Zvýšené bielkoviny a leukocyty v moči u 15-mesačnej dcéry.

mary39
23. okt 2019

Ahojte, od pondelka som s malou v nemocnici a dnes jej zistili v moci zvysene bielkoviny a lekocyty. Zajtra mame este sono obliciek. Prosim vas neviete mi povedat podla vasich skusenosti co by to mohlo byt a ako sa to mohlo stat?

evkamotka
23. okt 2019

Mohlo by ist o zapal mocovych ciest. U syna sme to vela sledovali lebo mal dilataciu duteho systemu a teda bol nachylnejsi na zapal

nika898
23. okt 2019

@mary39 moze ist o zapal mocovych ciest. Urcite jej brali aj CRP pri zapale obliciek je tusim jeho hodnota nad 200 a mala by vysoke horucky a nechodila by. Ja som mala nedavno zapal obliciek a hodnoty bielkoviny a leukocitov som mala nizsie ako pri beznom zapale mocovych ciest. To ze by nechodila som napisala lebo ja ako dospely clovek som mala co robit aby som zodvihla nohu od bolesti a to iste mi povedala aj mama ktora mala 2x zapal obliciek tiez len sa len suchtala. Daju jej ATB a bude dobre. Sono podla mna budu robit preventivne.

deti95060810
23. okt 2019

zápal močových ciest.... napr. aj prechladnutím to mohla získať

mary39
autor
23. okt 2019

@nika898 dakujem za podrobne vysvetlenie. Crp mala vcera 60,dnes jej nerobili. Ale mi aj odlahlo v podstate. Nasadili jej atb uz dnes tak nas hadam skoro pustia domov a hlavne, sono neukaze nic insie

nika898
23. okt 2019

@mary39 este drobna rada isla by som aj k urologovi standartne sirokospektralne ATB zaberu ale malokedy vyliecia zapal mocovych ciest. Moze sa jej to teda dost casto vracat co je u zien a dievcat caste. Ja trpim zapalom mocovych ciest od 13 rokov a az po nasadeni liekov urologom sa mi to ako tak upravilo. Je pravda ze ked si niekde sadnem na nieco studensie a v lete neprezleciem plavky tak ho mam opat ale inak je to uz dobre. To je len moja drobna rada 😉

nikpa
23. okt 2019

@mary39 so synom sme boli keď mal len 2 mesiace s týmto v nemocnici, zápal močového mechúra, obličky chvalabohu neboli nijako postihnuté. Dostali sme ATB a do týždňa bolo všetko ok

evkamotka
23. okt 2019

@nika898 ja som mala zapal m. c. minuly mesiac a mala som "len" bolesti v podbrusku. Kamaratka mala tiez, bez bolesti, len chodila casto cikat. Asi zavisi aj aky je zapal silny/rozvinuty

nika898
23. okt 2019

@evkamotka moze byt. Ja som pisala len preventivne lebo ja teraz po tolkych rokoch ked dostanem zapal tak cikam uz cistu krv ako keby som mala kramy.

anniii
23. okt 2019

@nika898 Môj syn prekonal zápal obličiek v 5 mesiacoch a okrem horúčky nemal žiadne príznaky, správal sa úplne normálne, hral sa ako vždy. Aj v nemocnici mi hovorili, že vôbec nevyzerá chorý. Diagnóza akútna pyelonefritída ma preto veľmi prekvapila (ja som nezažila, ale môj otec sa tiež od bolesti nemohol pohnúť), ale niektoré choroby sa vraj u detí prejavujú inak ako u dospelých. 5 dní sme boli v nemocnici, malý je odvtedy sledovaný na nefrológii, zdá sa, že to ostalo bez následkov. Povedali nám, že to mohlo byť z plienky, že močové cesty sú krátke a ľahko sa tam dostanú baktérie, ale nikdy nebol v špinavej plienke dlhšie ako pár minút, tak neviem.

nika898
23. okt 2019

@anniii ani nechci zazit. Ukrutna bolest. Moze byt ze deti to znasaju inak. Ale je dobre ze ste sledovany.