Zlý spánok bábätka

ewka0012
15. dec 2018

Ahojte viem že sa o tomto určite veľa diskutovalo ale budem rada za akúkoľvek skúsenosť či radu,mame polročne bábätko ktoré v noci otrasne spi , ja som suca na prášky alebo skolabovanie, s večerným uspávanim mame problémy od narodenia,nedarí sa nám ho uspať skôr chodí spat až okolo21-22hod,ak zaspí skôr okolo 20hod aj tak sa ešte niekoľko krát zobudí a musíme ho uspať nanovo,vie zaspať len na rukách či v kočíku alebo nosiči,nikdy ešte nezaspal sám len tak od únavy v húpacke či na hracej deke,cez deň ešte spi ako tak ,doobeda raz niekedy dva okolo 30-40 minút,keď v noci opäť vystrája zaspí ráno po hodine bdenia asi na 1,5hodiny,poobede spi cca 2hodiny vedľa mna na posteli,uspavam ho veľmi ťažko aj niekoľko krát,na brušku že ho capkam po zadku alebo na rukách a položím ho ,po tých 30min je hore ale ešte ho väčšinou uspim po dlhej námahe,večer uspavame dlho,potom je v noci niekoľko krát hore,2-3 krát papa a niekoľko krát buď plače alebo sa začne hrať a brblat si,spi vo svojej postieľke vedľa mna ale v noci si ho dávame aj ku nám alebo keď muž odíde do práce po piatej ráno spi na jeho mieste ,posledný mesiac sa v noci úplne prebudí a je aj 1-3hodiny hore a skúšam aj nemožné ako ho uspať,mám staršieho syna prvaka ktorému sa malo venujeme,lebo sme obaja totálne vyčerpaný ,nás manželský život je nula bodov,nechápem čo robíme zle.starsi syn už v tomto veku prespal aj celu noc alebo len raz papal,zaspaval večer okolo20hod a pekne spal,tento druhý ja neviem čo sa deje,snažím sa mu robiť rovnaký režim,pred nočným spánkom aby bol aspoň tri hodiny hore,chodíme dva krát denne von,večer už papa kasu, kúpem každý druhý deň,potom už sme v spálni o slabom svetle,dáme ho do zavinovačky a ideme uspať po papani,fakt neviem čo robíme zle,ako ho naučiť aby sa po zaspani večer už nebudil niekoľko krát a aby v noci po napapani znova zaspal bez toho aby bol dve hodiny hore?nechali sme ho aj v postieľke samého s dudlikom a mojkacom ale nula bodov len stupňujúci plač až záchvat,ak na rukách zaspí,položíme ho a zobudí sa a tvári sa ako vyspany .zacne sa skerita brblat,fakt som nenormálne vyčerpaná, nemám čas na domácnosť ani staršieho syna a dospat cez deň sa mi to už nedá,ja cez deň nezaspim. Dakujem za každú radu

larisalarisa
15. dec 2018

Myslím že je to úplne normálne....my sme si a aj prechádzame všetkým možným. Môj ma😊skoro tri roky a aj tak sem tam v noci nechce spať. Boli aj časy že v noci bol hore a cez deň spal. Proste som bola úplne off.
Takže asi len musíme vydržať. To sa všetko spraví. Ja mám netere 6 a 8 a tie už spia tak ako majú.
Takže len to chce čas. Tým sa upokojujem ja
Držím vám prsty

ink
15. dec 2018

Ahoj, myslím, že robíte všetko dobre, len sa musíte zmieriť s ním, že on nemá takú potrebu spánku, ako vy 🙂 neporovnávaj ho s prvým synom. Mne nikto neveril, že môj malý spával len dvakrát po 15 minút cez deň. aj to len na mne.
Len ešte jeden tip, skúšali ste biely šum?

nnikka
15. dec 2018

My sme to mali pri prvom podobne, teraz má 5 rokov a tiež spáva strašne málo, ale už aspoň prespí celú noc. A strašne veľa reval. Stále sa zobudil s revom. Ja som už bola taká vyčerpaná že keď znova začal revať, tak mi prišlo hockedy až na vracanie. Ver tomu že chápem čo prežívaš, všetko robíš dobre. Ale povedz si, je to iba obdobie, treba to prežiť. Syn spal cez deň v kuchyni v kočíku pri digestore - biely šum. Inak sa nedalo lebo normálne by ani nezaspal. Aj v noci sme ho uspávali pri digestore alebo na fitlopte. Inak sa mi osvedčilo aj dať espumisan pre bábätká, keď sa vyprdkal spalo sa mu lepšie.

