Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

curlynka
22. máj 2020

@saja0504 bola som s nou u Detskej gyn a vraj ma vsetko v poriadku...

saja0504
23. máj 2020

@curlynka to je skvelé 🙂. Moja žiaľ nemá a neviem si predstaviť ako jej to budú dávať do poriadku, keďže vraj už nechcú lekári dávať hormonálne krémy. Asi len operácia v narkoze aby jej to oddelili 🙁

matulienka10
26. máj 2020

@saja0504 my sme boli práve dnes pri pediatricke, obavy sa naplnili, mala to zlepene tou blankou, lekárka vzala vatovu tycinku a jej to pretrhla, ten plač, och... natrela jej to framykoinom, ale neviem, čo s tým ďalej, keď som sa pýtala ci niečo robiť, tak vravela ,ze nič, ... určite budem kontaktovať detskú gynekologiu... nezdá sa mi, ze nemam robit nič...

curlynka
27. máj 2020

@matulienka10 sa cudujem, ze vas rovno neposlala ku detskej gyn... chudatko male

matulienka10
27. máj 2020

@curlynka povedala nám,že nemala to ešte zrastené celé,že keby bolo celé, tak už s tým ona nič neurobí, musela by nás poslať, v podstate ja som nedostala na výber, celý čas som myslela, že ide len skontrolovať, že berie paličku, a ono to hneď už bol z toho taký zákrok, ...och cítim sa ako neschopná mater už druhý deň ... neskutočné výčitky ma bicuju... Neviem čo som urobila zle...

saja0504
1. jún 2020

@matulienka10 nám tiež v podstate , že s tým sa nedá nič robiť. To je vec hormónov a ony už hormonálne maste dávať nechcú. Vraj len často rozťahovať od seba aby to nestihlo zrastať, no ju to bolí a aj tak sa to vkusne zlepuje a tvorí sa blanka... aj keď je lepšie že vidím že má ju tam milimeter tak ju prerušim a nie až keď je to celé zlepené...Na nervy som z toho už

matulienka10
1. jún 2020

@saja0504 my sme teraz na tom tak, ze kazde prezliekanie plač, či je tam nebudem pozerať, na nervy... snažím sa roztahovat rano a večer ale je to boj ... place ... kope nohami ... strašne niečo ... moja mama mi vraví, ze to nemám zanedbat ... no pri tretom raze poucania som jej povedala ze kľudne si to môže vyskusat tak s nou bojovať...

tata1401
2. jún 2020

@matulienka10 ...presne viem o čom píšeš...moja dcérka 3,5ročná tiež takto bojovala...ona mala pipinku v poriadku kým sme mali plienku...pravidelne som ju pri prebaľovaní čistila a krémikovala...ako sme sa úplne odplienkovali tak som prešla iba na klasickú starostlivosť a ked sa oteplilo chcela som jej dať radšej krémik a kukám a tam 2/3 blanka :O detská nás poslala na gyndu a tam jej to dr.pretrhol-bol to rýchly ale hrozný zážitok-trauma pre ňu aj pre mňa...ale to som netušila že boj ešte iba bude...ale po niekoľkých dňoch plaču a stresu som si povedala že silou nič nezmôžem a že z toho treba urobiť rituál...každý večer kúpeľ-riadne pipinku poumývať-nie iba povrchovo,potom krémik...najprv nechcela...sľúbila som odmenu ak bude statočná a nechá si natrieť...na začiatku som iba troška-rýchlo dala a vychválila no vidíš aká si statočná to je všetko-bola na seba hrdá-musela som si znova získať jej dôveru...a takto pekne postupne si sama posúvala hranice...samozrejme ak je už večer viac vyčerpaná tak je to menej dôkladné ale tlačiť na píli sa nie veľmi dá v tomto prípade-aspoň u nás to nezabralo....hlavne pevné nervy musíme mať...ja tiež som z toho na prášky...ale teraz si už aj sama kričí-maminká krémik ideme dať...ale zase záleží to aj od nálady

zuzumat
18. sep 2020

@lverffy ahoj .
Viem, že je to už dávno... Ale prosím Ťa , aj ty si bola s malou so synechiou u dr niznanskej?
Malá 3 ročná , má tiež synechiu. Dnes som sa bola poradiť u môjho Gyn , aj jej to pozrel (on nie je detský Gyn) a povedal, že to ma už strašne moc , že tam ani nie je zrejmé, či má pošvu a či močové cesty ok .
Povedal, že s tým mi u nás v Topoľčanoch nepomôže nik. Hneď volal svojmu kamarátovi Gyn do ba a ten mi odporučil na toto dr Nižňansku.
V pondelok tam mám volať.
Bola si u nej ?
Bola si spokojná, alebo vieš odporučiť lepšieho Gyn na synechiu ?
Baby v starších príspevkoch spomínali aj detského Gyn v NR.
Tak či nepôjdem do BA zbytočne.
Ďakujem ❣️

koleno85
21. okt 2020

@emonicka Dobrý deň, viem že už je to tu stará diskusia. Ale mám dcéru a ma stejny problém. Ma zrastený posvovy vchod. Neviem či je to fiziologicke a ke to jen panenska blana a časom sa to povolí... Ako ste to tenkrat riešili. Ďakujem za info.

zuzumat
21. okt 2020

@koleno85 ak na zrastené pysky ohanbia, tak že nevidieť vchod do pošvy (prip vidieť len maličkú časť ... Ciastocne zrastenie), tak to samo nezmyzne. Dá sa vraj tomu pomôcť rôznymi kúpeľmi a masyrovanim čistým panenským olivovým olejom. Len nie je isté, či to povolí.
Ja som dcérku zobrala k detskej Gyn a tá jej to behom sekundy pretrhla. Plakala len v ten moment. Potom už nie.
Horšie bolo prvý krát sa vycikať. To revala statočne a nechcela pustiť. Nakoniec asi po 2 hodinách trápenia pustila.
Určite to musí vidieť najskôr detský dr a ten zrejme odporučí detského Gyn.
Ono sa to môže totiž časom zrast až tak, že nebude môcť cikať. Moc bude odchádzať len po kvapkách

koleno85
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
koleno85
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
koleno85
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubimca
1. máj 2022

@vocko3 myslím ,že lekárka ma pravdu. Chúďatko deti . Sedliacky rozum dáva: dakedy ľudia nemali ani vlhcene obrusky ,také hlúposti ako čistiť vatickou nerobili a o takej chorobe sme nepočuli. Co potom ženy v osadách? Tam by musela mať každá zrastnene vnútorné pysky.

lubimca
1. máj 2022

@alenik presne. Ženičky skúste menej sledovať detičky. Ja keď vidím aký stres ma vnučka, keď jej idú čistiť cikulku ,nemôžem sa na to dívať. Plač a strach. Veď toto je daka novodobá diagnóza, my sme boli tri sestry a bývalí na dedine ,hygiena : raz do týždňa do vani, prvá išla najmladšia a o takýchto chorobách ani sa neslychali.

barbi339
7. feb 2024

@lilla83 co vám pomohlo na tie pysky zrastene