Žmurkanie trojročného dieťaťa

lucy218
20. jún 2020

Ahojte, maly (bude mat 3r v auguste) zacal pred mesiacom zmurkat. Zacalo to pri hre s legom, zacal si suchat ocko a vravel, ze ho boli. Odvtedy zmurka. Pediater vravel, ze ak to neprejde tak nas posle na neurologiu, ze to je určite neurologicky problem. V pondelok idem vybavovat termin. Mate s tym skusenost niekto? Prejde to, ci to uz je natrvalo? Dakujem za odpoved.

nikadomi
20. jún 2020

Ahoj. Odporúčam dať skontrolovať aj očká u očného lekára..

lucy218
autor
20. jún 2020

@nikadomi chcela som, ale pediater ma odbil, ze to nie je potrebne, ze urxite to je neurologicky problém.

radkaradix
20. jún 2020

@lucy218 nedaj sa odbit, skus aj ocne

mogaa
20. jún 2020

@lucy218 ak ho očko bolelo - k očnému

nikadomi
20. jún 2020

@lucy218 na očné nepotrebuješ výmenný lístok ak sa nemýlim.. môj synček tak žmurkal.. boleli ho oči aj hlava a následne mu začalo zabiehať očko.. všimla si to aj pediatrička a odporučila nám očné. Je tupozraký- vyfasovali sme okuliarky. Určite mu dajte vyšteriť očká. Neurológa by som skúsila až potom ak sa očká vylúčia. Držím palce

lucy218
autor
20. jún 2020

@nikadomi tak ak nie je treba vymenny, urcite pojdem. Ja som myslela, ze vsade okrem kozneho treba vymenny.

nikadomi
20. jún 2020

My sme boli u očnej a nepýtala výmenný lístok, hoc som ho mala. My sme však boli u súkromnej. Skús pogoogliť.

lucy218
autor
20. jún 2020

@nikadomi no prave som vygooglila, ze k ocnemu netreba lístok len ak ide o oredois okuliarov. Takze je potrebny. :( nevadi, skocim k pediatrovi nech mi da.

nikadomi
20. jún 2020

@lucy218 pokojne si vypýtaj aj na očné aj na neurológiu, že nechceš nič zanedbať. A potom už ako uznáš za vhodné. Ja by som teda začala očným, potom neuro. Ak je synček u lekára spolupracujúci, resp, si trúfneš oboch lekárov bez problémov- nič za zo nedáš. My sme sa veľmi u očného namordovali, a to je starší. Natrafili sme ale na skvelú lekárku a nejako sme to spoločnými silami dali. To žmurkanie napokon nemusí znamenať ani žiadny estra problém, možno ako prišlo, tak odíde. Bodaj by..

lucy218
autor
20. jún 2020

@nikadomi praveze on nespolupracuje. Vsade place ako keby ho drali, takze neviem ako by dopadlo vyšetrenie u ocneho a aj u neurologa. Ale urcite si vypýtam vymenny znova, kedze uz to dost dlho trva.

janinah
20. jún 2020

určite očné vyš. VL potrebuješ,možno potrebuje okuliare...pracujem s očami

chuandavid
21. jún 2020

Aj ja som si všimla na mojom synovy že žmurka a to sa začalo ked pozeral do mobila a stale to uz robi. A to aj dva až 3 krat za sebou, no neviem čo to može znamenat 🤔