Zväčšené uzliny po vybratí kliešťa

veruska00
8. jún 2020

Ahojte mamicky! Prosim Vas o radu lebo sa bojim! Minuly tyzden vo stvrtok malej som nasla kliesta vzadu v hlavicke za uchom boli sme u chirurga vybrali jej kliest a! Dostala aj antibiotika na 10 dní o dva tyzdne ideme na krv! Ale v sobotu rano som jej nasla vzadu na hlavicke a krku zvatsene uzliny dneska sme boli u lekára povedal te to moze byt s toho! Ale minuly tyzden bolelo jej zub boli sme aj u zubara! Nemate s tym niekto skusenosti? Dakujem dcerka ma 4 r.

zooeynka
8. jún 2020

Kliesta moze chytit pocas roka x-krat. Zakazdym budes takto stresovat? To kto jej nasadil atb pri kliestovi?!?!?! To celkom nechapem...A bolest zuba je skor z neumyvania ako z kliesta...

veruska00
autor
8. jún 2020

@zooeynka prepac ale kazdy den rano aj vecer jej umyvam zuby! A pediatricka jej predpisala antibiotika!

zooeynka
8. jún 2020

@veruska00 moja mala 5 mesiacov ked mala na krku prveho kliesta...Vybrali sme ho, zijeme na dedine je predpoklad ze klieste chyti casto a atb kvoli kliestovi by som jej nedala ani za svet. Preco? Preventivne? M9hla by sa nam tu nejaka lekarka vyjadrit ci je to normalne

jankapepe
8. jún 2020

@veruska00 okrem toho že mala kliešťa mala aj iné problémy? Ak nie antibiotiká sú skôr na škodu. Práve z nich môže mať problém s uzlinami....tak ako aj so zuba či hocičoho iného

simsalabim
8. jún 2020

@zooeynka vzhladom na to, ze borelioza je az zivot meniace ochorenie, vacsina lekarov odporuca nasadit antibiotika, aby sa eliminovala mozna infekcia. Je to standardny postup, neskorsie stadia sa liecia tazko alebo vobec.
@veruska00 nestresuj. Ak by to aj bola borelioza, tak skoro nasadene antibiotika maju velmi vysoku ucinnost, bluziacu sa k 100%. Nestresuj.

zooeynka
8. jún 2020

@simsalabim aha,takze je to preventivne. Aj ked asi v 98% uplne zbytocne.

simsalabim
8. jún 2020

@zooeynka pozri - kazdy ma pravo liecbu odmietnut. Ja osobne o borelioze co to viem a moje informovane rozhodnutie je radsej raz zbytocne antibiotika ako ostat ochrnuta so zasklbmi svalov a podobnymi lahodkami. To ochorenie vie totalne zmenit zivot. V neskorsich stadiach sa lieci dlhe roky a vacsinou neuspesne. Ale to, ze ja by som sa rozhodla takto, neznamena, ze ty sa musis rozhodnut rovnako 😉

simca06022011
8. jún 2020

@veruska00 neboj, uzlina môže byť z čohokoľvek. Sleduj, zistíte všetko keď pôjdete na odber... Inak je to aj dosť skoro podľa mňa. Mne povedala lekárka najskôr o mesiac. Nepodceňujeme to už tiež, minulý rok skončil môj chlap v nemocnici s obrnou (z kliešťa, borelioza, tiež veľký frajer že iba kliešt, ved aj milión ich môže mať, čo by sa mu stalo a nakoniec nevládal chodiť, rozprávať, opuchla mu polovica tváre a strpla) , pred rokmi teta a aj sesternica dcérka prestali chodiť, neurologické problémy (tým nestrasim, milión kliešťov sme mali v rodine, doma.... A nikto väčšinou nič nemal, len chcem povedať, že netreba si z negatívnych komentárov nič robiť, skutočne ide o záväzné ochorenia a keď kliešt je bežný, netreba podceňovať nič ). Ak môžem za nás povedať, vždy to začalo vysokou teplotou, malátnosťou... A ATB super zabrali. Ale ta uzlina môže byť aj z toho zubka napríklad... Vydrzte na odbery a sledujte príznaky. Myslím ze aj encefalitída sa prejavuje teplotami, nádchou... Na nete je kopa informácií 😊

kiki68
8. jún 2020

Urcite tie atb su na mieste. Ako nie je dieta ockovane proti FSME, tiez je tam riziko boreliozy a tam ockovanie ani neni mozne tak preventivne atb moze zachranit od velkych problemov. Moja mama prekonala boreliozu a spustilo jej to velke bolesti klbov. Rok ju liecili na nasledky boreliozy a neni to ok ani po tom case uplne. Ja som teraz dostala po 30 rokoch kliesta a veru za 4 tyzdne som padila na testy.

panelacikova
8. jún 2020

@veruska00 tá uzlinka môže byť kľudne z čohokoľvek, nebuď v strese, sleduj ju, ak by si mala pocit, že je to horšie, radšej zájdite k dr. čo sa týka ATB, schvaľujem hoci aj preventívne ATB na boreliozu, s ktorou (zistenou) ja sama žijem už 6 rokov a poviem pravdu, je to strašné utrpenie. a je mi zle z ľudí ako si ty
@zooeynka ktorí sa posmievajú a odsudzujú tento postup lekára. prajem ti len jeden mesiac toho, čo ja zažívam s prestávkami už 6 rokov. s prepáčením za výraz, posrala by si sa od bolesti a strachu.... je to tak svinské ochorenie, že ťa zabíja zaživa niekoľko desiatok rokov. si stále v nejakých bolestiach, a ak to napadne nervový systém, tak si to môžeš rovno hodiť, ak nemáš silnú vôľu. Pred 6 rokmi som mala zistenú nielen akútnu infekciu, ale už aj chronickú. nikomu toto neprajem. a naopak, zavrhujem lekárov, ktorí ešte i dnes, hoci vedia, čo je to za svinstvo, ba dokonca vidia aj príznaky, nedajú človeku ATB liečbu...

merkelica
8. jún 2020

moze to byt aj zo zuba aj z kliesta.. kliest okrem encefalitidy a boreliozy moze prenasat dalsich cca 30 infekcnych ochoreni.. vacsina z nich vsak nezvykne byt nejakou hrozbou a su pomerne zriedkave.. uvidis len pri dalsej diagnostike, nic ti zatial nikto viac nepovie