Problémový spánok a nočné šantenie 16-mesačného syna

47katka47
16. jan 2024

Dobry den,
Uz som ozaj zufala , tak hladam niekoho, ktp mal podobnu skusenost a vie mi poradit…. Ked nepomohla “spankova poradkyna”, kt sme si vybrali a zaplatili…

Mam uz 16 mes syna. Dlhodobejšie pozorujeme, že ak má dva spánky za den (1x45 min v postielke,1x 1hod vonku v kociku a musim ho budit aby mi vobec vecer zaspal), Tak máme problém s večerným zaspávaním, uspávame ho 1,5 h

Ak máme takéto dlhé uspávanie (1,5-2hod) tak spí 3 až 4 h
Ak zaspí pod 1,5 h uspávania, Sme hore cca každé 2,5 h až dve

Ak Zaspí skôr ( po 7 hod bdenia ) po 1 spanku cez den -2 hodinovom, (lebo je pravda, že máš si má dlhodobo posunutý režim,) Tak zaspí pred 22:00, Tak je nadránom hore dve a pol až 3 h.
Priklad dnesnej noci a vcerajsieho dna:
Vcera spal cez den od 12:50-15:00 vonku v kociku( ja som ho lahko zobudila tym, ze som dala do sedu kocik)
Tak mi zaspal o 21:40 vecer do hodiny uspavania

Bol hore o 00:00
Potom od 03:00-6:30
O 7:30 som ho mala budit aby sme o 8:15 vyrazili na babybalance
No ale ledva spal 6,5 hod tak sme ranny program zrusili…
Toto nie je urcite ok, bojujeme s jeho spankom od jeho narodenia ( bol 5,5 mes kolikovy ale brutalne)… preto ma posunuty cas spanku a nejde spat o 19. Tazko sa nam posuva cas nizsie… no keby zaspal do 21. , co sa nam parkrat podarilo, bola nocna zurka

Teraz neviem, ci nechat 2 spanky, ci 1 … co robit aby v noci tolko nebuntosil… teraz ho nechavame dospat no vstane zas okolo 10:00 a rezim v lybli

Dakujem za vsetky rady

veronika_sk000
16. jan 2024

@47katka47 presla by som uz na jeden spanok, par dni potrva, kym si zvykne, ale bude to urcite lepsie

zuzkaa1991
16. jan 2024

@47katka47 co robite vy pocas jeho buntosovania palite svetlo??dat mlieko.alebo vodu a ignorovať len davat.pozor aby nespadol...režim. moze podla mna aj jeden spanok moja presla.ked.mala cca.11m.na jeden kedze bol boj.so.zaspavanim. tiez.silne koliky sme.mali...zuby nas trapili.takze.tiez.sme v noci boli casto.hore....ale.dotetaz ju ignorujem.ak.nahodou sa zobudi ma skoro 6r ale.urcite.do.3r 4r nic som.nedovolila.jej robit v noci malicke.svetielko.bolo taku korytnacku sme.mali com.som.len videla.kde.je...musela lezat.a ticho byt ;) ale.ak.to mate dlhsie bude problem.to odnaucit.a dlhsie.trvat moj nazor jedine ignorovať. Opakovat"je velka.tma.musi sa spinkať ja spinkam tak tisko" on si myslí ze moze byt hore robit co si chce ;) razne vydržať mesiac dva ;)

erickatt
16. jan 2024

@47katka47 prejst na jeden spanok. Tyzden, mozno dva to potrva. Navecer ist von, pesi, unavit. Vecer kol 19-20 kupel a do postele. V noci ked sa zobudi byt ticho, svetlo len minimalne. Dat mliecko a ignor. 4337x dat lezat. Ale mlcat max robit čcccccc

47katka47
autor
16. jan 2024

@zuzkaa1991 Dobrý deň, ďakujem vám za radu, A ignorovali sme ho obidvaja s manželom bol medzi nás ale on stále dobal do nás, Keď som povedala Tomi poď si laskat, Prišiel, priložil Max hlavu ku mojej hlave, Valal sudy, Mrvil sa, vypľuval Dudel a začal blabotat , tak som mu hneď nastrčila spat, Skúsila som si ho dať ku sebe aj pod perinu, sem tam sa pod perinu ukľudnil, sem tam ju začal vykopávať na striedačku
Svetielko máme malinke z IKEA také presne na nočne Vstávanie… Aj toho samozrejme zaujalo. Dokonca to Svetielko máme prikryté ešte plienkou, aby bolo ešte menej svetla

Ďakujem, tak manžela odsťahujem aby mohol v kľude spať a mať energiu do roboty a ja budem musieť vydržať 🙂 Dúfam že to bude trvať menej ako dva mesiace

viestta
16. jan 2024

@47katka47 a ked ho nechate v noci v postielke po tme co robi? Nas mal jeden cas obdobie, ze vstaval o pol tretej. Dala som mu pit a dala do postielky. Tam si mrnkal, hral sa s vankusom, plysakom a po hodine zaspa, lebo ziadna "zabava" sa nekonala. Jasne, ze nebude spat, ked vo vasej posteli ma tolko zabavy.

zuzkaa1991
16. jan 2024

@47katka47 my s.manzelom od roka malej nespime spolu preto aby bol vyspat6.kazdy den vstava o5 a taha 12ttky...k.malej vstal.max ked mi trebalo ju podrzat.pri.podani sirupu ....je to malicky ale mozno ine rady vam ponúknu mamičky ak papa sladkosti omedzit to a len doobedu trosku a ist na jeden spanok;)

kikaaa03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aiana24
16. jan 2024

Keby ste skúsili len 1 denný spánok a čo najviac nech sa vyšantí poobede (behanie vonku) aby sa unavil? Kamoška má 16-mesačného a majú takto: ráno 4 hod hore, naobed spí ale po 1 hod ho už zobudí, potom chlapec fičí 7 hod a spí jej 12 hod v noci bez jediného zobudenia.

