Zlatý stafylokok v hrdle a nose

megie83
7. mar 2024

Ahojte, 3,5 ročnej dcérke zistili zlatého stafylokoka výterom z nosohltanu. V noci začala chrápať a mala upchatý nos. Ako ste bojovali s touto baktériou? Čo pomáha? Dostali sme aj antibiotiká penicilín, robila sa aj citlivosť na antibiotiká. Ďakujem za rady a skúsenosti čo pomohlo vám.

palculienka40
7. mar 2024

@megie83 na zlateho zabera skvele tee tree olej. Tri kvapky do vincentky do nejakej flasticky od nosnych kvapiek do nosa. A do hrdla ona asi neklokta tri kvapky a lyzicka medu do 1.5 deci a do dakeho rozprasivaca a steiekat. Plus tri krat denne pit tri kvapky dracej krvi eo vody ale nie nalacno. 😉

7trisha7
7. mar 2024

tinktúra kapucínka velmi pomáha, máme overené, neliečili sme nikdy normálnymi atb ... plus dračia krv k tomu je velké plus 🙂

taktotedanie
7. mar 2024

Fakt mate odvahu tak malemu dietatu taketo bludy davat?? Akoze zasnem fakt 🤦🏻‍♀️

ema0000000
7. mar 2024

Zdravím, s. Aureus je častejší z vyterov ako si mnohí myslia, je to bežná baktéria, vždy sa rieši stav pacienta pokial od vyšetrenia je stav horší dávajú sa antibiotiká, podľa citlivosti z laboratória ktorá sa vždy robí 🙂

megie83
autor
8. mar 2024

@ema0000000 dali nám penicilín, len som chcela vedieť skúsenosti s liečbou a tak, nakoľko ma celkom vydesilo čo všetko táto potvora vie narobiť.

ema0000000
9. mar 2024

@megie83 pokial je to vcas liečené v rannom štádiu netreba sa báť 🙂 atb by mali zabrať do 3-4 dni

katy_szy
21. apr 2024

Akurát riešime aj my stafylokoka v hrdle. Takisto mame penicilín, ale vyjde nám len na 5 dni. Ako dlho ste mali vy atb?

megie83
autor
21. apr 2024

@katy_szy brali sme týžden.

palculienka40
23. apr 2024

@katy_szy treba dalsie balenie. Mal by sa co viem liecit 10 az 14 dni.

megie83
autor
Včera o 14:54

@palculienka40 pediatricka nám kázala týždeň a dosť 😏

palculienka40
Včera o 17:24

@megie83 je to mozne preto sa to noze vratit. Ja ked som mala zlateho mi davali atb a trsne ored dobratim robili odber a kym bol pozitivny davali atb.