Zlatý stafylokok u dvojtýždňového bábätka

kukulienka83
18. jan 2017

ahojte ... dnes nam zistili tuto pliagu MSAR... som z toho na prasky... zlaty stafylokok v nosteku...mame 2 tyzdne... dr. este nevie, aku liecbu nasadit... prosim...kto viete co a ako...co robit, ako sa toho zbavit...prosim poradte...
sopliky mame, zatial len odsavame, ale co mozem este urobit pre mojho drobceka..?
strasne sa bojim, co to moze so sebou vsetko priniest... ☹

juliana30
18. jan 2017

@kukulienka83 ahoj,Mrsa je z pôrodnice ,aj moje baby si ju odtiaľ doniesli,treba behnúť pediatričke,viem,že sme na to dostali pamykon do nosa.Či ešte niečo iné,to si už nespomínam.Ale myslím,že len pamykon.Baby majú 2r,6m,nemali sme s tým viac problém.

elsyk12
18. jan 2017

Ja som si starsiu s tym doniesla z nemocky...nasadili nam pamykon do nosteka a za par dni bola ok, a odvtedy s tym nemame ziaden problem...netreba sa bat...myslim se je to dost caste si ho doniest z nemocky

kukulienka83
autor
18. jan 2017

@juliana30
@elsyk12
Dakujem, troska ste ma upokojili... ja sa len bojim, ked je taky malicky.... a dr. mi to povedala, ako keby mal smrtelnu chorobu, tak som sa cela doplasila...

juliana30
18. jan 2017

@kukulienka83 aj ja som bola vyplašená,keď som sa to dozvedela,je to normálne,veď každý má strach o svoje dieťa.Može to do budúcna spôsobovať problémy,ale aj nemusí.Má to skoro každý a ani o tom nevieme.Dá ti pamykon a ten zaberie 😉

monika12486
28. okt 2017

Baby a z ktorych porodnic ste si tuto pliagu doniesli? My z Nr :(

juliana30
28. okt 2017

@monika12486 aj my z Nr😠

monika12486
28. okt 2017

@juliana30 a vy ste kedy rodili? Jaj ta Nitra, hrozny hnev citin na nu. Mala ma 9 mesiacov a stale to ma. Tie mala ako 3 mesacna pamykoin, ale potom o nejaky mesiac opat pozitivny ster :( vy to uz nemate?

juliana30
28. okt 2017

Ja som rodila 2014,z Nitry si to tuším každý nosí 😠,už to nemala po pamykone.

monika12486
28. okt 2017

@juliana30 a boli ste aj viackrat este na steroch, ci iba vtedy po pamykoine? No a malej pediater sa s tym prvykrat stretol. Ja mam pocit, ze sme si to le my odniesli. Ale asi preto, ze sme tam boli dva tyzdne.

juliana30
29. okt 2017

@monika12486 ja som rodila predčasne,tiež sme tam boli dlhšie,stery jej robili po liečbe iba,ale vždy keď má farebné sople,tak lekárka nasadí pamykon a ten jej zaberie.