Zmutovaná angína

kollarovci
16. jún 2023

Baby to co je za anginu ludia okolo mna ju maju moj syn uz druhe atb strasna bolest hrdla ktora vystreluje do ucha.A kazdy lava strana dr povedal ze je to zmutovana hnisava angina

zuzka565
16. jún 2023

@kollarovci ja neviem tiež čo je to zač. Už ma to trápi druhý týždeň. Vybrala som ATB 10dni. Jeden deň po vybratí mi bolo dobre a na druhý deň sa mi vrátilo späť. Dr mi brala aj výter ale ten je negatívny. Ale mandle hnisavé a keď prehltam tak ako keby som žiletky prehltala. Má celé ústa bolia .

mareka49
16. jún 2023

Tu sa pripnem.
Manžel to ma a stery negatívne a kape dva týždne.

veroniq85
16. jún 2023

Aj ja mam anginu, 2 dni teploty, zimnica, svalova bolest a na mandliach biele povlaky. Bola som na pohotovosti nakolko moja dr. v piatok neordinuje. Tiez ma bolel cely krv a bolest mi vyraza aj do usi. A cim je zmutovana?

kvoli
16. jún 2023

@kollarovci aj ja to mám 🙄 ani k dr. neidem, kloktam soľ, bylinky, všetko možné z lekárne a čakám... mali ste aj teploty?

kollarovci
autor
16. jún 2023

@kvoli syn nemal teploty ale kolegyne v praci mali ale ta bolest je strasna pokial mu zabrali atb bol na flektore plakal od bolesti😒pytala som sa lekara preco sa mu to po tyzdni vratilo a povedal ze je toho strasne vela a takyto priebeh

kvoli
16. jún 2023

@kollarovci skóre uzdravenie
Môj drobec má už druhý týždeň biely povlak na mandliach a hrdlo červené, testy sú ok, lekárka nám nedala nič ale jeho to nebolí. Teraz to mám aj ja ale mňa to bolí. Takú bolesť hrdla som ešte nezažila a to mávam angíny pravidelne...

magimary
16. jún 2023

ja takisto, už druhý týždeň som kaput (aj s ATB a ostatnou liečbou), v pondelok idem na odbery, napamätám si, žeby sa mi takto dlho ťahala choroba

kollarovci
autor
16. jún 2023

Dakujeme snad uz bude dobre

mironka
16. jún 2023

@veroniq85 ja od piatku do bodky to iste....nic som nevladala...furt teplota...vsetko ma bolelo...bolest vystrelovala do usi..hrdlo bolelo...na mandliach biele povlaky

lenka_vi1
16. jún 2023

@zuzka565 presne môj prípad, uz tretí týždeň mi na striedačku raz ľavá raz práva strana strieľa do ucha pri prehĺtaní, ešte som to nezažila. Dvoje antibiotiká už mám za sebou. Bolesť pri prehĺtaní nenormálne.

zuzka565
17. jún 2023

@lenka_vi1 presne aj mne sa to strieda. Už neviem čo si na to dať aby to prešlo. Deti mali oči zapálené úplne hnisavé a od vtedy to prišlo mne. A muž má zas taký suchý dráždivý kašeľ že mu tiež nič nezaberá.

nataly420
17. jún 2023

Ja som toto zažívala cele 3 mesiace … chceli má dokonca vyhodit zo školy lebo som meškala antibiotika som zobrala asi 10 nakoniec keď som už chodila tak má bolelo na hrudi … v nemocnici som skončila čo som kaslala krv ..ale až tam má dali dokopy no hrôza hrôza

83lenka83
17. jún 2023

@kollarovci dajte si urobiť testy na mononukleózu, angína sa často zamieňa s týmto ochorením a na to atb nezaberá.

katus226
17. jún 2023

Baby, ktora mate bolesti pri prehltani - ak mate možnosť, dajte si predpisat flector prasok. Uz som myslela, ze sosaliem, ani sliny prehltnut. A po tomto sa mi tak bohovsky ulavilo, bolest na pol dna prec a na druhy den uz slabsia. K ATB som sa nedostala, jeden den nebrali neobjednanych, druhy den ich tam doslo 30... Klasika...

lenka_vi1
17. jún 2023

@83lenka83 a ako sa to lieči?

lenka_vi1
17. jún 2023

@katus226 včera som si si dala prášok parádna úľava dnes ale slabšia bolesť uvidím zajtra ale už ma to strašne otravuje. Tak dlho sa to ťahá a nechce to zmiznúť.

megan777
17. jún 2023

Babenky ja mam to iste presne ako pise autorka crp zvysene dala mi antibiotiká a strasna bolest hrdla a tak vystrelujeca trha na lavej strane do ucha

lenka_vi1
17. jún 2023

@megan777 dnes aj mňa ľavá strana ťahá do ucha, je to strašné nepríjemné. Len ja za celý čas vôbec nemám teploty len tá bolesť hrdlo-ucho.

lenka_vi1
17. jún 2023

@nataly420 a ako ta nakoniec preliecili? Ja nemám ani teploty, ani kašeľ ale to hrdlo-ucho je strašné. ATB nezabrali.

megan777
17. jún 2023

@lenka_vi1 ja nemam teplotu tiez

henka123123
17. jún 2023

My uz 8 tyzdnov sa trapime..najprv sarlachova angina.potom bakterialna angina.teraz virusova angina

lenka_vi1
17. jún 2023

@henka123123 prosím ťa čo na to beriete?

henka123123
17. jún 2023

@lenka_vi1 momentalne na tu virusovu paxeladine.morsku vodu a nasivin a nurofen s panadolom striedame..plus cebion.rybi olej

luxus10
17. jún 2023

a antihistaminika si dajte, nech hrdlo trocha odpuchne...

lenka_vi1
17. jún 2023

@luxus10 to mám doma, ďakujem, skúsim si dať.

silvike
17. jún 2023

@kollarovci Akurat vo stvrtok som v teplotach s prisernou bolestou hrdla sla k Dr. Samozrejme hnisava angina jak z knizky. Hned predpisala penicilin. A este mi odporucila kloktat riedenym betadine. Do 1-2 dcl nakvapkat par kvapiek betadine (ten zeleny) a s tym 3x denne prekloktat. Ze by to malo pekne ten hnis z mandli stiahnut. Do toho este striekam anginal. No a jasne atb a 1x denne antihistam. aby to trosku odpuchlo. Ale tiez vravela ze straaaasne vela je teraz angin.

henka123123
17. jún 2023

@henka123123 a ja osobne si davam len muconasal eukalyptus paralen grip a vodku s cajom :D

83lenka83
17. jún 2023

@lenka_vi1 iba kľud a sledujú sa pečeňové enzýmy.

dzina007
17. jún 2023

My smr mali takto "anginu" anakoniec to bola mononukleoza.

sickynickyobsadene
17. jún 2023

Presne co píšete, 3tyzdne som bola vysadena...na nervy , ani spať sa nedalo lebo som slintala jak besný pes a ta bolesť pri prehltani 🤧 ATB stiahli hrcu ale bolest do dvoch dni späť. Mne to príde ako ďalšia verzia covidu, lebo takéto angíny nemávame.