Zlepšila sa imunita vašich deti po prvom roku v škôlke?

silvia765
25. apr 2024

Ahojte, chcela som sa opýtať či boli ďalšie roky v škôlke lepšie z hľadiska chorôb. Môj syn mal perfektnú imunitu , avšak po covide mu imunita odišla a začali sa na neho lepšiť všetky skolskarske choroby. Prvý polrok v škôlke to bolo ešte fajn dva krát chorý , ale druhý polrok je každý druhý týždeň chorý , v podstate sme už 4 mesiace chorý. Tak sa chcem opýtať akomto bolo u vás? Pripadne čo vám pomohlo?

thirstymonk
25. apr 2024

BOlo to tak ešte pred kovidom. Prichod dieťaťa do školky je masaker, jasne, že je dieťa furt chore. Prvý rok určite, až do aprila, kedy sa oteplilo. Potom už aj sopľov bolo menej.

beata_k
25. apr 2024

@silvia765 Ano, druhy rok je lepsi.

andovka007
25. apr 2024

@silvia765 u nás sa to ťahalo celou skolkou, čiže štyri roky kazde dva tyzdne chorý. Zlepšenie prišlo až v škole ale aj to len tak malé 🥴

zorkahorka
25. apr 2024

Ako u koho. U nas bol najlepsi treti rok - len raz do mesiaca bol chory a len tyzden. Ale ze kazdy kazdycky mesiac. Este aj v juli bol nachladnuty

silvia765
autor
25. apr 2024

@andovka007 🤦‍♀️

silvia765
autor
25. apr 2024

@silvia765 nuž dievcata čo dodať, mám ešte staršiu dceru ale teda nepamätám si že by bola takto chorá, nastupom do školy to prešlo ako mávnutím čarovného prútika, je chorá max jeden dvakrát domroka, tak neviem či s odstupom 7 rokov sú tie vírusy v škôlkach agresívnejšie alebo ci imuno základ iný ale teda je to na palicu čo zažívam posledne 4 - 5 mesiacov

marianarem
25. apr 2024

@silvia765 My uz takto.ideme viac ako rok a pol. Aj to od septembra do januara vyzeralo trosku lepsie, ze vydrzal tie 2 tyzdne zdravy cca, ale od februara sme zase na 2-4 dnoch. Ale su kratsie priebehy ako bolo zvykom, takze nieco sa predsa len deje. Celkovo ale bieda a zatial.nevidim svetlo na konci tunela. Jedine pozitivne je, ze my s muzom to.uz az tak nechytame ako na zaciatku, takze nase imunity sa zlepsili ked uz nic ine 🙂

silvia765
autor
25. apr 2024

@marianarem veľmi pozitívne odozvy nečítam 😂🤦‍♀️ naozaj keď to porovnám s dcérou pred 7 rokmi tak je to teda mega rozdiel, pritom nebola ani kojená a syn plne kojeny 12 mesiacov sama zdravá strava vitaminynprobiotoka stále v prírode alebo záhrade a pravý opak 🤦‍♀️ ja cinuz som poobjednavala a nič z toho

marianarem
25. apr 2024

@silvia765 No my sme uz tiez vyskusali.vsetko mozne. Uz sa radsej neupinam ani na to, ze to skonci skolkou. Naveky takto chory nebude, to je iste, nejako to proste musime prezit.

andreatytler
26. apr 2024

@silvia765 Tiez viem tak ze to bolo aj pred covidom. Moj syn prvych 5 mesiacv po nastupe do jasli nebol chory a uz som isla oslavovat ze mam stastie na dieta ktore nebude mavat skolkarske sople, ale potom prisla jesen a bol chory kazdy mesiac cely rok. O rok uz bol chory len kazdy druhy mesiac, o dalsi rok este menej.

relaxx11
26. apr 2024

@silvia765 nám pomohlo neočkovať. A difúzor s doterra olejmi.