Spánok už od 19:00

12. mar 2024

Mamicky je v poriadku ak uz babatko 9m spinka od 19tej a spi do rana do 7dmej
Samozrejme ze sa prebudi dam prsnik a spinka dalej
Ale pride mi 12 hodin dlho
Rano o 7dmej je hore a o 11tej zase spinka cca do 14tej a vecer uz o tej 19tej
Dakujem

ivangeline
12. mar 2024

Nie je to vela. Blbe vsak je..ze ma len jeden spanok cez den. Prlis skoro.

maciatkolulu
12. mar 2024

Tak nemá dva,natiahol si nočný,veď sa tes.

autor
12. mar 2024

@ivangeline je to zle ak ma iba jeden spanok?

autor
12. mar 2024

@maciatkolulu malo by 9 m babo este viac cez den spinkat ?

maciatkolulu
12. mar 2024

Spinká tak,ako mu vyhovuje. Je spokojný? Papa,kaká? Ak hej,tak buď rada😉každé dieťa spí koľko potrebuje,pokiaľ je všetko ostatné ok,tak sa nemáš čo obávať. Nemusia byť všetky deti tabuľkové. Moje ani jedno nestvornozkovalo...a sú to ok dve dospelácky a jeden 10rocak,tak sa vážne tes,že máš "dobre" bábätko.

biglovemom
12. mar 2024

Cez den ma 1 spanok zato spi 12h v noci.
Ked je dieta tak spokojne, nevidim v tom najmensi problem😌

betulinka1
12. mar 2024

Je to super, ze tak pekne spinká. Udržuj to ako to je. Je to krásnych 15 hodin spanku na 9 mesiacov je to v poriadku. Podstatne je, ze su to dlhe spanky a mozog sa krasne vie regenerovať.

lucia147852
12. mar 2024

@ivangeline je úplne jedno či má jeden spánok alebo dva. Keďže spi 12 hodín v noci asi mu to takto vyhovuje.

drakvak
12. mar 2024

Moja dcéra tak spala ako bábätko, rekord bol 14,5 hodín. Rýchlo dostala súrodenca, po 21 mesiacoch, keďže sme boli oddýchnutí 😉 Keď toľko spí v noci, tak jej netreba 2 spánky cez deň, je to v poriadku. Ak nie je unavená, mrzutá, že to na nej nevidíš, tak to netreba vôbec riešiť. Deti sú rôzne, niektoré by cez deň spali ešte ako prváci, iné už v 3 rokoch vymýšľajú s denným spaním a mimo škôlky ho odmietajú…

dankamg
12. mar 2024

Nehladaj problémy tam kde nie sú a teš sa radšej z toho, že môžeš prespať celú noc, čo by iné ženy za to dali...

kleopatra114
12. mar 2024

Je to uplne v poriadku . Moje prvé bolo spac , druhé absolútny nespac. Obe sú ok.

lucia13022023
12. mar 2024

Áno, podľa tabuliek by mal mať dva spánky, ale ak vám to takto vyhovuje, načo sa riadiť tým, čo by malo byt?
Pri jednom spánku by tuším aj mala byť 12 hodinová noc. A aj by dieťa malo mať 2-3 hodiny spánku, čo podľa tabuliek spĺňate :D

zuzinka888
12. mar 2024

Ano, je to ok. Vyhrala si jackpot. Babo si reguluje spanok podla potreby a v noci spi. Ale ak nechces vymenim.🤣🤣🤣. Moj chodi o 22-23- v noci je asi 25krat hore je uz o 7h vstava. Ak obedny spanok trva viac ako hodinu strielam sampus.

denden77
12. mar 2024

uzivaj, moja bola podobna.. teraz ma 3,5r a stale taha 11-12tky 😁

andreatytler
12. mar 2024

To ze spi 12 hodin v noci urcite neries. Z toho sa tes.😀
Ale mat 1 denny spanok je cudne, lebo v tom veku nevydrzia byt hore viaca ako 3-4 hodiny. Ak tvoj vydrzi byt poobede hore 5 hodin bez toho aby bol unaveny a mrzuty a nemal problemy zaspat o 19:00, tak tiez neries. Naopak podporuj ho v tom aby mu to vydrzalo. Akurat nedavno tu pisala maminka ktorej dieta o 19:00 zaspalo ale o hodinu bolo hore, lebo to bol pre neho druhy spanok a bol hore az do 23:00, kedy konecne nabehol na nocny spanok.
Mat vecierku o 19:00 je uplne idealne.

ivangeline
12. mar 2024

Je to prerušovaný spánok alebo spí nonstop 12h? Koľko x sa v noci budí?

monicatko20
12. mar 2024

My spinkame od narodenia presne tak isto..od 8 mesiaca nevstava v noci a na jeden spánok sme prešli tuším až ako 13 mesačný myslím..lebo malý dokázal ťahať 2 denne 2.5h spanky a potom mi nespal dobre v noci..

mclissa
12. mar 2024

Syn tak spava uz tri roky. V zime 19-7, v lete 20-8. Dve hodiny poobede.

angeli121212
12. mar 2024

Mám ročného asi od 11 mesiacov si uplne zrušil dva denné spánky a od vtedy spáva tak že okolo jedenástej zaspí na obed asi na hodinku a večer spí od šiestej do šiestej rána s tým že sa v noci zobudí asi dva krát na kojenie resp. Pomojkanie občas iba raz občas viac krát. Ja som k jeho spánkom pristúpila tak, že pokiaľ neboli úplne divoké a malý bol spokojný rešpektovala som to a uspavala som keď mi sám dával najavo, že je unavený. Ak je malá spokojná ja by som neriešila každe dieťa má inú potrebu spánku, nevydím význam meniť a zasahovať do niečoho čo je pre nu prirodzené a vyhovuje jej

viestta
12. mar 2024

Neries, ked je dieta spokojne so svojim rezimom spanku, tak do toho neryp. Nas tiez spaval 12 hodin v noci. Potom zacal skor vstavat, nepomohlo ani vecer neskor ulozit. Proste vstaval s kohutmi, niekedy este pred nimi a vecer ak nebol o pol siedmej v posteli bolo s nim na nevydrzanie, taky bol unaveny, ze nevedel ani zaspat.

beata_k
12. mar 2024

Ja by som sa nenechala az tak uchlacholit ako ti tu zeny pisu. Nie je problem 12 hodin nocny spanok. Skor ten jeden denny. Pointa je v tom, ze tak male dieta si musi oddychnut od vnemov za tych x hodin co je hore. Jeho mozog si musi oddychnut a vsetko spracovat. Ja by som ho ukladala na 2 denne spanky. Nie kvoli tabulke, ale kvoli samotnemu dietatu.

ankare
12. mar 2024

Vôbec nerieš a teš sa, že sa vyspis. Ja toto roky nepoznám. Veľa zdravia!

dory11
13. mar 2024

Vôbec nie v noci spi 12 hodín + denny spánok môj od cca 7 mesiaci mala jeden spánok a od 1roka a 6 mesiacou spi len vinomne tak že na ruke to spočitam za celú mesiac