ZVýšené bielkoviny v 20tt.

mimi116
18. dec 2019

Ahojte baby v skupinke. Velmi rada by som chcela vedieť ze ci je normálne v 20tt mat zvýšené bielkoviny. Z 24hod. Zbierania moču. Dnes som bola u lekára a povedal mi ze ich mám zvýšené no z moču co mi kontroluje sestrička nemám a to je vsetko stále negatívne... zistila mi to internistka... opuchy nemám a ani zvýšený tlak. Neviem co to môže byť a strašne sa bojim nakoľko čakáme vytúžené bábätko... ďakujem o rady.

ktochytavzite
18. dec 2019

@mimi116 tak tie papieriky nie su take presne,ale zasa len zvysena bielkovina nemusi nuc znamenat.Tam sa sleduje tlak a tie opuchy,pokial by sa pridruzul ajbzvyseny tlak uz by som bola na pozore.Pre istotu obmedz troska bielkoviny,menej sol a daj sa skontrolovat u gyndosa,nech ti vezme moc do labaku aj.A kup si sama tie papieriky a slwduj si aj doma moc,ja sim si slwdovala.

benit
18. dec 2019

Mna tiez na to poslsli nic mi nebolo ale na poradni, ze bielkoviny. Zberala dom moc a nic mi nebolo. Akurat stresuju tehotnu zienku

mimi116
autor
18. dec 2019

@benit no mne to praveze zistili na tom zvierani mocu a nie na poradniach... :/ na poradni mam moč stále negatívny...

diaalex
18. dec 2019

@mimi116 na poradňu si zober vždy plne prvý ranný moc a keď tam nie sú bielkoviny nemáš sa čoho báť 🙂 ráno zvyknú byt najsilnejšie

mimi116
autor
18. dec 2019

@diaalex stále beravam ranny moč hned orvy a ten je negatívny... preto nechapem...

diaalex
18. dec 2019

@mimi116 tak potom zbytočne nestresuj 🙂

mimi116
autor
19. dec 2019

@diaalex len viete keď som sa ho opýtala ze co mi hrozí ked sa potvrdi ta preeklampsia tak mi odpovie..... nie len pre vás ale aj pre dieťa. Môžte zomrieť aj vy aj dieťa... tak potom aby som sa.nebála... ,:/

diaalex
19. dec 2019

@mimi116 pri preeklampsii bielkoviny nie sú jediný faktor, ste zavodnená, máte opuchnuté ruky, nohy, nevládzete dýchať ... máte vysoký tlak ... ale viac uškodíte sebe aj bábu keď budete stresovať ... mám kamarátky, ktoré prekonali ťažkú preeklampsiu a nikto im počas tehu nerobil 24h záznam, vždy len z ranného im to zisťovali 🙂 narodili sa im chlapci a vsetko je v poriadku 🙂 len museli rodiť vo 8. mesiaci

mimi116
autor
19. dec 2019

@diaalex hlavne sa bojim toho ze zase budu zvysene tie bielkoviny v moci pretoze mám zase zbierat moc za 24hod a v pondelok mam prísť... bojim sa ze sa potvrdi ta preeklampsia a budu mi chcieť prerušiť tehotenstvo, a to som len v 20tt kde babatko nemá šancu na prežitie... uz som prišla o 3bábätká a toto je naozaj vytúžené priam vymodlene bábätko... :/ uz by som to asi nezvládla... ja by som si aj bábätko nechala ak bude všetko v poriadku na Sone... no naozaj mám strach.. :/ a neviem co mám robiť

diaalex
19. dec 2019

@mimi116 podľa mna nerieš čo bude s 24h pozorovania 😉 keď si presvedčená, že to malé chceš, tak to povedz lekárovi, nech ta sleduje častejšie a keby boli fakt vážne komplikácie (ohrozilo by niečo teba alebo malé) myslím tým niektoré z tých príznakov, tak vtedy budete riešiť čo a ako 😊 pozri jedna z tých kamarátok mala od 6. mesiaca problémy (opuchnutá bola aj za ušami) a lekár to vôbec neriešil... vždy jej tvrdil že je to z tepla a prejde to... síce rodila na 8. mesiac, lebo nevedela čo sa deje a az na pohotovosti jej to zistili, ale malý je v poriadku a aj ona 🙂 takze v žiadnom prípade nestresuj, nemysli na to, keď chceš to babo, tak nech ta sleduje lekár častejšie 🙂

mimi116
autor
19. dec 2019

@diaalex tak povedal lekár ze to bude sledovať častejšie... ako som uz písala ja opuchy nemám zatiaľ žiadne... a to som pomaly v ukoncenom 5mesiaci... včera ma lekár pozeral len zo spodu a povedal ze to je v poriadku... len ked budu robiť ďalšie sono aby aj tam bolo všetko v poriadku... len nech bábätko je živé a nech rastie. Lebo som čítala ze moze aj bábätko zomrieť... :/

diaalex
19. dec 2019

@mimi116 nemysli na zle veci 😉 držím palce

mimi116
autor
19. dec 2019

@diaalex ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre