Spánok 11-týždňového bábätka

6. sep 2023

Ahojte, moje bábätko nechce spať inak ako na brušku. Či ho dám na chrbát alebo na bok, tak strašne reve. Keď ho dám na brusko tak pekne zaspí. Spí tak aj v noci, dokáže tak prespať aj 7 hodín vkuse bez zobudenia. Samozrejme máme monitor dychu ale teda aj tak rozmýšľam, či mu ten spánok na brušku nemôže nejak uškodiť, hlavne ten dlhý nočný v tejto jednej polohe?

syslik81
6. sep 2023

aj moja tak spavala..vypucila prdel a uz jej nebolo .. prezila a nic jej nieje .. hold nie kazde dieta spi ako z navodu na pouzitie

pribinak
6. sep 2023

Kľudne ho tak nechaj spinkať. Môj tak spadnúť v pôrodnici - je to dobre na bruško, stlačí mu to plyny

autor
6. sep 2023

@syslik81
@pribinak
Ale spávali stále len na brušku? Môj tak spí všetky denné aj nočný spánok. Tak rozmýšľam či tých cca 14 hodín do dňa čo spí v tejto jednej polohe nebude časom nejak na škodu.

beatrice3
6. sep 2023

Neboj sa, aj moja tak spavala od malicka, iba na brusku. Aj cez denne spanky a aj nocny. Nic jej nie je. Pokial mas monitor dychu, tak sa nemusis bat. My sme ho mali preto do dvoch rokov. Lebo dovtedy inak nespavala.

rachel36a
6. sep 2023

Moje deti spávali na bruchu od narodenia...inak nechceli a revali...

pribinak
6. sep 2023

Áno len na brusku, iná poloha znamenala rev. Bábätko rastie, bude sa viac a viac hýbať a aj tá poloha na brušku sa bude meniť

autor
6. sep 2023

Ďakujem baby, upokojili ste ma 😊
Lebo naša pediatrička sa len chytala za hlavu keď som jej povedala že inak ako na brušku nechce spať.

Ono asi to má dedičné, mne sa tiež najlepšie spí na bruchu 😁 koniec tehotenstva bola pre mňa katastrofa, lebo sa už nedalo tak spať 🙈
Aj starší dvojročný spí skoro stále na brušku.

inana11
6. sep 2023

Ja by som davala klinový vankus keď je na brušku aby hlavička bola vyssie alebo teda nelezalo babo úplne na rovnom… mna tak starší spával ale nie stále,niekedy len🤷‍♀️ale na klinovom a monitor evidoval aj tak

autor
6. sep 2023

@inana11 áno spinká na klinovom vankúši a aj monitor máme

gabiso3
6. sep 2023

Môj spával na brušku tiež od narodenia a dokonca aj vonku v kočiari. Inak vždy reval.

ivangeline
6. sep 2023

Vsetky 4 takto mi spali. ;) Naj poloha na upokojenie. Aj z nosica sa lahko do nej da. :D Potom sa zacne tocit a krutit a posuvat a bude sa i takto tazko zaspavat.. Prave sa na take dieta pozeram.. :D :D :D

monymony1
6. sep 2023

Aj moj syncek tak spal od narodenia a spinka tak doteraz ( 3 roky) aj ked sa napapal ked sa uz vedel pretocit hned na brusko spavsl pri mne tak som vzdy pockala hned ai odrgol a vyslo mu to na plachtu utrela som a spali sme😀

renab
6. sep 2023

Moji inak nespavali. Najmladsi dokonca aj v kociku .

anavixy
6. sep 2023

Hej tak pediatricka sa chyta za hlavu, ale na koniku povedali ze je to uplne v pohode, dokonca prospesne, si sa upokojila. No nie, nie je to ani zdrave ani prospesne a uz vobec nie bezpecne 🙂 11tyzdnove dieta nema spat 7 hodin bez zobudenia (bavime sa o umelom predlzovani) , nech sa to rodicom akokolvek paci. Nejdem to tu opat rozoberat, lebo to nema cenu, ale mozes tu najst xy rovnakych tem, ak ta zaujimaju fakty, tak hladaj informacie u odbornikov- spankove poradkyne, pediatri, fyziologovia, najdes ich neurekom.

autor
6. sep 2023

@anavixy ok a čo hrozí? Na nete som nič okrem syndrómu náhleho úmrtia nenašla.. ja by som bola len rada keby spinkal na boku alebo chrbáte, ale proste bez šance. Až je fialový, čo sa tak jeduje. Len na brušku je spokojný tak čo s tým? Jemu to asi nevysvetlim ze pocuj, musíš spať tak a tak.

anavixy
6. sep 2023

Teraz uz nie 🙂 ked uz sa s tym fakt neda (nechces) nic robit, tak uz sa len splahnut na monitor. Kazda spankova zmena sa robi tazko a trva dlhsie a hlavne znamena niekolko zlych noci.
Ked “len” sids nestaci, tak neviem no… ale ano su aj ine veci, ktore “hrozia”, opakujem, treba hladat informacie u odbornikov. Mas instagram? Ak ano tak odporucam zacat sledovat profily s prinosnymi informaciami, budes ich este vela potrebovat. Ohladom spanku wellbabing, lespi spanok babatiek, spinkaj babo, z pediatrov pediater online, pediatricka denjas, pediatrie s laskou, mk life prvni pomoc detem, z fyzioterapeutov fyziokristy, fyzio detem, detska fyzio mama napr.

autor
6. sep 2023

@anavixy je to moje druhé bábo takže už čo to viem. U prvého syna som však taký problém so spánkom nemala, on keď bol bábätko tak vedel spinkať aj na boku či chrbáte. A z tých profilov čo si vymenovala asi polovicu sledujem a veru som ešte príspevok ohľadom spania na brušku nenašla.

anavixy
6. sep 2023

To neboli vsetko vymenovane kvoli polohe na brusku, len ako tipy na kvalitne informacie. O polohovani najdes hlavne u spankovych poradkyn ktore riesia v prvom rade bezpecnost spanku, ale ja som videla prispevky aj u fyzio aj u pediatrov, ktori konkretne z toho, to ti teraz neviem povedat. Su to velmi zaujimave informacie, samozrejme kazdy ma pravo ich ignorovat a naozaj su deti, ktore sa nedaju dat na chrbat (ci uz je to zvykom alebo proste nimi, to tazko povedat), v tom pripade ak zlyhali vsetky pokusy, tak sa neda nic robit a len rposte byt ostrazity a vzdy pouzivat monitor dychu, kazdopadne uplne kazdy spanok travit na bruchu je vela aj tak, ale ako pisem, ked to inak nejde…
Este babies and sleep mi napadla, ta ma tiez skvele veci na profile.