Zväčšené nosné mandle u 3,5 ročnej dcérky

janajakubisova
10. mar 2016

dobry den,mala ma 3,5 roka a po nastupe do skolky sme casto chory.Zo 6 mesiacov sme boli v skolke necele 2 meciace.Trapia nas opakovane zatekajuce sople, upchaty nostek a kasel.Raz sme mali pocas skolky 1 krat anibib. stazovala na bolave usko.Antib.zabrali a o 3 tyzdne mala horucky 4 dni a upchate dutiny bez soplou a kasla.Doktorka dala Trifed a uniflox,zabralo.Boli sme aj na krcnom povedali ,ze ma zväcsenu nosnu mandlu odporuca vybrat.No ja potrebujem pocut este vas nazor.Mala nechrape dycha nosom,ale mam pocit,ze viac ustami,pery ma dost vysusene.dakujem 😒

tomasko27
10. mar 2016

@janajakubisova Ja som pred 8rokmi dala vybrat synovi a stym co opisujes ty bol uz pokoj.Teraz by som nevahala a znova dala vybrat.Dorastla mu ale na krcnom povedala ze ak nie je casto chori a nechrape tak nemusi ist von.

dievcatko79
10. mar 2016

ahoj, moja ma presne to iste.. od septembra chodi do jasiel, bola uz viackrat chora, raz brala ATB.. ale zistili jej v nose moraxellu este ked bola chora prvykrat... akurat vcera sme boli u ORL a tam jej povedal, ze ma jednu nosnu mandlu zvacsenu, ale samozrejme este operaciu neodporuca, lebo je prislis mala.. tento rok sa mala akotak drzi, stale mam pocit, ze ma plny nos, ale vcera nam povedal, ze nos ma cisty a hlieny jej nezatekaju... odporucal davat do nosa morsku vodu a v case ked je chora tak Sinupret na rozpustenie hlienov.... v noci ju pocuvam, tak dycha nosom, niekedy ustami ale tiez mam pocit, ze ma stale suche pery...

tomasko27
10. mar 2016

@dievcatko79 Ahoj kolko ma dcerka rokov?

dievcatko79
10. mar 2016

@tomasko27 2 roky a 3 mesiace

janajakubisova
autor
10. mar 2016

A este v poslednej dobe sa jej stane ,ze vo vete pouzije slovo ktore nema zmysel alebo ho popletie nieje to casto ,ale stane sa to.Vybrat ,alebo este pockat 😒

janajakubisova
autor
10. mar 2016

Aj my mame v nose moraxelu.A sledujem ju kazdu noc.Dakujem skusim este ten sinupret ked zas ochorie

slunecko10
10. mar 2016

My teraz riesime to iste uz druhy rok, mala je stale nachladena, kazdy druhy tyzden ma plny nostek, dycha ustami a aj tak na nos rozprava, necisto. Nekasle, nema horucky...Lekar povedal, ze ma zvacsenu mandlu, a horsie pocuje na lave usko. Vraj to bude este horsie, moze dojst k zapalu stredneho ucha a pod. Mna trapi okrem soplikov aj to, ze skaredo rozprava a dycha ustami, aj ked nemusi a ma taky "priblbly vyraz tvare" 🙂...Rozhodli sme sa, ze pojde von, zajtra sa ideme objednat na operaciu. Dufam, ze nam to pomoze....

tomasko27
10. mar 2016

@dievcatko79 Synovi ju vyberali ked nemal ani 2r,ani mu to v Ziline nechceli robit ze je este malicky nato ale dr trvala natom ze mu to musia urobit a ich ukecala a urobili to.

mimanr
10. mar 2016

Moj syncek maval silne zapaly ucha, streptokokove infekcie, asi 3x mu prepichovali bubienok, uplna hroza 😖 napokon zistili velku nosnu mandlu, preto to zatekalo do usi. V 3 rokoch bol na operacii a do usiek este dostal stipulky, ktore mu o 3mesiace vyberali.. potom uz bolo ok. operovali ho v Novych Zamkoch. Rozhodla som sa tak preto, lebo mne tam vyberali krcne mandle a bola som spokojna

moni244
10. mar 2016

@janajakubisova ako prepac, doktor odporucil vybrat a ty potrebus nazor cudzich zien, co nie su lekarkami, co nepoznaju tvoje dieta a jeho stav? Este pochopim konzultaciu s inym ORL doktorom, ale tuto diskusiu nie

dievcatko79
10. mar 2016

@slunecko10 keby som bola na tvojom mieste, tiez by som to takto riesila, moja je este predsa len mala, ale ked z toho budu vacsie problemy, tak tiez dame mandle vybrat... o pol roka mame ist na kontrolu, tak uvidim ci sa nieco zmeni alebo nie.... tak drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂

dasa71
10. mar 2016
Používateľ dasa71 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dasa71.