hrkalka23
15. dec 2018

uplne ta chapem ewka, tiez prezivam nieco uplne podobne mam dceru 7 mesacnu a tiez mame takyto problem. minuly tyzen som bola tiez uz v koncoch. vyhladala som certifikovanu spankovu poradkynu. tiez nam velmi odporucila biely sum. skusame nezaspavat na rukach lebo je to bez efektu ako pises v momente ako polozim dieta je hore v nosici to iste. v kociari musim kolisat niekolko krat za noc aj kazdu hodinu:P teraz skusame biely sum a myslim ze to trocha pomaha. prajem vela sil a radosti tesit sa s ratolesti aj ked je to extremne narocne. evi

taga
15. dec 2018

Hmmm, dôvodov môže byť milión alebo žiadny, možno mu naozaj niečo vadí a možno je len také bábätko a môžte skúšať možné aj nemožné... Mne napadlo - skúste vynechať tu večernú kašu, tiež som dávala, potom mi niekto poradil, že po nej sú detičky veľmi smadne a budia sa často, vysadili sme a pomohlo... Nie že by sa v tom období prestal budiť úplne, ale budil sa oveľa menej 😉 dávala som potom na večeru nejakú zeleninu/ryžu/zemiak, niečo lahsie

kikiballa
15. dec 2018

Ahoj nie si v tom sama. Môj malý,teraz má 2a pol roka a od narodenia bol extrémne náročné dieťa a nespal skoro vôbec. Mohla som sa aj na hlavu postaviť, nič nepomohlo. Do jeho 6tich mesiacov cez deň spal tak max. 15-20 minút. A v noci keď spal v kuse jednu hodinu,bola som šťastím bez seba. Okrem toho vkuse plakal. Nič a nikto nepomohol. Bola som zrelá na psychiatra a od únavy som revala každý deň. Na slova treba vydržať alebo vyrastie som alergická do teraz. Neporadim ti asi nič konkrétne, len sa s tým zmieriť a keď máš možnosť ho niekomu dať na noc/deň vyuzi to. Môj syn stále nespí. A už ani nedufam,že niekedy bude.

stanicek11
15. dec 2018

@ink verím vám mám takto doma ;) keď som dobrá tak aj 20min ale väčšinou 10-15min

mogaa
15. dec 2018

Neterkina dcérka pravideľne zaspávala okolo jednej-druhej....o siedmej sa okúpala, napapala a hodinku potiahla....a potom ani za nič zaspať skôr ako okolo jednej ráno - nezaspala skôr ani na rukách ani nijak....upravilo sa to samo, teraz má 10 a prespí celú noc , cez den veľa nespí, ale aspom v noci prespí pekne.

eliska13
15. dec 2018

@ewka0012 myslím, že nerobials nič zle máš také dieťa.Mozno prvý syn bol vynikajúci spáč, lebo v mojom okolí nepoznám dieťa čo by v pol roku sa len raz zobudilo ako píšeš.Mozno mu idu zuby, možno má slabý spánok a len sa trocha prespí a chce byť hore.Podla mňa spí cez deň slušne a v noci tiež🙂keď ho porovnám s mojím, ktorý sa budil do 2 r každé 3 hodiny buď na kojenie neskôr čaj, cumel, chcel ísť k nam....asi by som ho neuspavala poobede nasilu ako píšeš, že dlho, tapkas ho načo?tak ho nechaj cez deň čo najviac hore a možno sa zlepsi noc, lebo bude unavený.Ak dieťa nezaspím do 15-20 min nevidím dôvod ho uspavat nasilu

daja07
15. dec 2018

@ewka0012 skus neporovnavat a nemat ocakavania ako pri prvom. Myslim ze ak to dieta prijmes ake je a nebudes sa snazit aby bolo take ako prve, tak budes menej vystresovana a aj dieta. Vecerne kase su tazke na travenie, mozno aj to mu vadi. Skuste vynechat alebo mu davaj len zeleninovu polievku napr. a mozes skusit aj probiotika, mozno mu trosku pomozu s travenim na noc. Moje prve malo spalo a polozit ho po uspati bolo bez sance. Az ked sme objavili nosic tak sa nam zlepsilo spanie. Ale spal len ked bol na mne. Tak sme chodili na prechadzky von v nosici a co trebalo som porobila tiez s nim v nosici. Co sa nedalo tak som spravila ked bol hore. V kociku zaspat nevedel. A ma teraz 2,5 roka a neprespi celu noc.

