Zväčšené lymfatické uzliny

gabriela93
28. feb 2017

Ahojte mamicky,ak mali vase deticky zvacsene lymfaticke uzliny,davali ste im nieco na ne,alebo ako ste to riesili a ake velke boli?

ave17
28. feb 2017

Ahoj,moja malá mala zvacsene na krku,dost,také hrce,vyzeralo to hrozne,išli sme k lekárke,ta nás poslala rovno do nemocnice-inf.mononukleoza,netreba to podceňovať,inak jej nebolo nič,až na tretí deň teploty išli hore

erikavesela
28. feb 2017

Nas syn ma stale zvacsene uzliny, ked.je chory, tak ich ma este vacsie...chodili sme po lekaroch...chcela som vediet, ci to je ok alebo nie..vysledok: niektore deti maju jednoducho zvacsene uzliny...nemame s tym nic robit

anieli_1
28. feb 2017

@gabriela93 zväčšenie znamená že na niečo reagujú...patologicke sú nad 1cm( neznamená ze ide o nádor len že to treba sledovať)Ja som mala dlho zväčšené uzliny asi 2 roky a chodila som stále na sono na kontrolu .....Moja choroba prepukla až teraz v zime a ja mám neustále zápal v tele a na to reagovali ....Odkedy mám liečbu uzliny zmizli....Takže odporúčam to ukázať doktorke nech to posúdi....

gabriela93
autor
28. feb 2017

Boli sme dnes na usg,na jednej strane krku ma uzlinu 13mm a na druhej 10mm,crp je v poriadku,vraj nieco prekonal,ale nebol ani chory,preto ma to znepokojuje a vsimli sme si to mozno mesiac dozadu,ked plakal alebo ked napol krk,tak mu to na jednej strane bolo vidno.Zevraj to mame iba sledovat,ci sa nezvedsuju.Myslite,ze takyto postup je v poriadku?Som s toho normalne nestastna,furt mu nato pozeram.

mnamko
28. feb 2017

Moj syn to mal tiez ako dieta po sone tiez len sledovat teraz je uz dospely a ziadne zdravotne tazkosti.neboj

gabriela93
autor
28. feb 2017

@mnamko jej super,dakujem 😆

nakup_primark
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anieli_1
28. feb 2017

@gabriela93 ako som písala aj mne to len sledovali....Mesiac nieje dlhá doba a keď povedali na sone že sú reaktívne tak to je dobre to znamená že reagujú na nejaký infekt zápal čokoľvek čo sa v tele deje.....

gabriela93
autor
1. mar 2017

@anieli_1 a zubky s tym nemaju nuc spolocne?Lebo teraz mu idu stolicky,nemoze to mat zvacsene preto?

anieli_1
1. mar 2017

@gabriela93 áno aj zúbky to môžu byť úplne kľudne....Aj som to chcela napísať ale nevedela som ako je staré dieťatko.....

catrin1
1. mar 2017

Ahojte nema niekto skusenosti zo zvacenymi uzlinami v brusku..mojej dcere ich zistili na sone po tyzdenych bolestiach v okoli pupka ktore stale trvaju..

zuzana76
1. mar 2017

@catrin1 moj syn to mal, nejaka infekcia v brusnej dutine, vracal a bolelo ho brucho asi 3 dni, urobili mu rozne vysetrenia, boli sme na pohotovosti a na dalsi den nam zase kazali prist na pohotovost, po zapale potom odzneli aj tie uzliny, ale ak tie bolesti pretrvavaju moze mat zapal slepého creva, to u nas tipovali ako prve

catrin1
1. mar 2017

@zuzana76 dakujem..u nas zapal slepeho creva vylucili..trva to uz tyzden a neviem co dalej...brusko ju zacne bolet poobede a trva to az do vecera..vyvracia sa a uz potom je dobre..mali ste aj zvacsene uzliny???..dnes malej brali krv a zajtra by mali byt vysledky

zuzana76
1. mar 2017

@catrin1 ano, na sone zistili zvacsene uzliny a tie vraj mozu pretrvavat zvacsene aj mesic mozno dva po zapale

catrin1
1. mar 2017

@zuzana76 a moze byt ze tie uzliny ju bolia?

