3-ročná dcérka ma začala v noci hľadať a chcela, aby som pri nej spala

1. sep 2023

ahojte. pred 6tyzdnami sa nam narodilo babatko. Dcerka to brala velmi fajn. ale teraz po 6tyzdnoch zacal vyzadovat nech ju uspavam ja (s tym nemam problem aj ked uz polroka uspaval manzel) ale novinka je ze ak sa v noci prebudi pride za mnou a chce aby som lezala s nou a uz ma od seba nepusti.... aj ked zaspi tak vzdy sa preberie ked od nej odchadzam. zial ja nedavam spanok s nou lebo v druhej spalni vstavam a kojim novorodenca pomaly kazdu hodinu dve... Nikdy mi spolocne spanie nevyhovovalo. ani s manzelom proste mam rada svoj priestor inak sa mi nespi dobre. ako naplnit dcerke potrebu ale naplnit potrebu spanku aj sebe? cakala som noci s novorodencom ale to ze zrazu sa zacne budit aj dcerka ktora uz dva roky spi sama to som necakala. dala som jej specialne hracky moju fotku dala som jej reprak kde je nahrata uspavanka ktoru jej spievam vecer. manzela uplne odmieta v noci nech sa snazime ako sa snazime... je tu niekto kto nieco podobne zazil s detmi a podarilo sa mu ti nejako vyriesit? dakujem

ankare
1. sep 2023

Dcérka zažíva veľkú zmenu. Dosiaľ si tu bola len pre ňu. Teraz prišlo bábätko, ktorému sa treba veľa venovať. A v noci to na ňu najviac doľahne, cíti sa osamelá a potrebuje pri sebe osobu, ktorú najviac ľúbi. Teba. ♥️ a keby si si ju vzala do spálne na čas? Priraz jej 1lozkovu posteľ k manželskej. Bude vlastne spať sama, ale zároveň aj s Tebou.

autor
1. sep 2023

@ankare ja viem ze toto je ta vec take to zneistenie na bazalnej urovni. lenze neviem ako by realne spala v izve s babom. ono naozaj sa budi aj hodinu kazdu. aj vydava zvuky. aj place... neviem si predstavit ako by spala kvoli tomuto pri nas

milanemila
1. sep 2023

Je to uplne normalne. Ja mam 3,5 rocnu a spia aj s 5 mesacnym babom u nas v spalni 🤷🏼‍♀️ teraz dostane svoju izbu, tak uvidime ci tam bude chciet aj spat. Proste sa zrejme tvoja mala citi “ odstrcena”, ked vidi ze s babom spis a s nou nie a na tom ziaden reprak ani tvoja fotka nic nezmeni 🙈

bolarazjedna
1. sep 2023

Ja by som tiež skúsila spoločne spanie, od viacerých to počujem, že to funguje, že staršie dieťa sa po pár nociach nebudí na plač mladšieho, mamka v strede, z jednej strany jedno dieťa, z druhej strany druhé. Mňa to ešte len čaká... Držím palce, nech to zvládnete!

nikaeli
1. sep 2023

Nebudeš vedieť, kým nevyskúšaš. Možno jej potreba byť s tebou je taká silná, že jej plač bábätka nebude vadiť. A keď bude, môžeš to po pár dňoch použiť ako argument, prečo by mala spinkať vo svojej izbičke. Daj tomu šancu, aj napriek tvojmu pocitu nepohodlia..

scila
1. sep 2023

U nás tiež ako píšu vyššie - v izbe s bábom spali so mnou aj dve staršie deti. Bábo ich narušilo.

autor
1. sep 2023

@milanemila a 3.5 rocna pred narodenim baba spala odkedy kde ako? dakujem a kedy sa pristahovala k babu a ako cadyo sa jedno druhe budi a ako sa vyspis ty?

ukulela
1. sep 2023

moj starsi spal takto v posteli so mnou a s babom., druhy hore kazde 2 hodiny - a starsi prespal celu noc. skus to, uvidis ....

