Zlatý stafylokok na tváričke 10-mesačného syna

tanuuulka
4. mar 2019

Ahojte. Prosim vas, mam 10 mesacneho synceka a uz 2,5 mesiaca sa mu na licku vedla pusinky robi velka vyrazka. Vzdy, ked vyzera, ze to prejde, urobi sa znova. Stale ten isty progres - od stredu to postupuje, zvacsuje sa, az toma priemer skoro 2 cm. Uz sa mu to od vianoc robi siedmy raz. Skusali sme excipial, bepanthen, sudocrem, repikovy aj cierny caj, biodermu.. zo steru vysiel pozitivny zlaty stafylokok. dr predpisala baneocin, potom fucidin a uz bral aj antibiotika augumentin 10 dni a nepomohlo, iba mu to rozbilo travenie. Vazne uz nevieme, co robit, uz sme objednani 2 mesiace na kozne (este ze sa tolko caka!!), chceme ist aj na alergologiu, ale aj tam sa dostaneme az koncom mesiaca..mate, prosim, niekto skusenost,co zabera? Dakujem!

januarova
4. mar 2019

@tanuuulka, moj syn mal ako pardnovy po porode stafylokokovu infekciu na kozi aj v mocovych cestách. ale my sme boli hospitalizovani v nemocnici. bohuzial to chytil uz v porodnici:( zabrali atb Zinnat a poradili mi kupat ho vo vyvare z otrub. a ten otrubovy kupel ozaj zaberal, nevysusovala sa tak pokozka. tvoj kedze to ma na tvaricke, tak staci trosku otrub dat prevarit do vody, aby to spolu prevrelo aspon 5 min, potom vychladit, scedit a s tym výluhom umyvat. ale vzdy cistym tampónom. kecd to aj nepomoze, tak neublizi.

tanuuulka
autor
4. mar 2019

@januarova dakujem, skusim 😊

mishkamishka
5. mar 2019

ahoj, moja mala tak mala v troch rokoch. brala atb amoxycilin, tak sa to zastavilo, ale nezmizlo. len co ich dobrala, hned to rastlo dalej. masticky ziadne nepomahali. mala som doma augmentin tabletky 1g. kazdy den som z jednej tabletky trochu rozdrvila, v kvapke vody rozpustila a tym jej ranu natrela. trikrat denne. za cca dva tyzdne dvojcentimetrove lozisko bolo prec a chvalabohu, odvtedy to nemala.

tanuuulka
autor
5. mar 2019

@mishkamishka dakujem velmi pekne. Myslis, ze to mozem skusit u 10 mesacneho??