14-mesačná spí 16 hodín denne

lusiasali
10. júl 2023

Nie je to priveľa? V noci spi 12-14 hod, potom je 3 -4 hodiny hore. Pospísi 2 hodiny a zase 4 hodiny hore a ide spať znova na 12-14 hod. V noci sa zvykla budiť 2x na mlieko, momentálne už len raz.
Zdá sa mi to pridlho. Vaše deti v tomto veku ako dlho spávali?

bublinka1426
10. júl 2023

cez noc tak 8-10 hodin a cez den asi 3-4max. takze max 14hodin spala za 24hodin...ale vacsinou menej do 12hodin

dzulli1980
10. júl 2023

Za mňa je to moc ... inak je OK? ... nemá málo železa?
@lusiasali

lusiasali
autor
10. júl 2023

@dzulli1980 neviem, krv jej este nebrala. Inak je cula cez den, odmieta trochu jedlo, teda zje na moj vkus malo. Ale ine som si nevsimla.

pribinak
10. júl 2023

@lusiasali dosť. Asi by som požiadala o urobenie krvného obrazu.

dzulli1980
10. júl 2023

@lusiasali No pokiaľ je takáto spavá a málo papá, je celkom možné, že má málo železa ... treba urobiť krvný obraz ... možno jej chýba nejaký iný vitamín, minerál, každopádne za mňa je to veľa spánku na také "veľké" dieťa ...

romi9
10. júl 2023

@lusiasali moj spal tak 14 h dokopy v tom veku. Je to dost podla mna. Ale zase ak je vela na vzduchu a sa vybeha, mozno v pohode.

lusiasali
autor
10. júl 2023

@dzulli1980 neviem ci by som to nazvala ze je spava. Ona je uplne ziva, aj ked s nou idem do postele. Ci uz na noc alebo poobede. Poibede ju ponosim v nosici tak 10-15 min a zaspi, v noci vacsinou jej dame flasu, tu vypije vezme si dudel a spi. Dovtedy beha, cita, jasi sa.
Ale pojdem s nou pediatricke nech to pre istotu pozrie.

dzulli1980
10. júl 2023

A prečo s ňou ideš cez deň do postele, keď je živá, čulá? ... a keby si ju nenosila v nosiči, bola by hore? ... nebola by nervózna, unavená, spavá atď.?

petamich
10. júl 2023

nas maly to vzdy mal cca. podla tejto tabulky z lepsispanokbabatiek https://www.lepsispanokbabatiek.sk/kolko-spanku...

16 hodin je fakt dost, to je na urovni novorodenca 😅 snazila by som sa vedome predlzovat bdele okna

ajja22
10. júl 2023

@lusiasali moja je síce 2ročná, ale spí 14-15 hodín denne, nevidím na tom absolútne nič zlé 🙂 nemyslím si, že by mala byť hneď "chorá", veď kopu detí spí rado a veľa 🙂 ja som tiež taký spachtoš, kľudne si s ňou idem poobede na 2 hodiny pospať 🙂 treba si to užívať každý jeden deň, nikdy nevieš, kedy to skončí.. 🙆😆

sandra19901990
11. júl 2023

Úplne v poriadku. Moj este v 2 rokoch spal síce len raz cez obed, ale tak 4-5 hodin. Dohromady to bolo aj 16 hodin. Proste rastie, rýchlo sa unaví, všetko je este nove, je aj dosť teplo, tak aj to unavi dieťatko. Môžte to spomenúť pediatrovi. Ale nebudila, nemenila by som jeho cyklus. Kým je dieta spokojne, buďte aj vy 🙂

ivangeline
11. júl 2023

Spi maximum mozny. Je to super. Uzivaj. Coskoro bude spat menej. ;D

lusiasali
autor
11. júl 2023

@dzulli1980 ona to ma tak ze ona spi do takej 11-12 ten nocny spanok. Ked je po tych 3-4 hod neulozim, bude sa pytat po 5-6, vtedy sa zacne ukladat, je mrzuta, a ked mi zaspi o 6 vecer aj ked len na hodinu, tak som s nou hore do polnoci. Starsi pride teraz nastastie az okolo 8 rano, ale mne osobne je 8 hodin spanku malo. Preto ju radsej ulozim o tej 2-3-4 max poobede aby vecer si isla o tej 9 lahnut.
@petamich pozri ako spi ⬆️, pre toto jej nemením rezim. Mozem ju akurat tak skor zobudit ako sme to urobili vcera, potom bola nejaku pol hodinu uplakana

petamich
11. júl 2023

tak potom to nechaj tak 🙂