blackcat8885
15. dec 2018

Moj ma onedlo 4mes a zaspi iba v nosici,kociku alebo na rukach v zavinovacke este nikdy nezaspal iba tak sam. Aj v noci sa bude tak 3x a po mlieku ho zaviniem a na rukach uspavam. Aj starsi tak spal a to do 15mes som tak uspavala na rukach a tu som. Proste neviem ho nechat revat v postielke aj ked vsetci mudruju ale ja to nedokazem. Skusala som to a proste tam reve od unavy chudak tak ho tak uz nenechavam. Vsetko raz skonci. Spim tak 2hodky a zobudi sa a potom po mlieku zax spi 2-3h a zobudi sa. Rano je od 5teh 5.30 hore no bohuzial ale tak zvykla som.si.

blackcat8885
15. dec 2018

Inak doma mi spi cez den iba v nosici na mne a to nekojim proste mi je lepsie ho uspat tak ako na rukach. On spi a ja varim alebo zehlim a pod.alebo vonku v kociku zaspi ked je maximalne k.o

ivik111
15. dec 2018

Su deticky,ktore maju zly spanok a nepotrebuju vela spavat....mam jedno take doma😉uz 13 mesiacov nespim,unava,vycerpanie,psychika v ri*i,dieta energie za troch😂v noci x-krat hore(najprv koliky,potom reflux,teraz zuby),uspavanie na rukach,💪💪💪,inak sa neda....a uz ani neverim,ze z toho vyrastie,ako ma kazdy ukludnuje🤔kto nezazije,nevie ....casom si na ten deficit spanku zvyknete,aj ked sama mam niekedy pocit,ze jednoducho padnem a uz nevstanem🙄🙄

katrin21
15. dec 2018

mas pravdu, je to vela tychto tem.. aj minuly tyzden tu bola podobna... po pravde, mne osobne sa nechce stale pisat tie iste rady napriklad 🙂 takze by bolo dobre, keby si si skusila tie temy ako " spanok dietata" vyhladat a precitat.....
v prvom rade ti ale napisem, ze ihned ho prestan uspavat capkanim po zadku a takymi podobnymi vecami, lebo to len budujes zlozvyk, ktoreho sa nebudes vediet zbavit.... 6 mes. dieta ma uz nejaky ten rezim, keby ma 2-3 spanky, doobeda, poobede a pripadne este jeden podvecer, ale to uz len taky kratky okolo 20-30min. niektore deti uz ho nemaju....
vecer nech je hore aspon 4 hodiny, nez idde spat, aby bolo unavene...problem so spankom je niekedy aj preto, ze sa dieta uklada bud neunavene, alebo naopak az prilis unavene....
idealne okolo 20.00 ak napr. spi do 16 -16,30 poobee...
cez obedny spanok ho skus uspavat vonku v kociku a hned ako zaspi, po asi 5 minutach spanku ho skus odstavit, nevozit.. nech sa neuci na pohyb v spanku....
ostatne veci najdes v temach, ktore sme uz popisali...
zaklad je naozaj rezim, ktory ked sa kazdy den opakuje, dieta sa nan behom tyzdna nastavi a ide to... no a potom odstranit zlozvyky / tapkanie a hojdanie / apojde to...

daisylucky
15. dec 2018

Nic nerobite zle, proste niektore deti v noci zle spia. My mame tri deti, prve dve od narodenia prespali celu noc az na par noci, co im zuby isli a treti od narodenia zle spi, prvy jeho polrok som bola rada, ak som prerusovane aspon 3-4 hodiny pospala. Taraz ma 13 mesiacov, je to trochu lepsie, ale stale ziadna slava.

