icon

Ako riešiť problém s večerným zaspávaním trojročnej dcérky?

avatar
diaszoky
25. jún 2026

Na obed spi hodinu hodinu a pol max. Spi od 11:35-13:20 o 19:45 sa kupe , tak vecierka vychadza z izby, pišať, tu hentontu tamto, oci cierne od unavy, cez den lieta dnes napr kupacka v bazene plakala doma vecer uz asi 100x bez dovodne.
Ako nahle vojdeme do
Izby, zastriem zavesy mam zatemnovacie, tak odrazu ako keby unava skoncila.Nechapem tomu.,Mam zrusit denny spanok? Lenze ona chce spat a zaspi okamzite.. dakujem za rady

anonym_42adb7
25. jún 2026

V tomto veku to vymyslanie byva celkom bezne, Nasho aj vlasy boleli, 100x napit, 20x na zachod... Len sa ozbrojit trpezlivostou.
V tychto horucavach skor odporucam vyvetrat kolko sa da a nie zabednit horucavu v izbe. Ked jej je horuco jasne, ze nevie zaspat

avatar
diaszoky
autor
25. jún 2026
@anonym_42adb7

V tomto veku to vymyslanie byva celkom bezne, Nasho aj vlasy boleli, 100x napit, 20x na zachod... Len sa ozbrojit trpezlivostou.
V tychto horucavach skor odporucam vyvetrat kolko sa da a nie zabednit horucavu v izbe. Ked jej je horuco jasne, ze nevie zaspat

@anonym_42adb7 ano chapem ale nic nemozem spravit ine ☹️

anonym_4835b8
25. jún 2026

@diaszoky syn zaspaval aj hodinu a pol. Asi treba vydrzat.

avatar
diaszoky
autor
25. jún 2026
@anonym_4835b8

@diaszoky syn zaspaval aj hodinu a pol. Asi treba vydrzat.

@anonym_4835b8 ako dlho to trvalo??

anonym_ca82aa
25. jún 2026

Mozno sa boji tej absolutnej tmy, ak mate zatemnovacie zavesy. Spytaj sa jej, nejako nepriamo, napriklad vezmi do ruky babiku a nech ta babika akoze roprava a pyta sa za nu... Babika ju bude napodobnovat, napriklad das spat tu babiku s nou do postielky a ona zrazu vyskoci, ze chce ist cikat, ze je smedna a neviem co vsetko ma ako vyhovorky... Tak ty vzdy babiku daj zase spinkat aj sa jej spytaj - babika a preco ty vlastne nechces spinkat, co by si tu v izbicke potrebovala, aby sa ti dobre spinkalo? A nech dcerka odpovie... a to bude to co by aj ona potrebovala... ona nepochopi, ze to hras vlastne ju, je este na to mailcka... Male deti sa dost casto boja uplnej tmy...

avatar
diaszoky
autor
25. jún 2026
@anonym_ca82aa

Mozno sa boji tej absolutnej tmy, ak mate zatemnovacie zavesy. Spytaj sa jej, nejako nepriamo, napriklad vezmi do ruky babiku a nech ta babika akoze roprava a pyta sa za nu... Babika ju bude napodobnovat, napriklad das spat tu babiku s nou do postielky a ona zrazu vyskoci, ze chce ist cikat, ze je smedna a neviem co vsetko ma ako vyhovorky... Tak ty vzdy babiku daj zase spinkat aj sa jej spytaj - babika a preco ty vlastne nechces spinkat, co by si tu v izbicke potrebovala, aby sa ti dobre spinkalo? A nech dcerka odpovie... a to bude to co by aj ona potrebovala... ona nepochopi, ze to hras vlastne ju, je este na to mailcka... Male deti sa dost casto boja uplnej tmy...

@anonym_ca82aa takto spi od mala pri sbetle aj ked malom by nezaspala

anonym_97bc70
25. jún 2026

@diaszoky denný spánok určite neruste. Nemala nejakú zmenu ? Neudialo sa niečo ?

avatar
marianarem
25. jún 2026

@diaszoky Ked zaspi na denny, tak neruste, ale mozes skusit skratit, cize zobudit ju. U nas boli obdobia, ked som vzdy z posledneho denneho spanku uz budila, lebo inak bol vecer problem.

anonym_4835b8
Včera o 06:22
@diaszoky

@anonym_4835b8 ako dlho to trvalo??

@diaszoky dlho my sme mali adhd. Ale s nastupom do skolky sa to upravilo. Ako skolak zaspal.do 5 min.

avatar
lucik194
Včera o 06:43

nase deti v tom case uz na obed nespavali. bolo po probleme. lebo uz o 19:00 boli v pyzame, umyte zuby a cakali na vsetky rozpravky a vecernicek 😀

pozreli ho, precitali sme rozpravku a islo sa spat, vzdy do 15 min zaspali....

ale viem, ze to bolo tym, ze na obed nespavali, ked na obed nahodou zaspali (v aute) tak boli hore do 21:00/22:00 proste o 20:00 nezaspali ani nahodou......

avatar
diaszoky
autor
Včera o 13:49
@anonym_97bc70

@diaszoky denný spánok určite neruste. Nemala nejakú zmenu ? Neudialo sa niečo ?

@anonym_97bc70 nie

avatar
diaszoky
autor
Včera o 13:49
@marianarem

@diaszoky Ked zaspi na denny, tak neruste, ale mozes skusit skratit, cize zobudit ju. U nas boli obdobia, ked som vzdy z posledneho denneho spanku uz budila, lebo inak bol vecer problem.

