Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

dendula13
25. apr 2021

@viktoria3333 my sme ockovania mali posunute, v DKC nam vzdy povedali ci sa uz moze ockovat alebo este nie.

martina51z
31. júl 2021

Maminy prosim vas malo niektorej z vas vase dietatko kardiomyopatiu? Ďakujem

25evita
24. okt 2021

Ahojtw, našla som túto skupinu. Možno mi to pomôže..
Mám syna, má 11 od malicka má problémy so srdiečkom. Teraz nás čaká operácia chlopne. Buď plastika alebo výmena. Rozhodnú sa keď ho otvoria, ale skôr plastika. Nemáte niekto skúsenosti, možno rady. Ďakujem za každú odpoveď.

gabca1512
24. okt 2021

@25evita ak máte FB, pozrite skupinku Srdiečkovo, skôr tam vám mamičky poradia..

25evita
25. okt 2021

@gabca1512 ďakujem❤️

dendula13
25. okt 2021

@25evita mojmu synovi robili v januari plastiku chlopne

cocacola3
25. okt 2021

@25evita nam tiez robili plastiku chlopne teraz v lete od 1.6 stravili sme 3 mes v nemocnici a konecne sme doma od septembra . Mali ma 17 mes . A v buducnosti nas caka dalsia operacia na umelu chlopnu. Ak mate otazky pytajte sa mozno budem vediet odpovedat.

25evita
26. okt 2021

@cocacola3 , dendula13 ďakujem baby. No už sme DKC. Zajtra by nás mala čakať operacia. Chcem sa len opýtať aká bola rekonvalescencia, koľko ste boli v nemocnici a koľko asi trvalo kým sa zaradí do normálneho života. Ďakujem ❤️

dendula13
26. okt 2021

@25evita my sme boli mesiac v nemocnici, mal komplikacie, ale vsetko sme zvladli. Po prepusteni bol este taky slaby cca 2 tyzdne a potom uz bolo vsetko ok.

cocacola3
26. okt 2021

@25evita my sme mali tazky pooperacny priebeh…vypotky 2 mes vkuse nie a nie klesnut,rozpad stychov po 7 dnoch tak po 5tyzdnoch operovali opat (nova plastika) pri 1 operacii mu poskodili branicu (pareza branice)tak ju pri druhej operaci zasili o reberny sval a zacelili mu “palenim”?chylotorax tu lymfu aby vypotky tolko netiekly … syn bol 2 mes v umelom spanku … po prebrati sme sa trapili so silnymi abstakmi z utlmakov… neskor vracal … nevedel papat, bol sondovany a je sondovany doteraz…ucime sa odznova pit … tuhu stravu uz zje lyzickou ale tekutiny su problem …9 hltov a dost zvysok do sondy… momentalne uz 3tyz nevracia a toleruje vyssie davky konecne a chvala bohu. Po prepusteny kazdych 40 min po 30 ml do sondy slo…Teraz 180 ml kazdych 3 hod niekedy 4 hod… bojujeme stale ,ale je to 100 a jedno.momentalne mame problem sondu… ideme o tyz na gastro tak som zvedava co nam povedia. Inak prospieva ma viac energie keby nemal tu sondu ani clovek by nepovedal co vsetko ma nas bojovnik za sebou. To to je nas pribeh. Deti ktore boli vacsie z rovnakou alebo podobnou diagnozou to otocili za 10 az 21 dni. A boli doma. Vela trpezlivosti prajem . Doktori su velky odbornici . Zvladnete to💪🏻👍a vas mali je bojovnik zvladne to . Treba verit a zle veci si nepripustat.

martina1414
7. máj 2023

Ahojte mamičky, nás čaká vyšetrenie s uspatím pretože dcérka 2r sa nechcela dať vyšetriť. POvedali nám, že to prebieha tak, že jej dajú kvapky do nosa. Prosím máte niektorá skúsenosť? vedeli by ste mi napísať ako to prebieha?

monikaterchova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka227
16. jún 2023

Ahojte, krstniatko 2r. urgentne previezli do BA, podozrenie na kardiomyopatiu ale nakoniec nedovieranie chlopni a zrazeniny na srdci. Pulzy 180. Dieťa len bolo spave tak šli. Bez problemov dovtedy. Riešili ste niečo podobné? Hlavne ma zaráža že lekári povedia-je to zlé a nevieme čo budeme robiť operovať sa nedá liečiť sa nedá, otras. Čakala som kardiocentra trošku iný prístup, minimálne aj k rodičom. Zúfalí sme z toho všetci. zatial ju chcú dať na umelú plucnu a do umelého spánku na aro