daisylucky
15. dec 2018

@ivik111 presne ako u nas

lucia2905
15. dec 2018

@ewka0012 moja dcera (uz ma 10 rokov) nespala cele noci. Zacalo to.ked mala pol roka a skoncilo.ked mala 2.5 roka. Skusala som vsetko mozne.nic nepomohlo. Potom to skratka odznelo..
Ked si na to teraz spomeniem.nechapem ako som to prezila.... Skratka niektore deti maju asi taku nervovu sustavu. A myslim.ze je to dane aj geneticky. Moj muz tiez vraj cele noci vystrajal a deti zo strany jeho rodiny detto...Asi len vydrzat a nestratit nervy.

brisilda
15. dec 2018

@ewka0012 ahoj , mam doma uz 13 mesacneho nespaca ..... nespi cez den a nespi v noci teda spi 30-40 obcas 60 minut raz alebo 2 krat denne , v noci je hore kazde dve hodiny ak je " dobra noc" 😝 zvykla som si no co ti mozem poradit je vyskusat satku alebo ergonomicky nosic ... u nas super zabera co sa tyka uspavania 🙂 alebo ak ma svoj den tak v osici je pokojny a vtedy mam pocit, ze je aj lepsia noc kedze sa mojej pritomnosti nabazi cez den .

stela128
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stela128
15. dec 2018

@ewka0012 jamam to iste s dnes dvojmesačnou dcerou, vsetko ukazkovo fungovalo v porodnici, tak som sa to snazila aplikovat doma. Po tyzdni doma, neuveritelny obrat, dnes ma 2 mesiace a vsetko tak ako pisete, akurat poobedny spanok je do 16:00 a to je prvy aj posledny a od 18:000 len mraucanie, mraucanie, a dozadovanie sa byt na prsniku. A to kazdy den do polnoci. Sprchu si idem dat. U muza reve ako najata, ten ju nosi po byte. Rozprava, utisuje a nic. Mame istotu ze do 00:00 to trva a potom neviem ako koniec, lebo niekedy zaspime obaja, niekedy ja odkvecnem. Ten rev je na nevydrzanie. Cez den je stale vacsi problem spat. Doteraz zaspala aspon o 11:00 teraz uz nie, musime ist do kocara aby zaspala ale potom pospi 3 hod a ako som spominala sme od 16:00 a vieme co bude nasledovat. ... do polnoci. Rezim pravidelny, pritmie, kojenie, stiseny byt a nespi. A plna energie. Velke ocka, rucky a nozky tykaju. Vsetko nam funguje len jedenkrat. Vysavac na youtube nam prvykrat zafungoval o 23:30 za 3 minuty bola jasna, druhykrat v dalsi den sa situacia nezopakovala. Mohlo to hucat ako chcelo...a o 20:00 sa ani neoplati nic s bielym sumom, totalne odignorovany jej receptormi..

katrin21
15. dec 2018

este napisem par veci z mudrej knizky , kopirujem :
Plienka či plyšová hračka je vhodnou pomocou pri zaspávaní. Oboje možno ľahko nájsť aj v noci. Bez cumľa dieťa asi objaví svoj palec. Nech namietame proti cmúľaniu palca čokoľvek: Takéto deti mávajú len zriedka problémy so spaním.

toto fungovalo u nas perfektne, mala sa takto naucila spat celu noc do 5 rana :
Aj ak inak dojčíte či kŕmite dieťa z fľašky podľa potreby, môžete posledné večerné kŕmenie stanoviť na presný čas – najlepšie medzi 22.00-24.00 hod., skôr než sama idete spať. Každý deň v rovnakom čase zobuďte dieťa a dajte mu jesť, nezávisle od toho, ako dlho práve spí a kedy naposledy jedlo. Dbajte na to, aby ste skutočne dodržiavali načas toto večerné kŕmenie. Ak dieťa pritom prirýchlo zaspí, skúste ho prebaliť.
Toto pravidelné kŕmenie pomôže vášmu dieťaťu nadstaviť svoje vnútorné hodiny na rytmus dňa a noci. Po niekoľkých dňoch si zvykne mať v tom čase hlad a veľa vypiť. Mnohé deti spia po neskorom večernom kŕmení stále dlhšie a dlhšie, kým ich znovu neprebudí hlad.

