Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zlá peristaltika čriev a anizmus

ivkada
8. jan 2016

Ahojte mamicky. Mam 4 mesacnu dcerku ktora ma uz 3 mesiace problem s kakanim..doktorka nam povedala ze ma zlu peristaltiku criev..no teraz sme s muzom zistili ze trpi zaroven aj anizmom (stahovanie konecnika namiesto tlacenia)...uz sme skusali vsetko..masaze bruska,cvicenia,probiotika (snad vsetky co su dostupne),babycalm(davame stale),coliprev (davame stale ale uz koncime)..sme na umelom mlieku (viac menej od narodenia mne sa zial nerozbehlo a umele sme aj menili komplet rada beba a teraz sme na nutrilone) a mala sa stale nevie vyprazdnit sama a musime jej pomahat s rektalnou rurkou.ani odvary nam nepomohli (slivkovy a vlockovy)..prosim strasne moc uz som zufala ze ani poriadne nespim neviete mi niekto poradit nieco co zarucene funguje aby sme konecne nasli plnu plienku?dakujem

mlil77
8. jan 2016

uz som to tu par krat spominala na koniku. mojho synceka neskutocne zapekalo z nutrilonu aj z beby len som ho musela rurkovat a mal hustu zelenu stolicu, presli sme na francuzske mliecko a odvtedy super, skus aj ty........vtedy som si tiez vela na nete citala a vela deti z nutrilonu zapeka.......a ked budes vidiet ze tlaci tak jej dat napit tepleho cajika a do zvysenej polohy to mi pomohlo a vykakal sa......ked sme prechadzali z nutrilonu na francuzske tak par dni len s cajikom sa vykakal sam a to som sa brutalne vytesovala a po 2 tyzdnoch krasne prazenicove sam kaka ja osobne nutrilon uz nikdy.

mlil77
8. jan 2016

@mlil77 ked som videla ze chudacik tlaci a neide tak som ho dala do zvysenej polohy teply cajik a hned sa skakal do 5 min z toho...........davala som a aj davam fenyklovy pit

mlil77
8. jan 2016

@mlil77 a inak tiez som ja skusala coliprev a nepomahalao nam to vobec teraz davame espumisan do mliecka a je spokojnucky........ale uz pomaly chcem ho od espumisanu odnaucit takze uz mu len v kazdej tretej davky davam espumisan.......

mlil77
8. jan 2016

moja rada je aby si vyskusala to francuzske, mne ho radila kolegyna, nepocuvala osm ju az raz som bola v kauflande a zrazu ani neviem ako som stala pred regalom kde bolo francuzske takze kupim a vyskusam ked uz nic nepomaha a som jej vdacna ze mi ho doporucila a este je o polovicu dokonca lacnejsie ako nutrilon..........skus nemas co stratit ale nepojde to z dna na den ale tak tyzden dva ak to zaberie tak do 2 tyz ti bude sama kakat a ak nie tak skusat dalej.........

evka_evka
8. jan 2016

@ivkada moja dcera ma 2 roky a doteraz jej obcas musim pomoct s easylaxom.nezaberali jej ziadne odvary.ziadne zmakcovace stolice.cipky no nic.ovocia zje habadej.pije dost.ked sa sama vykaka po 4 dnoch skaceme od radosti.ale u nej som si vsimla.aj to ze zadrziava ked jej idu zubky.

ivkada
autor
8. jan 2016

@mlil77 a to francuzske mliecko myslis ze sa da aj predpisat??uz som o nom dost pocula ale zase menit sa uz pravdu povediac aj bojim..lebo vzdy zmena pomohla tak na tyzden..fenyklovy cajik davam a zatial nic akurat aspon prdiky sa uvolnuju

mlil77
8. jan 2016

stoji do 6 eur.......da sa kupit v lekarni alebo v kauflance, v kauflande ho maju za 5,90 ak sa nemylim ale neviem ci sa da aj na predpis, ja som sa tiez tomu branila ze francuzske nechem no velmi mi pomohlo a pomohlo viacerym co som potom pocula.........a aku ma stolicu ? hustu ? zelenu ?