zuzana76
1. mar 2017

@catrin1 myslim,ze moze, ale ak to stale boli, tak treba podla mna dalsie vysetrenia, krv, sono, aj maly vracal a ked sa vyvracal bolo lepsie, ale brusko ho bolelo tak velki asi 1-2 dni a potom mozno trochu pobolievalo a nevracal az tyzden, len en jeden dva dni

nakup_primark
1. mar 2017

na uzliny je najlepsia octanova mast, a obviazat nech su v teple 🙂

mala som na priusnych zlaziach 12 uzlin, tie mi operovali ale na krku len octanovu mast a zaviazat plienkou, nech su v teple

catrin1
1. mar 2017

@zuzana76 presne toto ma aj moja mala cely den nic navecer ju zacne bolet tak dost a vtedy sa vyvracia a uz potom je dobre a kazdy den dokola to iste

catrin1
1. mar 2017

@nakup_primark dakujem ale tie brusne nie su viditelne tak neviem ci by to pomohlo

gabriela93
autor
1. mar 2017

@anieli_1 no maly bude mat 16 mes.a idu nam stolicky,des a hruza 😑Len to,ze lekarka nespomenula,ze to moze byt zo zubkov a dokonca som sa docitala,ze aj z ockovania a celkom by to mohlo byt aj tym,lebo ockovanie mal v polke januara 😓

anieli_1
1. mar 2017

@gabriela93 mňa keď aj bolí zub tak mi hneď nabehnú uzliny....A keď zo zúbkov môže byť horúčka môžu byť aj uzliny zväčšené....Proste to je reakcia tela že sa niečo deje

gabriela93
autor
1. mar 2017

@anieli_1 dakujem velmi pekne,zas som o nieco mudrejsia 😉

petrag25
22. jan 2018

Baby upokojne aj mna, mala tiez pri kazdom sopliku hned uzlina.. Stale na tom istom mieste.. Teraz ak nezmizne do konca tyzdna mame ist na krv, ako to bolo u vas? Nemoze jej chybat nejaky vitamín alebo cosi

veronikaniak
22. jan 2018

Môj syn ma 8 r.a uzliny na krku má viditeľné voľným okom od narodenia sú máme pochodeň kade čo a som rada že je všetko v poriadku.

anieli_1
22. jan 2018

@petrag25 už som písala vyššie uzliny sú o zápale takže keď ma soplik má aj zápal je to normálne ....Takže reagujú u každého človeka u niekoho viac u niekoho menej ....Keby mala uzliny bez ničoho a nezmiznú tak vtedy by sa pátralo po príčine neviem načo vás stresuju.....

jjanulkaa3
22. jan 2018

@anieli_1 ahoj ak sa mozem spytat aka choroba u teba prepukla na ktoru si dostala liecbu a uzliny presli. Dakujem

anieli_1
22. jan 2018

@jjanulkaa3 ahoj uzliny u mňa nebol problém uzliny sú len príznak ze sa niečo deje....Ja mám okrem iného systémový lupus .. a uzliny raz mám raz nemám podľa stavu ako mi ide zápal....

anieli_1
22. jan 2018

@jjanulkaa3 ešte dodám že tie uzliny bol len jeden z príznakov tam je veľa faktorov...Hlavne u mňa bola krv zlá

jjanulkaa3
22. jan 2018

@anieli_1 ano tak som myslela kedze si pisala ze uzliny si mala 2 roky ze teda z akeho dovodu. Lebo dcera ma cca 12mm uzlinky na krku a nevieme z coho. Hovori sa ze niektore deti to tak proste maju bez toho aby mali zapal atd ale neviem.

jjanulkaa3
22. jan 2018

@anieli_1 jasne chapem dakujem za info