Niektoré deti sa dokážu upokojiť samé len veľmi ťažko, lebo v plači trhajú hlavou a rukami. Môžete sa pokúsiť uložiť dieťa do pohodlnejšej polohy. Tak ako v tehotenstve
ležalo „schúlené“ do klbka, tak sa aj v postieľke rýchlejšie v tejto polohe utíši.

Od 6-teho mesiaca po školský vek
Čas na pravidelný rytmus
Ak si vaše dieťa zatiaľ nezvyklo na pravidelný čas spania a bdenia, nemusíte už v žiadnom prípade dlhšie čakať. Môžete si byť istí: Aj vaše dieťa dozrelo biologicky natoľko, že v noci nepotrebuje piť a prespí ca. 11 hodín. Čo potrebuje naviac, dobehne cez deň v pravidelných časoch. Najlepšou pomocou pre dieťa pri zaspávaní je pravidelný rytmus. Dieťa, ktoré cez deň a večer ide spať vždy v rovnakom čase, bude po niekoľkých týždňoch vždy o tomto čase aj unavené. Nadstavia sa tak jeho vnútorné hodiny. Aj kŕmenie v rovnakom čase je tiež dôležité.

Rôzne návyky pri zaspávaní môžu viesť k problémom pri prespávaní nocí Mnohé deti nedokážu po prebudení sa opäť samé zaspať. Stále plačú za rodičmi. Tieto deti nie sú pomätené, ale zvlášť učenlivé. Naučili sa, že k zaspávaniu patria určité návyky – nie len cez deň a večer, ale aj v noci. Okrem toho sa naučili presadiť si tieto návyky u rodičov.

Poruchy trávenia nie sú podľa najnovších výskumov príčinou častého dlhého plaču, Ani stravovanie matky nehrá veľkú rolu. Údajne samotný plač spôsobuje vetry, napr. prehltnutý vzduch pri plači. • Bábätko možno plače preto, lebo musí spracovať príliš veľa podnetov a informácií. Deti väčšinou najdlhšie plačú neskoro popoludní alebo v skorých večerných hodinách. To by mohlo znamenať: Len niekoľko týždňové bábätko je preťažené týmito dojmami. Takýmto spôsobom reaguje na záplavu podnetov a chráni sa pred ďalšími.

Chodí vaše dieťa večer do postele pred 19.00 hod.? Potom je ráno o piatej či šiestej pravdepodobne vyspané. Posuňte večerný spánok na neskôr.

U starších dojčiat a batoliat je veľmi dôležité, aby posledné minúty pred spaním prebiehali harmonicky a príjemne. Pevný rituál pomôže vám aj vášmu dieťaťu pripraviť sa na večerný spánok.
• Spoločná večera, kúpanie, umývanie zubov, oblečenie pyžamka – všetky tieto rutinné činnosti by mali prebiehať vždy v rovnakom poradí a každý večer podľa možnosti v približne rovnakom čase. • Keď je všetko pripravené, prichádza „príjemná časť“. Nájdite si niekoľko minút čas len pre dieťa. Zvoľte priebeh, aký vám obom najviac vyhovuje. Môžete sa maznať, spievať, hrať, porozprávať rozprávku alebo si prezrieť knižku.
„Najskôr spoločné hranie, potom samostatné zaspávanie“: už dojča vo veku 7-8 mesiacov dokáže pochopiť toto pravidlo. „Hranie“ v tomto veku predstavuje skôr maznanie sa či spievanie. Nemusí to ani dlho trvať. V tomto veku sa zahŕňa do večerného rituálu aj kúpanie a prebaľovanie.

janka2273
15. dec 2018

@ewka0012 Vydrž 😉 moj syn to isté od narodenia až cca do 2 rokov..a teraz má skoro 17 a je to najlepšie a najpokojnejšie dieťa na svete a spal by stále 😂😂😂😘❤

vendy1989
15. dec 2018

Nevím u nás je to to samé a mala má už skoro 10 měsíců chodu spat az mezi 9 a 12 večer ale zas spí az do rána.sama též nezaspi vždycky uspávání na rukou a přes den spí jednou max dvakrát asi tak 1 hodku a stalo se jen asi dvakrát ze sama usnula při hrani v ohradce...takže sem ráda když mi usne aspoň v 11 večer a Já mužem šít a ted zrovna i péct cukroví. ...hold každé dite je jine

classymom
15. dec 2018

@ewka0012 odporucam knihu Tajemstvi klidneho ditete od T. Hogg. je tam vysvetleny spankovy cyklus dietata a celkovo, ako ho naladit. co robit, nerobit atd.

