Zvýšený bilirubín u novorodenca - žltačka

zuzka444
15. jún 2013

ahojte dievcata.tak moja malinka dostala ztacku.mala zvyseny bilirubin najprv len na 211 a zrazu na druhy den na 292.slnili sme sa pod lampou kazde 2 hodky co najviac spapat.na druhy den vysledky rovnake ;(.ale aspom sme pribrali co som velmi rada.dnes sme dostali vyzivu a slnime sa na velkej lampe.som zvedava na vysledky.a chcem sa obratit na vas .vase skusenosti s touto chorobou ze ako dlho ste sa z nej dostvavali a co vam zabralo 🙂.my sme v nemocnici 6 den od narodenia a na 3 dostala zltacku.poradte.dakujem 🙂

aristka
15. jún 2013

@zuzka444 len pozor,aby sa ti nezverila na balkóne a ako slniť ťa poučia v nemocke... 😉

zuzka444
autor
15. jún 2013

@aristka co je nezverila?ako neprehriala?nije ja ju tam budem nechavat chvilonku a nie v tych najvacsich horucavach co jest od 11 do 16 .bud ranko alebo vecer.no neviem ci mi tu povedi ked to neakceptuju ako riesenie.sak nachvilku brusko opalime a nachvilku chrbatik ako to robim aj trtaz pod lampou ;).

paulinapaja
30. okt 2013

Ahojte prosím vas my máme tiež problém so žltačkou. Malý ma hodnotu bilirubínnu360 a ma len dva týždne ešte. Som z toho zúfala čo sa s ním bude diať a ako to bude... je to veľmi vážne ak je hodnota taká vysoká? Čítala som toho veľa o žltačke a hodnotách..niekde píšu tak a niekde zas inak. obávam sa toho strašneee :(((( Sme v nemocnici a malý je napojený na infúziu cez hlavičku, je to hrozné :( Pod lampu ho nedali ešte.

meaningful
27. okt 2015

@paulinapaja ahoj ako ste dopadli?

junika
16. jún 2017

Ahojte ..sme v nemocnici a malinky ma zltacku vcera mal rano 192 a vecer 197 pribral a kakal uz ine hovienko ako smolku cikal vela ..a rano mal 226 a pri odbere krvi dokonca 272.. zobrali ho o 12stej pod lampu a kazde tri hodiny mi ho donesu na kojenie a o 12stej mi ho daju vecer a rano o 6 pojde na krv .. co myslite zrazi sa mu to a pustia nas domov leno je to tu o nervy som tu od pondelka 12:59 jak som porodila

meaningful
16. jún 2017

@junika neboj pustia, ja som bola 9 dni v nemocke, vraveli ze radsej nech som viac dni v porodnici, ako sa potom vratit do nemocky na detske odd. tam je to des.

luluncek
24. máj 2019

Je tomu už 11 rokov čo dcérka mala silnú žltačku boli sme v nemocnici dva týždne aj niečo hrozila výmena krvi ...ako mladá mamička som sa veľmi bála ...teraz čakám druhé mimco)a verim ,že to bude v pohode ....aj keď sa dá povedať ,že stresujem viac 😂čin som som staršia ...mam nulku negatív to sú nachylnejsie krvné skupiny...takže už len treba veriť a pozitívnu myseľ ..a babule vám držím tak isto palceky .