urcite to vyries tak, budete mat pokoj

kvetinkaaaaa
10. mar 2016

Ahoj 🙂 ked som mala ja tri roky tiez mi madle vyberali, mala som rovnake priznaky ako tvoja dcerka, stale som bola chora a ked som vydrzavela zase som ochorela...nakoniec mi ich vybrali a uz bolo vsetko v poriadku 🙂 ja by som odporucila chod do toho a daj jej ich vybrat, nech sa malá zbytocne netrapi stale chorobami, toto urobite jednorazovo a bude mat uz navzdy pokoj-hovorim z vlastnej skusenosti 🙂

slunecko10
10. mar 2016

@moni244 Taketo komentare mam najradsej...

mojaniku
10. mar 2016

určite ju dajte vybrať. Tvoje dieťa trpí. Bude sa to zhoršovať.
Trifedom a liekmi odstraňuješ na chvíľu len následky, ale pôvodcu chorôb nie.
Nosná mandľa sa môže zväčšiť tak, že zatlačí na ušné bubienky, môže poškodiť ušká, sluch.
Zákrok je v anestéze, po operácii sa dieťatko rýchlo zotaví.

Môj syn povedal, že to bol najlepší deň v jeho živote. Ležal v posteli, pozeral rozprávky, okolo chodili samé milé doktorky, potom zaspal, nič si nepamätá a keď sa prebral, zas pozeral rozprávky... 🙂
Držím vám palce, choďte do toho.
Verím, že máš obavy, ale kto by nemal, pokiaľ ide o operačný zákrok.

michalina
10. mar 2016

môj syn mával niekolko krát do roka zápal stredného ucha, ušná lekárka mu vždy po preliečení skontrolovala, ako počuje, napriek zvačšeným mandliam neodporučila vybratie mandle, bol pod dohladom, lekárka povedala, že mandla sa sama opať zmenší a zápaly ustúpia. Vybrať som nedala a som spokojná, zápali po dvoch rokoch ustúpili, mandla sa zmenšila a operácia nebola potrebná.

suchana
10. mar 2016

No ja som presne z tohto už úplne na nervy. Malá má 3 roky, v júly začala chodiť do školky a odvtedy sopel, kašeľ furt dookola. Teda resp. az v septembri, októbri to začalo. Do 2,5 roka mala raz soplíky, inak nič. Naštastie to nemá žiadne iné komplikácie ako ušká alebo teploty, v noci spí celkom dobre a dýcha nosom, ale cez deň prevažne ústami. V nose má moraxelu, ktorú naša dok. nepreliečuje, pokial nie sú komplikácie ako teploty a tak. To dýchanie ústami mi vadí úplne najviac, pery má vysušené. Boli sme na orl a tam nám povedali, že mandla je síce zväčšená, ale nie natoľko, aby ju bolo treba odstrániť operatívne. Aj ked je predpoklad, že ako 3 ročná školkarka bude ešte iks krát chorá a mandla sa bude len zväčšovať. Ja určite nebudem váhať a nosnú mandlu jej dám vybrať. Je to nekonečný príbeh striekania nosa, odsávania, spreje, sirupy na imunitu, príde do školky, je tam 1, 2 týždne, maximálne 3 a znova. Atb ani iné lieky som jej nedávala, príde mi zbytočné cpať ju atb, ked to nie je nič vážne. Len niekoľko mesiacov opakujúce sa sople a kašeľ... je to banalita, ale už som z toho fakt na nervy. A to za chvílu idem do práce.

michalina
10. mar 2016

@suchana deti sú bežne choré pri nástupe do škôlky, skúšali ste niečo na imunitu? nám tie sirupy moc nezaberali, nám pomohlo tekuté kolostrum, prípadne sme dávali lieky, ktoré tekuté kolostrum obsahujú ako napr. arka defence pre deti, možno niečo také skúsiť, prípadne baby tu niečo poradia, čo im zabralo

suchana
10. mar 2016

@michalina No začala som jej dávať echinaceový sirup z JUST-u, boli na neho dobré referencie, tak uvidím. Inak jej dávam kapucínku na kašeľ, tá pomáha, sinupret na sople, morskú vodu do nosa, skúšala som med z manuky, ten moc nepomohol... Ale ešte niečo na tú imunitu skúsim. Vravíš teda kolostrum? Aj o tom som počula, že je dobré. Prípadne ak máš ešte nejaké odskúšané veci, poraď, budem rada🙂 Alebo aj ostatné baby poraďte🙂

lolinko
18. apr 2016

Ahojte
Ja sa sem priftirkám :D
no idem si po radu. Môj syn začal od septembra chodiť do skôlky a stále sme chorý. Týždeň v škôlke a 2 týždne doma. Viem, že to je aj kvôli kolektívu, ale už mi je do plaču z toho. Stále soplíky, alebo kašel a sem tam teploty. A v poslednej dobe začal dosť chrápať :(
Chcela by som ísť s ním na vyšetrenie na ušno-nosno-krčné. Viete mi poradiť nejakého dobrého doktora v Bratislave resp. Petržalke? Potrebujem aj výmenný lístok od obvodnej lekárky?
Vopred Vám všetkým ďakujem za info

ajka23
18. apr 2016

@lolinko, my sme boli v Ruzinove, dr. Kulich, cakali sme len hodinu, bol skvely, mozem ho len odporucit, treba si na nete pozriet ordinacne hodiny... 😉
Potrebujes listok od svojho pediatra...

Baby co ste davali vybrat nosne mandle, davali ste vyberat pod anestezou, ci len oblbovak,co je lepsie? 😕

peto75
18. apr 2016

Nám budú vyberať nosné mandle v júny na Kramároch. Pýtal som sa ako, a že v celkovej anestézii lebo vtedy to vedia lepšie "vybrať" - nič tam nezostane a môžu to lepšie skontrolovať. A dieťa lepšie spolupracuje keďže spí. 🙂

ajka23
18. apr 2016

@peto75 a doplacali ste nieco? V nemocnici ste boli ci v sukromnom?

peto75
19. apr 2016

Pisal som že budú - v júny. DFNsP Kramáre - nebudeme doplácať nič.

ajka23
19. apr 2016

Dakujem za informacie... 😒

lolinko
20. apr 2016

Ahojte
Tak nakoniec sme boli včera u pána doktora Kulicha, môžem len odporučiť. Super prístup, všetko vysvetlil.
Už sme boli aj na Kramároch dnes, že sa objednáme na vyšetrenie, no som velmi sklamaná. Nám dali termím na vyšetrenie až v máji a najbližší termin operacie až júl-august :(
Nám budú vyberať nosne mandle a krčné skracovať :( ...a to, že potrebujeme to trošku urýchliť nakolko syn strašne chrápe v noci, až prestáva dýchať ich nezaujma. :(
Tak ešte nám ostáva Antolska :( alebo sukromna ambulancia, no tam tie ceny, je strášné :( je mi do plaču z toho :(

slunecko10
31. máj 2016

@dievcatko79 Už máme po operácii,dopadlo všetko ok,pekné dýcha nostekom,aj reč sa jej zlepšuje...bola v celkovej anestézie,ráno sme prisli,okolo 5 poobede domov,netreba sa báť ;)

dievcatko79
31. máj 2016

@slunecko10 super, my to budeme musiet tiez asi riesit, ale teraz este nie, asi az buduci rok, ked bude mat mala 3 roky.... nech ste zdravy 🙂

ajka23
31. máj 2016

@lolinko, máš nejaké telefónne číslo na tie Kramáre, kde sa dá operácia dohodnúť, objednať? Nik mi to neberie na číslach, ktoré som našla na nete, ďakujem...

lolinko
31. máj 2016

@ajka23
Ahoj
My už to máme za sebou a musím pochváliť pána dr.Zdrazila aj jeho kolektív. Úplne super. Ráno sme prišli na 8:30 a o 12 sme už išli domov.
Ak ti môžem poradiť, choď do Malaciek.
Kramare sú drahé 😞 a hnusny a odmeraný