Zvýšená teplota po očkovaní

evalin88
25. júl 2018

Ahojte, chcem sa opýtať ak dostalo Vaše dieťa teplotu po prvom očkovaní ( rotarix a pneumokoky) kedy asi ustupila ?? Pripadne ako dieta ochladit. Maly ma len zvyšenu okolo 38 od včerajšej noci. Nad 38 nemal. Dala som čipky ale bojim sa týchto letnych teplot.. A mame aj dosť teply byt.. Ďakujem za každu radu

eririka
25. júl 2018

A čípok nestiahol teplotu ? Mal by, ale ak nie kludne zatlač ešte jeden, je aj na teplotu a predsa tlmí aj bolesť ? Aký čípok si dala ?

evalin88
autor
25. júl 2018

@eririka doktorka kazala dat viburcol ale co som citala tak to su homeopatika.. Mam aj nurofen a paralen doma.. Teraz spi.. Ked sa zobudi dam mu.. Len neviem ci nurofen alebo paralen...??

eririka
25. júl 2018

@evalin88 Ja by som asi nurofen dala 🙂 Určite že stiahne horúčku, u nás čípok super, i ked malý nie je z toho nadšený 😉

lenzas
25. júl 2018

My sme mali teplotu cca 2 dni, davala som panadol sirup, a teplota klesala, ale ked zase bola nad 38 po 4-5 hodinach tak som zase davala panadol, lebo nemohla mala spat. U nas najhorsie bolo prve 24 hodiny, druhy den uz mala len mierne zvysenu teplotu a bolo v pohode, nic som nedavala.

win_gi
25. júl 2018

podľa mňa je najelpší panadol detský sirup, deti ho ľahko znášajú a aj teploty vie celkom rýchlo sťahovať

eririka
25. júl 2018

@evalin88 No ako moja, bolo treba druhý čípok zatlačiť ?

evinkabarborka
25. júl 2018

Ahoj.vyborny je aj Nurofen aj Paralen.nasim detom vzdy viac zabera Nurofen.ak teplota neklesa a dieta je moc vysilene,mozes pripravky aj striedat a to tak,ze kazde 3 hodiny mu nieco das napr.o 13 Paralen ,o 16 Nurofen,potom sk treba o19 zase Paralen.ked to striedas,neprekrocis maxim.dennu davku.pozor aj na tekutiny.neviem kolko vazi dietatko,ale na prvych 10kg hmotnosti potrebuje 100ml,takze ak ma 7kg,tak 700ml.ak bude dehydratovane,ani lieky mu dobre nezaberu.ak je cele horuce,no ruky s nohy ma studene,to je 1.znak dehydratacie.ak nechce same pit,trebanasilu davat tekutiny striekackou napr.z Nurofenu.ak by boli teploty viac ako 3 dni,idla by som s nim na krv.

evalin88
autor
25. júl 2018

@eririka nakoniec mu to kleslo na 37,3 tak som iba ochladzovala vlhkou plienkou a priebezne merala teplotu.. Cipky som uz nedala ale na vecer pred krmenim dam ak stupne..

evalin88
autor
25. júl 2018

@evinkabarborka dakujem za info.. On naozaj moc nechce pit. Vazi 6 kg.. A teplota sa teraz hybe okolo 37,3.. 37,5... Snazim sa casto kojit ale netusim kolko realne vypije.. Sledujem iba plienky ci cika

evinkabarborka
26. júl 2018

Ok,ak ma mokrych aspon 6 plienok za 24 hod,tak pije dost.ak nie tak treba pridat vodu.