21-mesačné dieťa nechce spať

17. júl 2023

Ahojte, malý ma 21 mesiacov. Toto teplo je hrôza pre všetkých áno, hlavne tých ktorí nemáme klímu a drobec nechce spat. Večerné uspavanie hodina a pol niekedy aj dve. Vymýšľa, plače nechce spat. Ja som už vyčerpaná. Na obed to isté. Niekedy už vypuknem od nervov, potom mi to je ľúto. Už nech sa ochladí. Vaši drobcovi spia pekne ? Ako chladite izby ?

pribinak
17. júl 2023

Je strašne teplo. Kedy jo ukladáš spat? Mizno by som posunula čas spánku

biem22
17. júl 2023

My máme 21/22°, nemáme klímu, jednoducho tak doma máme, ale problém so spaním má aj môj cca vo veku tvojho. Už to trvá dlhsie, dnes dokonca nespal na obed lebo som to po hodine vzdala. Neviem čo bude zajtra, ale je to hrozne, mne nevadí keby nespal, ale je na to ešte veľmi malý, takže by som bola rada, keby spal. Skúšali sme x veci , posunúť čas dopredu, dozadu, nič nezabralo, proste to tak zrazu prišlo a to spával väčšinou 2+ hodiny .. budem mu každý deň ponúkať spánok a uvidíme 🤷🏽‍♀️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. júl 2023

@pribinak zaspaval okolo 8 a teraz až pred 10 hodinou. Dnes napr. Spal na obed hodinu a pol

autor
17. júl 2023

@biem22 nás malý dnes si pospal ale fakt netuším ci to je tým teplom alebo je to len nejaké obdobie. Mal pekný režim a zrazu toto

autor
17. júl 2023

@elizabet173 mame ventilátor,len ho zapnem Mimo neho vždy keď sme v inej miestností

pribinak
17. júl 2023

Tak o 20.00 hod je ešte veľa svetla a vrlmi horúco. Posunula by som to tak na 21.00

kornelies
17. júl 2023

Aky ma zmysel zapinat ventilator v inej miestnosti, nie je to klima. Kludne ho daj do izby, v ktorej spi. Po zaspati, vypni. Nebude chory, ziadny "prievan" do ucha nedostane.
20:00 je skoro, urcite posunut cas na neskor 21:00-22:00 Je leto, treba si ho uzit. Radsej nech spi kratsie v noci a prespi horucavu cez obed.

nikpa
17. júl 2023

O 20h je ešte svetlo a celkovo myslím, že je to skoro. Nechaj ho hore dlhšie, deťom sa posúvajú spánkové návyky, mohli sa zmeniť aj u neho.

biem22
18. júl 2023

U nás to tým teplom urcite nie je, chodil spal o 11:00 na obed, večer o 19/20tej ako hodinky a proste bum nejde to

cookie29
18. júl 2023

To je aj obdobie ked sa posuva cas vecerneho spanku, najma ak ma este 2 denne spanky. Mne v takomto veku chodili spavat az okolo 21h30

misa11111
27. júl 2023

Ja mám syna v takom veku a zaspí až o 22.00. A je to normálne. Bdele okno sa mu predĺžilo už je väčší.
Všetko závisí kedy ráno vstáva a koľko spánku má poobede.