Spánok bez zavinovačky

sambli
1. jan 2024

Ako odnaučiť dieťa spať bez zavinutia ? (Bez ulitky, bez zavinovačky..). Má tri mesiace.
Ďakujem

juliacenc
1. jan 2024

A co tam chces odnaucat? Nerozumiem, nieco sa deje ked ho nezabalis? Neviem fakt lebo ja som nikfy na noc dieta nebalila, tak preto sa pytam

sambli
autor
1. jan 2024

@juliacenc no keď ho nezabalim tak nezaspi... a keď už aj zaspí tak sa za pár minút zobudí lebo "trhá rukami" a to ho vlastne prebudí.

bolarazjedna
1. jan 2024

@juliacenc Podľa mňa dieťa je na zo zvyknuté, že je zavinute, na tu tesnosť, čo mu pripomína pobyt v maternicu, a ani, môže sa stať, že inak nevie zaspať, lebo nemá ten pocit bezpečia. Napr ja ako dospelá tiež neviem späť nezakrytá, proste aj keď je vonku 35 stupňov, musím mať aspoň nejakú tenkú deku na sebe, a toto tiež korení v tom podvedomom pocite bezpečia z maternice.

Autorka, ha síce nemám skúsenosť, ale napadlo ma, že postupne uvoľňuj tesnosť zavinovačky (v priebehu pár týždňov) , nakoniec nechaj už len tak prehodené, nezaviazanu zavinovacku a potom skus spací vak (paplón a deku by ti aj tak odkopal).

lasona
1. jan 2024

Odducaj keď bude väčšie, ešte ma len 3 mesiace

bolarazjedna
1. jan 2024

@sambli a to trhanie rúčkami postupne vymizne, to je Moorov reflex. Už v tomto veku by sa to malo strácať.

sambli
autor
1. jan 2024

@bolarazjedna hej len on je predčasne narodený, takže ma vlastne akoby len mesiac a pol. Tak neviem kedy ten reflex zmizne 🙂

bolarazjedna
1. jan 2024

@sambli tak možno až o tie 2 mesiace....ale skúšať môžeš ako som písala vyššie... Alebo zavinovačku nahradiť tvojou blízkosťou, že budete spať spolu. Ale to možno nechceš, kvôli monitoru dychu, keď je predcasniatko.

juliet86
1. jan 2024

@sambli preco ho chces oducat uz teraz? staci ked sa zacne pretacat

sambli
autor
1. jan 2024

@juliet86 lebo už sa začína pajediť keď je zaviazaný 🙈 očervenie jak paprika, šponuje sa, vykopáva sa. ale zároveň bez nej nezaspí. Tak už neviem čo robiť :/

dadka1997
1. jan 2024

@sambli kedysi sa deti zavinovali do roku, ... boze ved je to este bábätko, ktore ma byť pekne zavynyté, načo ho chceš odúčať?

ivka21
1. jan 2024

Bud zaviazat uz len vrchnu cast a nozicky nechat tak alebo ja som ho zavinovala do deky ale len tak na volno. Ma 4 m a uz zaspi bez zavinovacky

sambli
autor
1. jan 2024

@dadka1997 vyššie som písala že sa už na to pajedí keď je zavinuty, ale zároveň bez toho nezaspí. Tak neviem čo mám robiť v takom prípade 🙂

dadka1997
1. jan 2024

@sambli nezaspi a pajedí, a kedy sa pajedí ked zaspí? Potom ako zaspí? Či kedy ? Lebo to mi nejak dokopy nejde... podľa mňa xa tym pajedením, je niečo ine, keď sa puci az ocervenie, skor by som povedala ze ho nieco bolí, ..

Tak ked zaspi ho rozviaž, alebo ho daj do spiaceho vaku trochu ho zviaž a potom ked zaspi rozviaž, neviem co ine poradiť

mima172
1. jan 2024

@sambli Moja sa narodila o mesiac skôr (to píšem, keďže spomínaš, že ide o predčasniatko). Prečo ho chceš už odvykat od zavinutia? Aj moja malá sa "pajedila" ale keďže som videla, že to zároveň potrebuje, tak bola zavinutá a hotovo. Dávalo jej to pocit istoty. Moja spala zavinutá asi 7-8m, nevidím na tom nič zlé. Samotný moorov reflex mala naozaj silný do 5m. Potom sme prešli na spací vak, no stale mala rada tu tesnosť, tak som ju vždy akoby prehodila tenkou dekou alebo plienkou a akoby ju do nej stiahla. Postupne som vyradila deku a bola len vo vaku.

rurutiax
1. jan 2024

Aj moja sa jeduje už zavinovačke, aktuálne má 4,5 mesiaca. Ja to robím tak, že ju uspím bez zavinovačky a keď už vidím, že už zatvára očká a je už v takom polospánku, tak ju pomaly zviažem a spinká ďalej.