beruska2015
15. dec 2018

Nasa ma 2 roky a 4 mesiace,ako tak zacala spavat od 2 rokov,inak od jej 3 mesiacov ciste zufalstvo,presne, ako pisete vy....takze asi naozaj len vydrzat :(

katrin21
15. dec 2018

@stela128 no to nezavidim.. pocuj a mliecka mas dost? na prsniku sa dozaduje coho, iba dudle a trochu potiahne a zaspinka na chvilu, alebo je fakt hladna a vzdy sa riadne aj naje?? v kociku spi, takze... mozno sa jej tam paci , ze je na makkom, obopnuta, v teple.,.skus spravit podobne podmienky doma ( dat ju na makke, zavinut ). tiez skus po kkupani davat nahriatu plienku na brusko, kludne aj pocas dna, niektorym detom " zachladne brusko" a potom maju bolesti... rektalnu rurku si skusala? ci ju netrapia zastavene prdiky?? u nas fungovala do 3,5mes aj 3x denne a vzdy pomohla.. avecer sme to mali podobne ako vy, kym sme asi po 2 -3t zistili, ze ona po vecernom papani este chcela znova papat, ze neplakala od koliky, ale od hladu a ked sme jej vzdy o 22 dali papat, tak zaspala a my sme mysleli, ze vtedy jej skoncila kolika.. prd makovy, vtedy dostala druhykrat jest... proste bola vecer viac hladna....
zacala som jej davat hodinu po kupani a napapani zas papat a cuduj sa svete, zrazu spala 🙂 nevravim, ze to musi byt aj u vas takto, ale za pokus to stoji, hlavne ak pises, ze aj cez den chce casto prsnik... skusala si odvazit ju, kolko vypije po kojeni cez den?

zschneider
15. dec 2018

Ahoj, musis iba vydrzat. Moj maly bude mat o tyzden 2 roky a za cele tie dva roky spal poriadne mozno 30 dni dohromady( asi som aj vela napisala). Tiez ho musim uspavat, bezomna nezaspi a nekludne su cele noci, ja som hore skoro stale a manzel ten s nami nespava vobec, lebo maly ho zakazdym vystve. A cim viac je vyblazneny a vybehany, tym ma viac energie. Ja sa tiez uz neviem dockat doby kedy bude zaspavat sam a prespi pokojne celu noc, ale kym ta doba pride musim to len vydrzat ved je to moje dieta, ktore milujem.
Drz sa a pevne nervy prajem✊️

petkasestka7
15. dec 2018

Skúšala si robiť hniezdo z deky? U nás ruky neexistuje od kedy mám tento trik.mala má 6m zachvilu ale hrozne urevana ..tiež som už zrelá niekam.od posledného očkovania neúnosné zmeny...nedokáže byť v kľude čo pred tým bola..jedine ten spánok ma teší že nemusí zaspávať na rukách ani loptách a pod...

d_ika
15. dec 2018

@ewka0012 Moja dcérka bola presne toto iste a nám nepomohlo nič iné len vydržať, čin viac sme s tým bojovali tým to bolo horsie, ak viete že zaspáva rad pri hupani tak ho hupte, ak pri mojkani, tak mu doprajte. Aj teraz sme v noci hore kľudne aj 7-8 krát, aj sa hráme tri štyri hodiny v kuse keď sa preberie, ale čo spravím. Je zdravá, prospieva, ale skratka nepotreuje spat toľko, ako možno jej rovesníci. S režimom je to tiez ťažké, chcieť nastaviť je jedna vec, ale povedzme si úprimne ani dospelák nie je každý deň unavený v rovnaký čas a v rovnaký čas nezaspi, takze bábätko má tiež nárok mat svoje dni 😄 Možno je synček náročné dieťa, pre tie je typicky nepokojný spánok vo dne ak v noci, je tu skupina, esste skúste možno nakuknúť tam.
Asi teraz je správny času povolať na pomoc kamarátky, babky, rodinu. Nedá sa fungovať na 100% pri takomto dieťatku v domácnosti aj starostlivosti on.
Hlavu hore, zlepší sa to, nebude to trvať 10 rokov 👍👍👍