47katka47
autor
16. jan 2024

@veronika_sk000 dakujem, mozem sa prosim este poradit, ze ako potom “fungovat “ na dalsi den? Kedy ho budit? Lebo tym padom, keby sme ho budilo na cvicenie okolo 7:30 tak spi priliz malo na jeho vek (6,5 hod). Tak sme ho nechali dospat a vstal o 10:00.
Len utorky by mal mavat cvicenia o 9 rano uz na mieste… a on sa dnes len prevalil na druhu stranu…

47katka47
autor
16. jan 2024

@zuzkaa1991 dakujem, mozem sa prosim este poradit, ze ako potom “fungovat “ na dalsi den? Kedy ho budit? Lebo tym padom, keby sme ho budilo na cvicenie okolo 7:30 tak spi priliz malo na jeho vek (6,5 hod). Tak sme ho nechali dospat a vstal o 10:00.
Len utorky by mal mavat cvicenia o 9 rano uz na mieste… a on sa dnes len prevalil na druhu stranu…

47katka47
autor
16. jan 2024

@aiana24 dakujem za radu, este mi nechodi, len popri nabytku. Aj s nim cvicime vojtovku ( ano aj ta vie ovplyvnit kvalitu spanku, no ci vyse tyzdna cvicil,ci nie- bez rozdielu).ak sa s nim poobede cvici , mal by byt unavenejsi ,namiesto behania vonku…ak to tak porovnam, no moc to nefunguje na unavu 🙂
Ale ozaj sa snazime aj ked robime veceru, nech nesedi dlho v jedalenskej stolicke, nech je v pohybe…
Cukry mu nedavam vobec , max vo forme ovocia a 1 piskot mi ledva za den zje.

mozem sa prosim este poradit, ze ako potom “fungovat “ na dalsi den? Kedy ho budit? Lebo tym padom, keby sme ho budilo na cvicenie okolo 7:30 tak spi priliz malo na jeho vek (6,5 hod). Tak sme ho nechali dospat a vstal o 10:00.
Len utorky by mal mavat cvicenia o 9 rano uz na mieste… a on sa dnes len prevalil na druhu stranu…

zuzanka.zuzu
16. jan 2024

náš drobec nezaspí skôr ako o 22-24h, obvykle po 23h, výnimočne sa čas začína na 22h a to v podstate odkedy si pamätám, teraz má 3 roky... nikdy nešiel spať o nejakej 19-20h či kedy vlastne takto malé deti chodia spať 😀 my sme o 21h ešte v tescu

ale teraz čítam koment vyššie, že má 16m a ešte nechodí, tak to možno bude aj tým... už je dosť veľký ale málo unavený.

zorkahorka
16. jan 2024

Fuuu, uz je dost velky na 2 spanky. Uz rocne deti prechadzaju na 1... urcite by som dala spat okolo 12.h, ale nebud ho. Rano bud o 7.h, mozno spava pridlho.
Co robis, ked sa v noci zobudi? Ako ho uspavas? Nosis na rukach alebo co? Zaspi rychlo?

simca06022011
16. jan 2024

16mesacny = 2 spanky denne su vela. Rano klasicky zobudit, rutina, najest sa, pohrat, von ist, prist = obed, spat, potom vstat tak do 14:30max, potom pohrat sa, von ist.. vecer vynechat vsetky aktivitiy typu telka, mobil, tablet (ak su), pokoj, klud.. rutina a spat na cas. TOto mne fungovalo od malicka az do cca 8rokov dceri.. az na par excesov pocas dovoleniek, strazenia babkami atd :D Trvala som na tom, ze je po 19:30 v posteli aj keby furiky padali, rozpravka, porozpravala som co to, postiskala a uspala, zvacsa o tej 20tej spala

veronika_sk000
16. jan 2024

@47katka47 moj maly v jeho veku chodil na obedny spanok medzi 10:30-11:00 a dospal si noc, teraz ma dva a zaspava o dvanastej, jeho rovesnici neskor, kazde dieta je ine..rano ho zobud 7:30 napriklad a potom sleduj ako bude unaveny, musis zistit kolko ti vydrzi, jemu sa to postupne upravi, moj nezvládal byt dlho hore doobeda, ale poobede dokaze tahat dlho, ked vstane o druhej, tak zaspi az 21:30, znamej dcera moze spat do 14:30 a o osmej je tuha a to je rovnako stara, takze tazko radit

akje
16. jan 2024

Ahoj @autorka
V 16 mesiacoch sme uz mali iba 1 spanok (inak bol problem v noci) a vonku v kocari iba doobeda - ak som isla na dlhsiu dobu. Ak kratsie, tak po svojich. Poobede sa deti vzdy isli prejst nozickami, nech sa vonku unavia. V kocari nie. Inak zle zaspavali.

zuzkaa1991
17. jan 2024

@47katka47 ja som malq striktny režim aj ked osudzovala.rodina ;) tak budik o pol8 az 8 ak nevstala sama...spánok okolo 11 pol 12 hod ako v škôlke budik cca o pol 14 ci 14hod uz nepamätám (skratka hodinu a pol min musela spat ak vstala skor nevadí)vecer rituál nekupala.som ju pred spánkom vkuse bol bojndo 4r🤣🤦‍♀️ takze podla rocneho obdobia kupel(sprcha) 17hod az 18hod potom papanie hranie a cca okolo pol8 20hod postel (alebo uz o 19?nepamätám) ak ked.hodina udpavania 🤦‍♀️.....budila sa na mlieko to som.jej dala flasku bez slov a bola.ticho