Zlatý stafylokok u babätiek. Máte s tým skúsenosť?

liliandax
9. apr 2007

Ahojte maminy, mate niektora skusenosti so zlatym stafylokokom? nas maly ho ma v nosteku, za 3 mesiace ho mame uz 2x. Raz sme sa ho horko tazko zbavili antibiotikmi a mame ho spat ☹ Uz sme zufali z tolkych soplikov 😢

dzanka3
10. sep 2008

takze nam asi nic ine nezostava len dat antibiotika....

lebo ten pamycon asi nepomaha - od 4.00 nevie spat len sa mrvi a chrchle - ako keby chcel vychrchlat tie sople.... ☹

babulik22
10. sep 2008

malej zistili tiez stafylokoka ked mala niake 3mesiace.stale mala vodovy soplik.davala som jej nasivin,libenar,mar.tym,ze nemala citlivost na antibiotika,tak jej nedali ziadne lieky a casom to preslo.stale som odsavala.ale od vcera zas zacala chrapcat,tak sa to asi vracia.a v pondelok ju ockovali prevenarom,tak snad to nevadi.ked to neprejde,tak budeme musiet k dokine.

junovka
10. sep 2008

babenky, ak sa vam stale to vracia, tak ako nbam, tak by som odporucala ist na alergo, lebo nam z toho vsetkeho nakoniec zistili alergie ☹ ☹

zuz11
8. okt 2008

snehurka11111 • 1d • Včera ve 21:25
Ahojky maminky, chtěla jsem se zeptat - nemáte některá zkušenost se zlatým stafylokokem? Dneska jej totiž našli z výtěru z nosu mé tří týdenní dcerce, tak jsem z toho docela vedle.
Moc díky za jakékoliv informace a zkušenosti.

snehurka11111 • 1d • Včera ve 23:01
Uvítám i jakékoliv rady! Moc díky

ssaara • 1d • Dnes v 07:33
U dětiček s tím zkušenost nemám,ale našli ho u mě ještě před těhu. Projevilo se to u mě rýmou a pak šíleně ucpanym nosem,trvalo to už asi měsíc,tak mi nasadili antibiotika a pak v pohodě. Prý se zase někdy může objevit,třeba když budu mít oslabenou imunitu.

kijonkova.k • 1d • Dnes v 08:39
Zlatého stafylokoka se jen tak nejde zbavit,když Tě jednou osídlí.Mně ho našlia v těhotenství v pochvě(jak se tam dostal,potvora,to nevím),ale ani mě neléčili.Při stěrěch na konci těhu už tam nebyl 😉 Tak nevím,kde se přestěhoval.Třeba ho mám zase někde jinde.A dali malé antibiotika?

snehurka11111 • 1d • Dnes v 11:44
kijonkova.k : zatím nedali, jen nějaké kapky do očí (ale máme je kapat do nosu), prý jsou citlivé a nic v tomhle věku se dát zatím nemůže....

hubka
8. okt 2008

Ahojte, aj mojmu malemu zistili stafylokoka v hrdle a nose, malemu sem tam chrci v nose, preto sme sli na vytery, dr nedala ziadnu liecbu, pokila maly nema kasel a teploty, takze davame do nosa Physiomer, je to trosku lepsie, ale neviem co robit aby sme sa ho zbavili 🙂

abinka
11. nov 2008

Nazdárek maminky a miminka,
Píše se tu hodně o stafilokoku v očenku nebo nesánku.
Máte někdo zkušenosti se stafilokokem na plicích?
Kamarádka mě poprosila abych se jí podívala po tom co to vůbec je.Leží teď s miminkem ještě v porodnici.
Dva dny po narození jí ho odebrali s tím že má zápal plic po určité době přišli s tím že mu našly nález na plicích a v krvi zlatého stafilokoka a stafilokoka de.....(nevybabím si jak to říkala,ale začínalo to na de)
Moc jsem toho na netu nenašla spíš diskuze.V jedné jsem se dočetla že je to nebezpečné a hrozí i smrt.Tak mě to dost vyděsilo a to jí teda fakt říct nemůžu. 😒
Tak mě napadlo že by jste mi mohla některá pomoct a napsat své zkušenosti.Předem všem moc děkuji 🙂

lenulin
11. nov 2008

No tak tady čtu tu diskuzi a nejsem z toho nadšená máme 5 měsíců a máme tu potvoru v očičku.Ale zatím jsme se nikde nedočetli , jak se toho zbavit.Na oční nám dali Kanamycin a prý to máme kapat co nejdýl že se to rádo vrací a víc nám k tomu neřekli, tak jsem ani nevěděla jaká je to potvora.Kapeme a očičko vypadá dobře ,tak uvidíme co bude dál.

abinka
11. nov 2008

Hm tak to je blbý.Tak snad se toho dá zbavit.Někde jsem četla že jsou dobrý homeopatika doba léčení je delší ale prý učinná 🙂 Tak se zkus po tomhle pídit.
Já to blbě napsala jeden ten stafilokok ten eurerius nebo tak nějak. 😒 No ale to asi až v tom nejhorším stádiu.
Tak vůbec nevím co jí mám říct ☹

sirinka
11. nov 2008

juj....ja som mala 2x zlateho, ale dostal sa mi na kozi do ekzemu a este na tvari, skoncila som velmi zle...a to som uz bola dospela.
nemyslim, ze na tento druh zaberaju nejake homeopatika, pomoze len poctiva liecba ATB a to dlhodoba...netreba to zanedbat baby.

