Zúžená predkožka u 2,5 ročného chlapca

matisd
22. mar 2012

ahojte môj synček má zúženú predkožku, až tak že sa nedá ani pohnúť. v pôrodnici mi povedali že ak sa to neupraví, mám to začať riešiť, keď bude mať 2 roky.Teraz má 2,5 r. a na 3.5. sme objednaní na urologiu do B. Bystrice. V lete nás čaká operácia. Prešiel tým niekto? Zaujíma ma hlavne pooperačná starostlivosť a liečenie.Vďaka.

alison11
27. jún 2016

@petrapritchard Prepáčte ale ja mám orange a žiaľ si nemôžem dovoliť vyvolávať ☹ bola by som radšej ak by stemi napísali sem alebo do ip.Ďakujem

poisonblu
27. jún 2016

@alison11 mal ten triamcinolon...a balonik sa mu nerobil..iba nesla pretiahnut cez.zalud

alison11
27. jún 2016

@poisonblu Tak možno staršiemu by aj zabral a to urológ predpísal,nie detský lekár,že? ☹ zrejme budem musieť k urológovi snimi :-/

poisonblu
27. jún 2016

@alison11 ano, urolog

alison11
27. jún 2016

@poisonblu Na inom fórume tu jeden český urológ odpovedá maminkám ktorý pôsobí v Nemecku,že ani balónikovanie netreba riešiť a že sa časom uvolní predkožka okolo 6roku sama.Nuž tak asi počkám tam sú maminky ktoré nechali tak a v 6-7 roku sa chalanom samým podarilo bezbolesti pretiahnúť predkožka,nuž zaujímavé ale ako aj ten lekár píše že tu ide o zisk za zákrok urológ dostane 300eu a za mastičkovanie len 5eu. ☹ smutné ako ublížia detičkám len aby mali vo vrecku kopu peňazí,tak som sa rozhodla neriešiť pokiaľ nemajú zápaly ani bolesti cikať sa im dá Verím,že ten hore zariadi tak aby boli ok.

lucy35
28. jún 2016

Pekne napísané........a nemá to vplyv na rast pipika?

dobromila1111
28. jún 2016

Tiez ma maly zuzenu predkozku. Dr vravela,ze to nemam sancu stiahnut,tak som na obj na urologiu. No za dva tyzdne intenzivneho treningu sa mu to podarilo stiahnut. V lekarni mi odporucili gelik s lidokainom,aby to nebolelo. Je to akoby lubrikant.

alison11
29. jún 2016

@lucy35 Ahoj,asi nie môjmu staršiemu často stojí a stále sa zmestí 🙂 Ale zas mu vidieť aspoň konček pri skúšaní sťahovať 🙂Amalému tiež občas stojí a nebolí ho to tak by problém nemal byť 🙂Veľa lekárov tak vraví pokiaľ nemajú zápaly a nebolí ich a vedia cikať netreba riešiť.

althejka
30. jún 2016

@alison11 waw, tak to by nasi doktori boli normalne milionari,keby tych par stoviek deti co odoperujeme u nas rocne preplatila poistovna ako 300 eurovy zakrok 😀 pretoze cirkumcizia,alebo frenulotomia su zanedbatelne ciastky preplacane nemocnici poistovnami, ak nie priam stratove. 🙂

meluela
30. jún 2016

@althejka pise ze ten dr posobi v nemecku - takze asi tam to tak je

althejka
30. jún 2016

@meluela ano, komentar bol pisany v zmysle,ze TU je takato situacia, takze ak je to tak v Nemecku, tak u nas urcite nie, inak by nasa detska urologia kvitla hihi. 😀

alison11
30. jún 2016

@althejka Ten pán možno orientačne písal na tom fórume,neviem ale tak sa vyjadril 🙂 Dúfam,a verím že má pravdu kedže sa 3 maminy ozvali ktoré to nechalit ak že sa im synom naozaj uvolnila predkožka sama v 6rokoch a druhým v 7 rokoch 🙂

jamar73
8. júl 2016

Ked sme toto riesili s nasim drobcom mal 3 roky, urolog nam odporucal zacat co najskor s "cvicenim" predkozkou pocas kupania a skutocne po par tyzdnoch v nasom pripade problem zmizol. Som velmi rada, najma ked som si pred casom nahodou precitala aj o moznych rizikach obriezok http://www.alphamedical.sk/casopis-invitro/ritu......

alicka850
8. júl 2016

@jamar73 ten clanok znie ako z minulého storočia. Ktorá matka by dnes nechala obrezať syna bez anestézy?

karamelka007
8. júl 2016

My sme v IT a tiez nam povedali neriesit, ze medzi 6-9 rokom zivota sa to upravi same....

gin124
14. júl 2016

Průměrný věk, kdy je předkožka stažitelná je až 10,4 roku.

pipi852
9. jan 2018

Moja aktuálna skúsenosť. Syn 2 a 3/4 roka. Predkožka tak zúžená, že tam mal dierku menšiu ako špendliková hlavička. Vôbec sa neotvárala a v žiadnom prípade nebolo vidieť žaluď. Nemal žiadne problémy, ani pri cikaní ani so zápalmi. Cikal však doprava, na tomto sme sa furt smiali, že mi párkrát netrafil do záchoda a očúral obkladačky 😂 pediatrička nám odporučila návštevu urológa. Nešli sme, dala som na diskusie z netuším a vyskúšali sedacie kúpele zo slezového kvetu, jemné sťahovanie (nenásilné, ani raz nemrnkol ani nás neupozornil, že by ho to bolelo) a natieranie slexovou masťou. Po treťom kúpeli nám padla sánka! Neuveriteľné, čo dokáže slez! Bez problémov stiahneme kožku do pol žaluďa! Ak vás odporučia na zákrok, skúste prv toto. Nemáte čo stratiť. U nás fakt👌👍👍👍

zuzanka_89
15. máj 2020

@kala33 prosím Vás viem ze je to staršia téma...co sa robí na operácií ako obriezka ?

stulrajterova
15. máj 2020

@zuzanka_89 obreze sa predkozka...ak mate problem s fimozou odporucam vam kremik z justu slezovy

john3535
15. máj 2020

@zuzanka_89 v žiadnom prípade žiadna obriezka!!! A nie pri fimoze!!!

dobromila1111
15. máj 2020

@zuzanka_89 odrezu kozku na pipikovi,bud ciastocne alebo celkovo.

zuzanka_89
18. máj 2020

@john3535 máte nejakú osobnú skúsenosť?
Nerada by som a myslím ked ma 3 roky ešte ma čas.

stulrajterova
18. máj 2020

@zuzanka_89 my sme to riesili s mastickou...ozaj pomohla, kto potrebuje piste ...mam ju dostupnu

dobromila1111
18. aug 2020

@zuzanka_89 my zial mame. U nas nebolo o com, žiadne masticky nepomahali :/

zuzanka_89
19. aug 2020

@dobromila1111 píšem ss