@marianarem uz druhy den spi iba hodinu

avatar
diaszoky
autor
Včera o 13:50
@lucik194

nase deti v tom case uz na obed nespavali. bolo po probleme. lebo uz o 19:00 boli v pyzame, umyte zuby a cakali na vsetky rozpravky a vecernicek 😀

pozreli ho, precitali sme rozpravku a islo sa spat, vzdy do 15 min zaspali....

ale viem, ze to bolo tym, ze na obed nespavali, ked na obed nahodou zaspali (v aute) tak boli hore do 21:00/22:00 proste o 20:00 nezaspali ani nahodou......

@lucik194 a nevstavali ste o 6:00?

avatar
lucik194
Včera o 14:14
@diaszoky

@lucik194 a nevstavali ste o 6:00?

@diaszoky o 7:00

anonym_d67148
Včera o 14:20

Mozno keby ste si lahli k tomu dietatu nebahala by hore dole …nie to neni vyymslanie ako si kazda mysli. To decko co ma zaspat same chce proste matku.to je vsetko
Moja tu potrebu nikdy nemala ,cikat ,pit a co ja viem co ….preco asi ? Lebo som ju nenechala sama v izbe …..

avatar
diaszoky
autor
Včera o 15:23
@anonym_d67148

Mozno keby ste si lahli k tomu dietatu nebahala by hore dole …nie to neni vyymslanie ako si kazda mysli. To decko co ma zaspat same chce proste matku.to je vsetko
Moja tu potrebu nikdy nemala ,cikat ,pit a co ja viem co ….preco asi ? Lebo som ju nenechala sama v izbe …..

@anonym_d67148 ved lezim pri nej. A furt vymysla. Potom sa tvari, ze spi odidem z izby a po 10min otvorimoxi a vybieha z izby nonnstop

avatar
biglovemom
Včera o 15:56
@diaszoky

@anonym_d67148 ved lezim pri nej. A furt vymysla. Potom sa tvari, ze spi odidem z izby a po 10min otvorimoxi a vybieha z izby nonnstop

@diaszoky a aky ritual mate pred spanim ? Len si lahnes k nej a ma spat ?

avatar
diaszoky
autor
Včera o 17:29
@biglovemom

@diaszoky a aky ritual mate pred spanim ? Len si lahnes k nej a ma spat ?

@biglovemom kupel, obliect vyfukat vlasy vypije mlieko zubky a spat a tak uz len klipka ockami lezime a sama ude do postielky. Tam akoze zaspimpo 10min otvori oci postavi sa vylezie z postielky a ze chce pisat atd a nepiša pritom robi to od utorka neviem ci koli horucavam

avatar
diaszoky
autor
Včera o 19:26
@diaszoky

@biglovemom kupel, obliect vyfukat vlasy vypije mlieko zubky a spat a tak uz len klipka ockami lezime a sama ude do postielky. Tam akoze zaspimpo 10min otvori oci postavi sa vylezie z postielky a ze chce pisat atd a nepiša pritom robi to od utorka neviem ci koli horucavam

@diaszoky natiahli sme vecierku ze pojde spat na 9 zas robi tomuste cize zaspi o jodinu neskor este horsie

anonym_8f1cb0
Včera o 23:36

Syn uz ako 3roc. cez obed nespaval, dcera do 4r doobeda spavala max pol hodku. Skus skratit doobedny spanok.

avatar
biglovemom
Dnes o 03:51
@diaszoky

@biglovemom kupel, obliect vyfukat vlasy vypije mlieko zubky a spat a tak uz len klipka ockami lezime a sama ude do postielky. Tam akoze zaspimpo 10min otvori oci postavi sa vylezie z postielky a ze chce pisat atd a nepiša pritom robi to od utorka neviem ci koli horucavam

@diaszoky Ahoj , skusila by som obedny spanok skratit na maximalne 1 hodinu .Moja dcera bola sice v tom veku v skolke , ale spali max hodinku.

Potom , aby si isla na istotu, raz ju pustit ist cikat a potom uz nie .Asi v tomto veku a bolo tiez leto , my moja 21:30 zaspavala, to si pamätam .
Takze 1x pustit cikat a potom nie .
Lez vedla nej a nerozpravaj sa s nou . Ja som ju ignorovala. A pomohlo to.😊

avatar
diaszoky
autor
Dnes o 05:16
@biglovemom

@diaszoky Ahoj , skusila by som obedny spanok skratit na maximalne 1 hodinu .Moja dcera bola sice v tom veku v skolke , ale spali max hodinku.

Potom , aby si isla na istotu, raz ju pustit ist cikat a potom uz nie .Asi v tomto veku a bolo tiez leto , my moja 21:30 zaspavala, to si pamätam .
Takze 1x pustit cikat a potom nie .
Lez vedla nej a nerozpravaj sa s nou . Ja som ju ignorovala. A pomohlo to.😊

@biglovemom dakujem

avatar
biglovemom
Dnes o 05:19
@diaszoky

@biglovemom dakujem

@diaszoky 😊 prejde to …. A deticky skusaju , mama pusti 10x cikat preco nie …

avatar
diaszoky
autor
Dnes o 05:25

@diaszoky baby nakoniec zaspala o 21:30 takze sme uspavali iba pol hodinku