Spánok 3-mesačného dieťaťa vo vajíčku

lucy6385
9. dec 2022

Ahojte baby mám 3 mesačnú dcérku a inde ako vo vajíčku spinkať nechce . Keď ju mám pri sebe na posteli alebo v postieľke spinká tam 20minut a hneď je hore a plače. Keď ju dám do vajíčka prespí aj 4-5 hodín a v noci niekedy celú noc . Je to v poriadku alebo treba to riešiť inak?

malebiele
9. dec 2022

@lucy6385 urcite ries inak, vo vajicku nie je zdrave aby bolo dieta tak dlho, nastava tam tlak na pluca po dlhsom case, to nam hovorila nasa pediatricka

pribinak
9. dec 2022

@lucy6385 toto je zlý návyk, zrus ho aj za cenu placu. Vajce je len na krátko, určite nie na spánok doma.

margaretka_
9. dec 2022

Urcite to nie je vhodne. Vo vajicku by nemalo travit dietatko toľko hodin

lubina
9. dec 2022

@lucy6385 spat tak dolho vo vajicku sa nema, dietatko sa moze udusit lebo vznika tlak na pluca alebo si moze posunut hlavisku a bude zle dychat...spanok by som urcite riesila inak ako vo vajicku, tak je dietatko "poskladane" a nie je to najvhodnejsie na spanok

katkakovac
9. dec 2022

To nie je idealna poloha pre dieta na dlhodobe spanie. Rozhodne s ato neodporuca. Mozno potrebuje citit okolo seba nejaku ochranu, aku mala v bruchu mozno by pomohla ulitka. Taky zavinovaci spaci vak, ktory umoznuje dietatu citit sa pohodlne, ako v maternici. Alebo by som vyskusala podlozit nohy postielky nejakou mensou podlozkou, napr knihami, aby mala hlavu vyssie ako nohy. (Nie moc, staci do 5cm max). Moze mat skryty reflux a preto sa budi, ked lezi rovno. Casom sa to zlepsi, telicko si zvyka na nove prostredie.
Inak to podlozenie postielky pomaha aj pri soplikoch a kaslikoch.

veronika3110
9. dec 2022

@lucy6385 a keď bude na vajicko mala kde ju budeš davat?? Robíš veľmi zle.. moja je v aute vo vajíčku hodinu a už nevie čo so sebou, čo jej prekáža, že sa nemôže natiahnuť… byt tak vkuse 5 hodín je hrozne… či ty si myslíš že je to v poriadku? Akože.. je to tvoje dieťa, rob čo uznáš za vhodne…
A mimochodom… fakt nechavas 3 mesačne dieťa cez deň spat 4-5 hodín vkuse?? To je dosť..

hilda08
9. dec 2022

@lucy6385 celu noc vo vajíčku? To hadam nie… to vobec nie je dobre pre zdravy vývin

lucy6385
autor
9. dec 2022

@veronika3110 určite jej nebudem brať spánok . Keď spinká nech spinká je to bábätko potrebuje spánok . Zobudí sa keď je hladná aj sama . Budiť ju na papanie je podľa mňa hlúposť . L

sandyan
9. dec 2022

Nie je to v poriadku..moj maly nemal problem vobec s vajickom,, spinkat v nom v aute napr..ale ze by som ho tam davala celu noc😀ved len nad tym pouvazuj..

julie19
9. dec 2022

Vo vajíčku určite nie je vhodne nechávať dieťa tak dlho spinkať, jednak tlak na pľúca, jednak neprirodzená poloha, čo môže spôsobiť z dlhodobého hľadiska aj iné ťažkosti hlavne ak je to aj na celú noc 🤦‍♀️…. Samozrejme raz za čas výnimočne pri dlhej ceste v aute je to OK ale určite to nie je vhodne ako klasicky spanok … poskúšaj ešte niečo iné pre dobro malej… viem že je to otras keď ti dieťa spi 20 min že to je stav čistého zúfalstva u unavenej mamy (mali sme to podobne 😅) ale keď si nájdeš systém ktorý zafunguje budete happy obydve ;) … nám napr dlho spávala len keď bola stiahnutá v perinke aj keď jej už trčali ruky aj nohy 🤣 (asi do 6-7 mesiacov) a potom mala dlho take obdobie že aj keď už nespala v perinke tak perinka musela byt v postieľke 🙄 ona si tam nahmatala ten svoj rožtek ktorý stále ožužlavala a bola spokojná 😅🤷‍♀️, teraz ma 2 roky a napr bez konkrétnej melódie nezaspi, keď náhodou zaspáva dlho a skončí melódia skôr tak začne plakat že chce hudbu… ale každé dieťa je iné teraz za pár dni čakáme prírastok a uvidíme čo budeme musieť pri nej skúšať 🙄

lenuska9999
9. dec 2022

@lucy6385 vajíčko určite nie je vhodné. Dieťa tam neleží rovno ale je skryvene. To je veľmi zle pre vývoj a chrbticu. Musíš to zrušiť aj za cenu, že si poplače. My aj keď ideme niekde na výlet alebo na nákupy, tak vajíčko používam len do auta a následne preložím dieťa do kočíka. Nikdy nie je takto dlho vo vajicku.