autor
1. sep 2023

@scila a spali s tebou od narodenia po narodenie surodenca ci spali predtym sami

scila
1. sep 2023

Celý čas spali so mnou. Vždy som sa prikláňajú k názorom, že dieťa nemá byť ako malé samé v izbe.

danielahamar
1. sep 2023

Za mna obdobie, moj 2,5r to zacal vyzadovat

majlo1234
1. sep 2023

Skusene dvojmatky: a ako je to s nocnym dojcenim a striedanim prsnika? Ja dojcim tak, ze preskakujem zo strany na stranu, da sa to aj ina? Videla som take obrazky, ze sa len viac nahnes, ale mne jw to zvlastne nepohodlne. Ako to vyriesit, ked je tam dalsie dieta?
Autorka:
Natrep jej postel k vam do spalne a priraz k posteli, ak mate dost miesta, a vsetci budete mat komfort. Ja som tiez typ, ze potrebujem svoj priestor. Mame 200ku postel a manzel spava v pracovni, aby sme sa netlacili so synom.

bluka2
1. sep 2023

@majlo1234 určite sa to dá aj inak, lebo ja som určite nepresakovala. Dá sa poleziacky na 1 boku nadojčiť z oboch prsníkov, z toho vzdialenejšieho sa musíš viac natočiť ešte. Akoby si si isla ľahnúť na brucho už.
Mne je to každopádne pohodlnejšie, lebo keď to zabehnes, už sa nemusíš ani zobudiť 😀

majlo1234
1. sep 2023

@bluka2 ved som si vravela, ze istotne takto zeny neskacu ako ja😂 takto ako vravis, som sa snazila kojit len pocas strajku, ale dlhodobo ho v noci preskakujem😂 tak som si nevedela predstavit, ako spia rodiny, kde su spolu vsetci v jednej posteli. Musim to vyskusat teraz, ked je uz velky, mozno to pojde lepsie

zuzanka.zuzu
1. sep 2023

ako už napísali, aby si nebola prekvapená, keď pri tebe a bábätku bude aj napriek plaču a svetlu spať celú noc 😉 ja by som sa nevyspala, ale deti to takto neberú, možno bude spať ako drevo 😀 určite to skús!

babatkoo
1. sep 2023

Mne sa uz samostatny 5 rocny syn, prestahoval spat do spalne od kedy sme priniesli jeho brata z porodnice 🙂 strach, ze pride o ,,mamu,, ho dohnal spat do spalne

zuzzzka18
1. sep 2023

U nas bolo podobne, starsi spal cca 10 mesiacov sam vo svojej izbe a s prichodom mladsieho (mal 4, ked sa narodil) sa vratil k nam...proste mu bolo luto, ze my sme traja a on sam v izbe - tak sme asi 2 roky mali postielku pri posteli a spali 4ria na kope 🙂 Potom sli chalani naraz do velkych posteli spolu do izby 🙂

autor
1. sep 2023

@babatkoo ako dlho to trvalo?

babatkoo
1. sep 2023

🙈😄 do dnesneho dna. 3 roky mal mladsi. 3 roky spim s oboma synmi

elanor
1. sep 2023

S dvojickami som v izbicke od narodenia. Mam tam vlastnu valandu. Cez den sa nej hraju. Vecer sa tam valame, mojkame, citam im knizku alebo povoem vymyslenu rozpravku. Alebo precita niektora z nich, alebo hrame hadanky. V noci tam spim. Vlastne tam spim, aj ked neboli doma, ked boli na prazdninach. V zime budu mat 10 😂 no a? Nam to tak vyhovuje. Ak nemozem ja, je tam s nimi muz, pripadne babka, ked si vynimocne vecer vybehneme do kina alebo na veceru.

autor
1. sep 2023

@babatkoo ako dlho tam ostal?