Zlá chôdza u 15-mesačného dieťatka

mikitilik29
2. dec 2023

Dobrý večer, chcem sa opýtať či niekto s tým má skúsenosti.

Moja 15 mesačná dcéra pri chôdzi dáva nozku do vnútra a vykrikuje ju. Sme objednaní k ortopedovi, ale rada by som sa informovala ako sa to rieši u bábätiek vopred.
Ďakujem za odpovede ak s tým má niekto skúsenosti

amonet
2. dec 2023

kazdy problem s nohami ke v zlom drzani tela a slabom bruchu. trebacvicit

driziova123
2. dec 2023

@mikitilik29 zdravím podobný problém ale má len 13 mes ortopéd nám doporučil obuv a visetrenie neurológa

anavixy
2. dec 2023

Zalezi aj od toho ako dlho chodi, aky bol doterajsi pmv (lozenie, plazenie, symetria…). Presne ako je tu uz napisane, tieto problemy vznikaju vacsinou uz vyssie na tele, nie len na chodidlach. Pokial to chces riesit komplexne a nie len nejakymi vlozkami ci tvrdymi topánkami, vyhladaj este skor dobreho detskeho fyzioterapeuta.

bibiana1910
22. mar 2024

@mikitilik29 mozem sa spýtať ako ste dopadli ?

mikitilik29
autor
22. mar 2024

@bibiana1910 boli sme u neurológa, povedal ze všetko je ok. Ortopéd predpísal topánky a dali nám cviky. Máme prísť o pol roka na kontrolu. Inak sa nôžky vyvíjajú dobre. Už menej zahadzuje s nohou ale sem tam to robí. Dúfam že sa to upraví časom

banalu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibiana1910
22. mar 2024

@mikitilik29 naša tiež dáva jednu nohu do vnútra a chodí dosť na siroko do O, som z toho dosť nešťastná lebo som čítala že keď dieťa chodí moc do O treba to operovať.