ivkada
autor
8. jan 2016

@mlil77 ja ju nazyvam zelena zubna pasta...presne taka konzistencia...no asi to este skusim...ideme este teraz aj na prve cvicenie vojtovej metody tak vraj aj to by jej malo pomoct..no uvidim..

bosoriak
8. jan 2016

@ivkada Mojim dievkam ked boli miminka pomahalo kakat do umyvadla pod teplou vodou (och tie ucty 😀 ) a potom zasadne kakali v takejto polohe http://www.branakdetem.cz/img/stat/1088.jpg Som si ich oprela o seba a oni prdeli na prebalovaci pult na rozbalenu plienku. 🙂

Asi do pol roka sa nevykakali inak, len takto. Ale je pravda, ze boli kojene, takze neboli nejako zapecene. Skus, uvidis.
Drzim palce, prejde to, neboj.

ivkada
autor
8. jan 2016

@bosoriak fuha len ci ju udrzim lebo ona ma chuda asi take nervy uz ze mi furt do mostika ide..minule sa mi az z narucia skoro vytrhla az mi zle ostalo

inull5
8. jan 2016

@ivkada ahoj,ja to vidím skôr na vrodenú vývojovu vadu hrubého čreva..aká lekárka vám to povedala? Pretože práve pri tejto chybe je konečník permanentne stiahnutý a nie je schopný tlacit..A samozrejme problémy s vyprázdňovanim.ak ste neboli na chirurgii,tak radšej chod tam ako experimenty s mliekom.ak chýbajú bunky ktoré majú na starosti pohyb čreva a posun stravy v kúsku čreva tak nepomôže ani kilo vlákniny ani xy mliek

bosoriak
8. jan 2016

@ivkada no tazko radit, moje baby sa vzdy ukludnili, lebo ich prestalo brusko boliet... no skusaj, uvidis.

inull5
8. jan 2016

@ivkada a ešte ak je stolica ako píšeš,zelená plastelína,tak je to ďalší znak..pozri si Hirschprungova choroba a okrem iných nájdeš aj toto.

ivkada
autor
8. jan 2016

@inull5 no ona uz kakala sama aj dokonca ked jej stolicu rurkou vyvolam tak potom uz tlaci ona len to prve zadrzi a potom to uz ide...

ivkada
autor
8. jan 2016

A este jedna vec kakala sama bez problemov kym som mala este aspon na jednu davku svojho mliecka...to som zabudla napisat...odkedy je cisto na UM tak su problemy

inull5
8. jan 2016

@ivkada môže občas kakat sama,no ide tu o to ze musíte jej konečník podrazdit a tlačí až potom.ja si nedovolím tvrdiť že je to na 100 percent to ale mam syna u ktorého bolo na toto podozrenie,a poznám viacero deti s touto vadou čreva.aby ste rozumeli,v kúsku čreva,niekedy je to 1 cm,inokedy pár milimetrov,inokedy viac cm chýbajú gangliove bunky.to miesto je zúžené a stiahnuté a nad ním je črevo rozšírené..tam sa hromadí stolica.
Často je to práve pár milimetrov maď konecnikom.pastova zelená stolica nie je OK,verte mi..4 mesačne dieťa nemá prečo zadrziavat stolicu.
.

inull5
8. jan 2016

@ivkada u nás tie problémy bohužiaľ tiež začali v 4 mesiacoch.kým som iba kojila tak kakal aj 5 krát denne.so smolkou problém nebol?

ivkada
autor
8. jan 2016

@inull5 ja rozumiem no nesedi mi to uplne na nas pripad..no uvidime..zelena stolica je ok pokial tam nie je hlien a krv..je to tym ze um obsahuje viac zeleza potvrdili mi to viaceri pediatri

ivkada
autor
8. jan 2016

@inull5 nie nebol vobec ziaden v nemocnici kakala luxusne aj po prichode domov potom ako som uplne stratila mliecko tak ju chytil reflux a dr nam dala spwci mlieko na to no to ju zacalo zapekat a spustili sa tieto problemy..preto hovorim ze pochybujem o tom ze by pricinou bola ta choroba..podla mna je to skor o tom mlieku..lebo ked sme presli na tento nutrilon comfort tak zacala kakat sama..potom ju raz zase zapieklo a kolotoc sa opakuje..