nika23t
9. dec 2022

@lucy6385 určite nie, nielen, že je to škodlivé, ale este aj nebezpečné. Skodis malej, a to veľmi, presne, ako Ti baby vyššie písali. Skus na rukách uspavat, sú rôzne lehátka vhodné aj na spanie počas dňa, kočík, možno zaspí v kočíku, ulitka, hniezdo, hľadaj na nete iné alternatívy, ale to vajíčko radím ihned zrušiť a používať ho len na to, na čo je určené. Viem, že je to niekedy veľmi náročné, ja som svoju prostrednu pol roka len na rukách počas chôdze uspavala, ale ver mi, vyrastie z toho.

petamich
9. dec 2022

asi uz nemam co dodat - velmi zle 🤷‍♀️ skus si dat do google uz len rady na cestovanie s tak malym dietatom a ako dlho by malo byt vo vajicku bez prestavky

skus si samu seba predstavit v takejto polohe napr. celu noc a teraz si to znasob tym, ze je to male babatko, ktore sa aktualne vyvija a vyvija sa mu chrbtica, svalstvo...

nikpa
9. dec 2022

@lucy6385 okrem toho, že je v zlej polohe sa ti môže zadusit. Takže sama sa rozhodni či jej to zrušis alebo pre svoje pohodlie necháš aj naďalej

zuzanka.zuzu
9. dec 2022

@lucy6385 na modrom koniku tvoje dieta urcite umre ked sa spytas nieco co sa nesmie 🙊 moj tiez spaval vo vajci, nic sa mu nestalo, "nenavykol si", ale my sme mali cybex cloud Z co sa da polohovat do roviny - velmi odporucam 😎 (a nikdy nie na noc, len tam zaspal a potom som ho prelozila)

veronika3110
9. dec 2022

@zuzanka.zuzu no ale uznaj že tvoj prípad a autorkin sa nedá porovnať...

nykkushka
9. dec 2022

@lucy6385 prepáč, skôr mám pocit, že si sa sem prišla utvrdit, že robíš správne.
Nie nerobíš, tak malé dieťatko nemá byť v aute vo vajíčku viac ako hodinu, dve aj to s prestávkami. Nieto ešte celú noc 🤦🏿‍♀️🤦🏿‍♀️.
3 mesačné dieťa sa vyvyja - svaly, kosti, šľachy a ako sa asi tak vyvinie, keď je 4-5-10 hodín v otrasnej polohe?
Skús túto otázku položiť pediatrovi, ortopedovi alebo fyzioterapeutovi, možno ti to schvália a budeš spokojne v tom pokračovať...

zuzanaete
9. dec 2022

Pamatam si pripad z USA, kedy dieta v jasliach nechali spat vo vajicku a uz sa bezobudilo. Urcite to nie je jediny pripad. Uz to baby vyssie vysvetlili.

tamitamitami
9. dec 2022

Zdravé to nieje, treba hľadať iné riešenia. Skús pozrieť vibračné/hojdacie kreslo pre bábätko...sú aj také ktoré sa dajú polohovať (skoro do ľahu). Nieje to síce ideálne riešenie ale určite lepšie ako vajce.

veronika3110
9. dec 2022

@lucy6385 potrebuje spánok, ale nie taký... toto je len o tvojom pohodlí..ale určite si múdrejšia ako všetci odborníci a lekári...
cez noc nebudím ani ja, ale cez deň po 3 hodinách treba...ale zbytočne ti to tu budem hovoriť a presviedčať.. o to jedlo by ani nešlo.. len dúfaj, aby si dieťaťu svojou pohodlnosťou nespôsobila nejaké telesné problémy, ktoré by si si do konca života vyčítala..

darius_a
9. dec 2022

Okamžite to ukonči.
Aj keby mala spat na tebe alebo na rukách ti.

nykkushka
9. dec 2022

*vyvíja 🤮🤣 oprava

nikpa
9. dec 2022

@zuzanka.zuzu v budúcnosti sa ti poďakuje keď bude mať odfajcenu chrbticu. A to že sa tvoje vo vajci nezadusilo je super ale ja by som to určite neskúšala 🙄

ajuga
9. dec 2022

Celu noc spi vo vajicku? 😱 je to trojmesacne dietatko, ktore nevie, co je pren dobre. To mas vediet ty a vajicko to rozhodne nie je. Si tu od toho, aby si sa dietatku venivala. A co ze pri tebe nevie spat a place. Zober ho na ruky, nadojci ho, pripadne zahojdaj a ono bude spat dalej. Ja si myslim, ze kazda by tu chcela mat babatko co krasne prespinka celu noc, cely den a budi sa len na jedenie. A akonahle zaplace, tak je zle zle zle. Uvedom sa. Skodis svojmu dietatku tym vajcom.