Môže byť zlý spánok a nočný plač reakciou na očkovanie?

natiii
25. aug 2019

Ahojte maminky, potrebujem sa na Vás obrátiť. Možno mi budete vedieť pomôcť, poradiť. Máme 6 - mesačnú dcéru, ktorá spávala veľmi dobre. Budila sa 1 max 2 krát za noc, väčšinou keď bola hladná. Zmena nastala, aspoň ja to tak vnímam, po druhom očkovaní, takze to trvá cca mesiac možno aj viac. Začala sa v noci budiť niekedy po pol hodine, po hodine. Veľakrát je to s veľkým plačom niekedy až takým záchvatovým a teda budí sa naozaj niekedy aj 10-20 krát. Niekedy jej dám napiť vodu a spí ďalej, ale za pol hodinu alebo hodinu sa to opakuje. Mysleli sme si, že sú zo zuby lebo slintá, všetko si dáva do pusinky atď.. Lenže niekedy, keď je najhoršie a nič nezaberá jej dáme nurofen, ale mám pocit, ako by ani nezaberal. Cez deň býva v pohode ( väčšinou ). Čo myslite, čo môže byt za zlým nespokojným spánkom sprevádzajúcim plačom (niekedy dlho neutíšiteľným). Ďakujem za Vaše rady.

kasokri
25. aug 2019

@natiii ahoj. Môže to byť rôzne. Nenastala nejaká zmena u vás? Nedali ste ju spinkať do vlastnej izby? Dieťa začína byť v tomto veku vnimavejsie, možno ma strach. Ale myslím si, že ty ako mamka už vieš rozlíšiť plač, plače akoby ju niečo bolelo alebo zo strachu?

evitka83
25. aug 2019

@natiii moja dcera mala take obdobie od 8m, myslela som, ze ma porazi. Aj 20x v noci bola hore. Mne to lekarka vysvetlovala tak, ze to byva dozrievanim CNS. Niektore deti tak reaguju. Ja som dcere pustala relaxacnu hudbu, v izbe bol difuzer s esencialnym olejom a v postielke, moje tricko a kupala som ju pravidelne v caji cistec. Nehovorim, ze spala celu noc, ale bol rozdiel, ked sa zobudila 3-4x ako 20x 😁. Casom to preslo, ale trvalo to par mesiacov. No a potom to zacalo zas, ked prisli zuby 🤦🏻‍♀️😊 drzim palce

karolinakk
25. aug 2019

@natiii tisíc percent zuby. U nás bolo presne to iste. Len pretrpieť

natiii
autor
25. aug 2019

@kasokri no niekedy už začínam pochybovať že viem aký je to plač 😂 ale myslím že väčšinou je to skôr taký bolestivý plač alebo aj mám niekedy pocit, ako keby sa jej niečo zlé sníva.

natiii
autor
25. aug 2019

@evitka83 Počula som niečo o tom, že deti od cca 4-5 mesiaca začínajú spracovávať to čo zažijú cez deň a aj to ich vraj môže rušiť a viac sa môžu budiť. Takze to vlastne asi to dozrievanie CNS. No a jedna kamarátka mi hovorila že to môžu byt aj zle sny. 🤷🏻‍♀️

nika3136
25. aug 2019

@natiii
Naša to má doteraz (15m).
Každú noc plač, nespokojná, nik nevie prečo. Každú jednu BOŽIU NOC☹️

janikovaanicka7
25. aug 2019

U synčeka nastalo presne to isté po druhom očkovaní. Lepšie spavat, rozumej 3-4-krat za noc hore, zacal az okolo roka. Držím prsty, zvladnete to. Len treba vydržať.

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
25. aug 2019

@natiii Skus si nastudovat nieco o spankovych cykloch a hlavne o spankovych regresiach. Spravidla prva nastava okolo stvrteho mesiaca - skratka, detom sa zmeni spanok na "dospelacky" fazovy a pri kazdom prechode do hlbsej fazy sa dieta preberie. Ak sa nevie ulozit same, tak vyzaduje Tvoju pomoc. Niekedy to prejde za tyzden/dva, ale moze to trvat velmi, velmi dlho, ak sa nenauci zaspat aj bez Tvojej pomoci. Neznamena to, samozrejme, len moznost vyplakania, avsak ak je to mozne, treba pomaly a postupne redukovat mnozstvo "pomocok", ktore dieta potrebuje na zaspatie (dojcenie, cumlik, nosenie, atd.). Obe moje dcerky od prekonania tejto regresie spia celu noc (mladsia ma iba 6 mesiacov, ale uz cca 2 mesiace spinka pokojne do rana) a islo to aj bez placu...

bibina666
25. aug 2019

Z popisu by som to tiez typovala na zubky. Ja zo skusenosti viem, ze sa mi tak vzdy vysvetlil nevysvetlitelny nocny plac a podrazdenost. Inak dost mi pomohlo aj toto https://www.mamapauza.sk/kolko-ma-dieta-spat-ro...

natiii
autor
26. aug 2019

@nesvadbovo Áno presne toto čo píšeš je podľa mňa veľmi dôležité. Niečo som si o tom už prečítala. Boli časy keď som ju uspavala na rukách, ale potom som si povedala že to nie je dobre, že jej chceme urobiť nejaký režim a chcem aby zaspávala sama. Zatiaľ sa nám to darí, aj cez deň aj večer. Zo začiatku boli plače, ale vydržali sme to a teraz je to už omnoho lepšie.

eliska13
27. aug 2019

@natiii myslím, že zuby a Nurofen treba dávať opakovane nielen raz v noci napr aj ráno, večer...mne tak radila lekárka a naozaj sa mu to polepšilo, ale zle boli len prvé 2 zuby pokým vyliezli