Zvýšená amyláza u 5-ročného dieťaťa

miskaaa89
10. jan 2020

Dobrý večer žienky... Prosím vás nemá lte skúsenosti zo zvýšenými amylazami v krvi u deti? Norma je do 1,86 a syn 5 ročný ma už dlhšiu dobu zvýšené pohybuje sa to od 1,90 do 2,40.Na gastro sme objednaný 29.1...ostatne hodnoty co sa týka pankreasu pečene ma v poriadku aj sono nechápem papa zdravé veci nie mastné vyprážané tak nechápem... Ďakujem

evitka83
10. jan 2020

@miskaaa89 aky na prijem sacharidov? Laktozy? Hitku vysetrovali? Nema ziadne dalsie tazkosti? Bolesti? Hnacky? Kozny vysyp?

miskaaa89
autor
11. jan 2020

@evitka83 nie to nevysetrovali ešte na gastro ideme 29.1 hnačky nemá bolesť brucha mal pre to mu to Dr vyšetrili ale mal brusnu virozu a potom bol chorý a bral antibiotika vtedy ho bolelo bruško pripisoval som to ATB keď douzival už ho nebolelo no to bolo v novembri no a stále to ma zvisene. Co sú to za testy?

miskaaa89
autor
11. jan 2020

@evitka83 bruško nebolí na tvári máva občas červené flaky

elumina
12. feb 2021

@miskaaa89 ako ste po chodili na gastro? Moja mala ma tiež zvýšené amylázy. Mame sa objednať n a gastro. Už skoro 3 mesiace ju boli denne brucho. Niekedy viac, inokedy menej. Inak ma ostatné výsledky v poriadku.

miskaaa89
autor
17. máj 2021

@elumina na gastre všetko v poriadku tak nechápem. Prepáčte len teraz som prišla sem od februára som tu nebola a vy ako?

ludmila1307
8. jún 2021

@elumina dobry den, mozem sa opytat ako ste s dcerkou dopadli? Mame to tiez tak, bolesti bruska skoro na kazdodennom poriadku a vsetko ma negativne okrem tych amylaz, tie ma zysene. Objednala som ju akurat na gastro, tak cakam co sa tam bude diat...

miskaaa89
autor
16. júl 2021

Dievčatá dnes som volala za výsledky a amyláza v krvi v norme no v moči zvýšená, nechápem čo to môže byť

ester286
16. jún 2023

@ludmila1307 @miskaaa89 prosím vas ako ste dopadli? Moja mala tiez ma uz 2 tyzdne bolesti bruska a gastro mame az o vyše 2 mesiace. No brusko stale boli.

miskaaa89
autor
19. jún 2023

@ester286 no na gastro všetko v poriadku občas sa sťažuje na bruško zvýšené amylazi má stále ale len málinko neriešia to

ester286
19. jún 2023

@miskaaa89 aha. Hm zvláštne. Ale ďakujem za odpoveď. Moju bolelo takto 2 tyzdne vkuse a tento víkend sa ale chvalabohu nestazovala 🙏. Tak vari aj ona bude ok. A uz to nesledujú teda vôbec? Norobia vam kontrolný krvný obraz?