Zlomenina kľúčnej kosti u novorodenca

18. mar 2021

Máte niekto skúsenosť ze bábätko bolí keď sa mu hojí zlomenina klucnej kosti? Lebo doteraz sme nemali problém so zaspinkanim aj bola úplne kľudne babo. A posledne dva dni je dosť nekľudná, stále si mrnka. Keď sa naťahuje začne chvíľu akoby spustila plač. Pred tým sa budila len s takými zvukmi a teraz s nárekom.

katarina9593
18. mar 2021

Ahoj nám keď sa dcéra narodila tak som ani nevedela že má kľúčnu kosť zlomenú ani mi to nepovedali až jeden pediater keď ju prezeral to mala cca mesiac a pol a povedal že už je to zrastnuté ale teda to bol boj malá plakávala dosť aj po večeroch ...hovoril že by ju to nemalo bolieť ale tak ťažko povedať keď to malé stvorenie to nepovie

breznica
18. mar 2021

@katarina9593 môjmu bratovi na to prišli keď mal 8 rokov 🤷

katarina9593
18. mar 2021

@breznica 😱😱😱😱no pekne 🤦....

breznica
18. mar 2021

@katarina9593 že? A to mala mama ťažký pôrod, lebo bracho mal ruku založenú za hlavou a potom ho nikto nevysetril či je v poriadku.ale to je pomaly 40 rokov dozadu

sara07
18. mar 2021

to sa aj teraz stava a smutne je že sa to ignoruje, to už maju fixovat v pôrodnici, pediater ako čo na to

lenkakravcova
18. mar 2021

Koľko ma teraz bábätko?
Čím viac rastie, tým si aj viac uvedomuje, aj bolesť. Ak má len pár dní, tak to môže byť aj tým ze doteraz sa spoznávalo s okolím, teraz začína viac vnímať že ho to boli. Každá zlomenina pri hojení boli, niektoré viac iné menej.

autor
18. mar 2021

@lenkakravcova ma 5 týždňov čiže by to malo už byť pomaly zahojene, spozorovala som ze jej pred par dnami len z tade zmizol konečne opuch

lenkakravcova
18. mar 2021

Tak to neviem. Skôr to s tým nebude mať súvis.

katarina9593
18. mar 2021

@breznica no pekne ja som mala relati ne fajn pôrod až na to že mi museli skákať na brucho mala bola zakliesnená ako to všetko chápem stať sa môže čokoľvek ale teda keby mi to aspoň oznámili ... 🤦🤦🤦

sara07
18. mar 2021

kamoška mala tak že dieta revalo revalo , samozrejme na vine matka zle priklada nechce preto jest a podobne kecy, potom na treti den ked už ako fakt bola v koncoch tam poprosili aby šla znama mudr, a dieta klučnu kost neviem či zlomena alebo vyklbena neviem presne, len dost dlho malo hore ruku dalo sa to do pohody
nech mi nikto nepovie že to v tej pôrodnici nevedeli, nevideli alebo nechapem proste, tak dobre stalo sa ale tak poviem nie a inak tiež jej skakali po bruchu

number19
18. mar 2021

To je hrozne, chuda male. Prave kvoli takymto pripadom si niekedy myslim, ze ta sekcia je asi lesia...rozhodne bezpecnejsia pre dietatko.

andreatytler
18. mar 2021

@number19 Ja si myslim ze sekcia nie je bezpecnejsia pre dietatko... hlavne by mali prestat skakat zenam po bruchu, nutit ich do poloch co su neprirodzene, vyvolavat porody ktore netreba a vobec viac respektovat prirodzeny porod.

ollako
24. mar 2021

Môj syn mal tiež pri narodení zlomenú kľúčnu kosť...prišla som na to pri kúpaní ešte v pôrodnici ,lebo veľmi ariekal pri kúpaní..lekárka mi to v pôrodnici aj potvrdila ,ale nič sa nerobi s tym..len so ho nedavala ležať na tú stranu ,ani na brusko dávala pozor pri manipulacii ..inak ale som nezbadala ,že by mal nejaké bolesti.... po mesiaci som už začala dávať na bruško ..a keďže mal oslabenú tú stranu začali sme v troch mesiacoch cvičiť vojtovku až kým nezačal sám chodiť...teraz má dva a pol roka a pohybovo je veľmi zdatný a má silné a pevné svalstvo

ollako
24. mar 2021

@andreatytler ja somMala prirodzený pôrod,bez nastrihu a skákania na brucho a aj tak sa zlomila ,ale mal teda 4140 gr a 56 cm...ako to vyzeralo tam dole sa nebudem radšej vyjadrovať....doteraz mám problémy

number19
24. mar 2021

@ollako To mi je luto. Dieta zranene, ty detto. Na co je to dobre? Niekedy je fakt operativne lepsie. Nie idealne ale lepsie. (A pri tak veklom babatku?)
Moj nazor a moja skusenost.

andreatytler
24. mar 2021

@ollako. To je mi luto. Doktor nenavrhoval cisarsky koli vahe alebo nevedeli ze bude babo take velke? Alebo bol prirodzeny porod tvoja volba?
@number19 Uplne suhlasim.

ollako
26. mar 2021

@number19 ja som mala prvý porod sekciou...pôrod nepostupoval dva dni bolesti a otvorená na tri CM...prvý syn mal 3980 gr...keď som po dvoch rokoch rodila druhého tak mu pôrod o týždeň skôr vyvolávali prirodzene o týždeň skôr aby nebol taký veľký mal 3160 išlo to v pohode no a teraz posledný po ôsmych rokoch ...tiež som myslela ,že niečo lekár prekontroluje pomeria no nič...ešte po mne hulakal ,že som citlivka a vyvadzam akože hrozne spomienky..nechcem už ísť ku nemu ani na preventívnu..je hrozný ,,nebýval taký,kým mal malo pacientiek