junovka
11. nov 2008

suhlas 😉 Osobna skusenost 😒

abinka
12. nov 2008

Tak maminky co jí mám říct.Když jí řeknu že to bude ještě dlouho trvat než se z toho dostane tak tím jí teda nepřidám ☹ Lhát nechci ale co vždyť už tak má depku že už tam je tak dlouho a ještě bude 😒

sirinka co je myšleno velmi zle????Tak to miminko je na tom ještě hůř co?????? ☹

radka.m.
12. nov 2008

ahoj holky,tak dcera měla z.stafylokoka taky na plicích,tenkrát nám říkal doktor,že je to poměrně vzácné a pamatuji si,že nás léčili antibiotikama.

abinka
12. nov 2008

radka je taky léčí antibiotikama vyléčily jednu stranu plic a teď mají druhý antibiotika.
Taky jsem četla že to je vzácný.Jak dlouho jste se s tím léčily????

radka.m.
12. nov 2008

námzabraly až třetí antibiotika a jak dlouho jsme se léčili,tak to ti fakt nepovím,protože v tu dobu nám zrovna probíhala i onkologická léčba,takže to bylo jedno k druhýmu.

abinka
12. nov 2008

Jé tak to je radost 😒 Teď už jste zdraví???
Takže to se ta chuděra z té porodnice jen tak nevyhrabe.Pořád přemýšlím jak jí to říct aby to vzala v pohodě 😒

radka.m.
12. nov 2008

pořád jezdíme do prahy po různých vyšetřeních,ale toho se už asi nikdy nezbavíme,ted jsme momentálně bez problímů,takže bereme jenom léky a kapeme každý tři týdny imunoglobulíny.v tý porodce asi opravdu ještě chvíli zůstanou,ale zase je lepší ji to asi říct,než aby s něčím počítala a pak to bylo jinak,teda aspon to beru podle sebe,že vždycky pro mně bylo horší,když jsem s něčím počítala a pak bylo nakonec všechno jinak,ale zase každý jsme jiný.

abinka
12. nov 2008

No já si myslím to samé.říct jí to ať je na to připravená minulý týden jí tvrdily že by mohly v pondělí domů a teď to je tak že min. do příštího pondělka tam zkejsnou ☹ no vůbec se netěším až jí to budu říkat ani nevím jestli všechno nebo jen že to je běh na dlouhou trať 😒 Jé to je prekérka.

abinka
12. nov 2008

Jo ještě mě napadlo první si o tom promluvit s jejím mužem a pak se uvidí.Není to blbý????? 😒

radka.m.
12. nov 2008

já myslím,že to není blbý,ale asi bych to zbytečně neodkládala,protože mně třeba to chození kolem horké kaše strašně znervoznovalo.

abinka
12. nov 2008

Tak já to asi zkusím přes něho.No snad to veme dobře a nebude v tom špitále ještě víc na prášky.

abinka
12. nov 2008

Hm tak jsem mu volala.Možná to mělo být osobní.řekal jsem u že je to dlouhodobější léčení a a že se to rádo vrací a ještě cosi a on na to reagoval jen já se ti ještě ozvu.Tak nevím jak to mám chápat jestli ho to taky nesebralo 😖

radka.m.
12. nov 2008

tak bud neměl zrovna čas anebo z toho může být taky dost špatný,oni chlapi v takovýhlech situacích jsou dost naměkko,i když to na sobě nedají znát,nebo se alespon snaží o to,aby to na nich nebylo vidět.

abinka
12. nov 2008

NO tak uvidím jestli se ozve nebo co.Jsem z toho docela nervozní,protože nevím jak to pobral.Taky se mohl naštvat proč se do toho pletu. 😒

radka.m.
12. nov 2008

no to by se třeba taky mohl naštvat,protože je fakt,že u chlapů nikdy nevíš 😖 ,ale jestli jste dobré kamarádky,jako že nejspíš jo,tak by ho to asi nemělo překvapit,že se snažíš pomoc.

abinka
12. nov 2008

No právě že se nějak dlouho neznáme.Možná rok. 😒 S kámoškou mi to příjde jako kdyby jsme se znaly léta a s jejím mužíčkem se spíš tak poznáváme.Tak uvidíme no 😕

sirinka
12. nov 2008

abinka prisla som o velku cast koze na tvari, atb liecba 3 mesiace a rozpad imunity...

caruzo19
12. nov 2008

abinka,ale aby si ju nevydesila moc,my sme mali to stastie,ze po tyzdni sme boli obidve ok(ja som brala atb len nejake 4 dni dokonca),tiez jej na to dosli ked mala 2 dni,nastastie ale nemala komplikacie-ziadny zapal pluc

radka.m.
12. nov 2008

je pravda,že když nenastanou komplikace a antibiotika začnou zabírat,tak na doléčení by je mohli pustit domů,i když každá nemocnice to léčí asi trochu jinak.a mají antibiotika žilně,nebo v práškách?

abinka
12. nov 2008

no je to malý mimi takže prášky asi ne.Má v hlavičce jehlu takže asi žiln nebo tak dostává ten vápník nevím.

radka.m.
12. nov 2008

no,jasně,že ne prášky,měla jsem na mysli spíš sirup,ale tu kanylu může mít napíchlou právě na antibiotika a to by je domů určitě nepustili,ty se musejí píchat min.10dní,nejde to vysadit a dávat pak třeba v tom sirupu,takže jestli to mají antibiotika,tak min.10dní. ☹