inull5
8. jan 2016

@ivkada nie je mojím úmyslom vás vystrašiť,ale toto povedali aj mne a nie iba pediatri ale aj lekárka z chirurgie aj laktacna sestra..zelená stolica je ok,pokiaľ nie je tuhá plastelína..v poriadku.nebudem viac sa do toho miešať,skúšajte teda mlieka..no mozem vám povedať že aj mňa vodili za nos a v 8 mesiacoch robili môjmu synovi vývod pretože jeho črevo bolo veľmi poškodené.

ivkada
autor
8. jan 2016

@inull5 nie to je v pohode vidim ze mi chcete pomoct a velmi si to vazim ze ste ma upozornili aj na tuto moznost..je to moje prve dieta a ako kazda matka sa snazim prenho urobit co najviac..ale urcite to budem konzultovat s lekarkou aby sa nieco nezanedbalo

inull5
8. jan 2016

@ivkada ak to bude pretrvávať konzultujte,avšak drvivá väčšina pediatrička na túto diagnozu ani nepomysli a ani sa s tým osobne nestretli.materské mlieko je ľahko stráviteľné a nerobí tuhú stolicu,preto prejde aj úzkymi úsekmi,a ten konečník čo spomínate treba vylúčiť vývojovu vadu konečníka a to bežny pediater,neviem ci vie zhodnotiť.

ivkada
autor
8. jan 2016

@inull5 ano mate pravdu..ved ja som uz sama tolko clankov citala za tie 4 mesiace jej zivota a nikde o takejto chorobe ani chyru...takze tak..chystam sa v pondelok ze pojdem za nou na konzultaciu lebo poradnu mame az vo februari a dovtedy cakat nemienim..a kym mi neda relevantne riesenie neodidem..jedine stastie je ze mala je inak spokojne usmievave babatko..

inull5
8. jan 2016

@ivkada ešte jedna rada,nenechajte sa odbiť pediatrom ovsenými vločkami a slivkami a kadejakými domácimi receptami ak to bude stále trvať,pretože vadu čreva zistí jedine Rtg vyšetrenie kontrastnou látkou a potvrdzuje biopsia čreva.môj syn mal vývojovu vadu zadocka a po prikrme padlo podozrenie že je spojená práve s týmto o čom vám pisem.

ivkada
autor
8. jan 2016

@inull5 to urcite nie lebo pomohli len velmi slabo..dam vediet v pondelok ako sme dopadli..prosim drzte nam palce..

mlil77
8. jan 2016

@ivkada zelene by nemalo byt, spravne ma byt prazenicova, zelene znamena ze to nestravi dobre....aj ja som z nutrilonu aj z beby malazelene, teda moj maly 🙂

mlil77
8. jan 2016

@ivkada ked je tak ako pises ja osobne si myslim ze musis zmenit mlieko to iste mal moj ako som uz viackrat spominala

ivkada
autor
11. jan 2016

@mlil77 ahoj tak od soboty sme dali francuzske mliecko ze sak teda skusime a vcera sme si po troch mesiacoch trapenia nasli plnu plienku..sme zvedavi co bude nasledovat ale vyzera to byt ozaj lepsie aj kludnejsia je a aj travenie sa zlepsilo lebo uz ani negrcka kvanta riedkeho ale len sem tam uz vytravene vacsinou ked blbneme ;)

mlil77
11. jan 2016

@ivkada velmi sa s tebou tesim 🙂 viem aka je to pre teba ulava, aj pre mna bola 🙂

ivkada
autor
12. jan 2016

@mlil77 a dnes znova..velmi sa tesim no musim opatrne lebo uz sa stalo ze sme to zakrikli..ale uz sme rozhodnuti ze rurku do nej uz nestrcine ak to fakt nebude akutne

Tu začni písať odpoveď...

Odošli