Je šanca na nápravu chôdze u 15-mesačnej dcérky?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

dcérka má 15 mesiacov a pri chôdzi dáva jednu nôžku trošku dovnútra. Od jej prvého kroku sú to 3 mesiace. Našej pediatričke sa počas poradne na tento problém samozrejme tiež opýtam, rada by som poznala viacero názorov.

Je šanca na nápravu chôdze u dcérky?

Ďakujem

Dobrý deň,

v takomto úvode je možná aj spontánna úprava stavu. Objednala by som sa na detskú fyzioterapeutiu - termín dostanete prinajlepšom o 2 týždne. Ak dovtedy nôžku začne klásť dobre, tak termín zrušíte. Ak nie, tak je to presne čas na začatie riešenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas