Z čoho sa objavila dcérke žihľavka?

Zodpovedané
4. nov 2021

Dobrý deň,

mám 3 deti a z toho sú 2 choré. Na začiatku to bola črevná chrípka. Pridal sa kašeľ, nádcha a bolesti hlavy. Včera večer pred spaním sa dcérke (ktorá bola dovtedy zdravá) na tele objavila žihľavka. Najprv bola na krku a po pár minútach zmizla. Potom sa objavila na hrudi a na ramenách.
V noci sa aj u nej spustil kašeľ.

Môže to byť reakcia na chorobu?

V strave sa nič nezmenilo. Lieky zatiaľ nedostala. Jediná vec, ktorú som jej zmenila sú nove probiotiká. Užila ich 2x. V zložení som našla aj ochucujúce látky.

Mohlo to byť z nich?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže to by súčasťou vírusového ochorenia. Je veľmi časté, že pri virózach sa žihľavka objaví. Nemyslím si, že je to reakcia na probiotiká.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička