Nájde sa v Detve detská doktorka, ktorá akceptuje to, že dieta nechcem očkovať?

nikol282
4. apr 2022
diamond007
4. apr 2022

@nikol282 joj takto to tu nikto nenapíše lekárku. Akceptovať to musí každá inak 😉

cubo2
4. apr 2022

Nemáš rada svoje deti, že ich nechceš chrániť pred nebezpečnými detskými chorobami, či?

zuzana9393
4. apr 2022

@cubo2 ona ich chce chranit pred vakcinami a kedze takmer vsetky deti su zaockovane tie jej by sa nemali od koho nakazit. Keby to takto beru vsetci rodicia hned by sme tu mali kopec starych chorob.

ankare
4. apr 2022

@nikol282 dr. to musí akceptovať. Pokojne jej oznám, že dieťa sa očkovať nebude.

sonicka19983
4. apr 2022

Akceptovať musí no ty musíš akceptovať nasledovné následky:
1. Pokuty, ktoré ti budú chodiť za každé odmietnuté očkovanie
2. Akceptovať fakt, že dieťa nebudeš môcť umiestniť do štátnej škôlky
3. Problémy pri umiestňovaní dieťaťa pri vzniku povinnej dochádzky
4. Akceptovať možné komplikácie vzniknuté ochorením na už potlačené choroby
5. Určite sa ti poďakuje aj kopec matiek detí s autoimunitnymi a inými ochoreniami, ktoré očkovane nemôžu byť a ktoré by tvoje zdravé dieťa malo chrániť

Ak je toto s tvojej strany ok, hor sa do neočkovania...

PS mein Gott a to máme 21.st.

tayla
4. apr 2022

@sonicka19983 netrep, prosím ťa 🤭😂🤣

anabel2341
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivi85
4. apr 2022

@anabel2341 preboha toto nemôžeš myslieť vážne???taký hlúpy koment som už dlho nečítala.čiže ročne dieťa zomrelo lebo není očkované? To dieťa v roku už navštevovalo určite škôlku,možno aj školu keď bolo dennodenne vystavované baktériám a vírusom a tak sa aj nakazilo a umrelo však? A predpokladám ,nakoľko umrelo kôli neockovaniu,nemáš náhodou link na článok? Lebo úmrtia a vážne choroby spôsobené neockovanim sú vždy zmedializovane.

abbey1
4. apr 2022

@sonicka19983 Áno, máme 21. storočie a tak si mohla trochu pogoogliť a zistila by si, že nepíšeš pravdu. Ani škôlka, ani povinná dochádzka nie je podmienená očkovaním dieťaťa.
Každá normálna matka v prvom rade chráni svoje dieťa. Tak ako matka dieťaťa s autoimunitným ochorením chce chrániť svoje dieťa, chce chrániť svoje dieťa i matka, ktorá sa rozhodne neočkovať.
Dokonca ani tie pokuty nezvyknú chodiť postupne za každé odmietnuté očkovanie. Zvyčajne to RUVZ vybaví hneď na prvom prejednaní a maximálna výška pokuty je cca 330 eur, ak sa nemýlim. Áno, môžu ťa postupne pokutovať, ale súhrnná pokuta môže byť len tých max 330.
A áno, aj v tomto storočí medzi nami žijú zdravé nezaockované deti. Niektoré sú dokonca už dospelé. Rovnako ako medzi nami žijú ďalšie deti a dospelí, ktorí nemajú tieto naše povinné očkovania, keďže sú napr cudzinci z krajín, kde je úplne iná schéma povinného očkovania.

beronsche
4. apr 2022

@anabel2341 na ktoru chorobu obsiahnutu v scheme povinneho ockovania zomrelo rocne dieta tvojej znamej?
Pneumokoky (pozor vakcina je len na max. 13 kmenov z cca 90)
Hepatitida B
Cierny kasel
Zaskrt
Tetanus
Polio
Hemofil
Moj typ je, ze na ziadnu a ty bud v tom mas obrovsky zmatok alebo klames....

btus
4. apr 2022

@beronsche moje očkované dieťa našťastie prežilo čierny kašeľ, ktorý dostalo od neočkovaného. Mesiac som sa poriadne nevyspala, dieťa malo 3 roky a dostalo to v škôlke, pretože u nás očkovanie nie je podmienka ku vstupu do škôlky.

btus
4. apr 2022

@nikol282 obvolaj si lekárov a zistíš. Žiaden lekár Ťa nemôže nútiť dať zaočkovať dieťa.

beronsche
4. apr 2022

@btus tato podmienka nie je vobec nikde, pretoze by bola nezakonna..
Mrzi ma tvoja skusenost, mame v rodine podobnu, ked moj 1,5r synovec, samozrejme ockovany, dostal cierny kasel a trapil sa s tym velmi dlho. V okoli vsetci ockovani, dieta nenavstevovalo jasle. Ono problemom je, ze u dospelych sa toto ochorenie prejavuje len dlhotrvajucim kaslom, co obcas ludia podcenuju...
Takze obvinovat ine neockovane dieta, kt. to pokojne mohlo schytat aj od ockovaneho (ze ockovanie nechrani akoby malo, dokazuje aj pripad tvojho synceka) je dost odveci..

zuzanka_111
4. apr 2022

Kamoska ma dceru u obyc oankovej a mala nie je ockovana 🤷‍♀️
A ziadne postihy ani problemy nema …
Rob tak ako to ty citis ❤️

ailiba
4. apr 2022

@nikol282 ak dieta nechces dat ockovat, kazda pediatricka to musi akceptovat. Zaplatis pokutu, ale do statnej MS to nie je dovod na neprijatie (zatial).
Uprimne, ja som sa predsa len rozhodla dat dieta zaočkovať, pretoze sa sem valia rozny cudzinci a nosia kadeco, co uz my sme tu vobec nemali... Ale su rozne ochranne prostriedky, aby eliminovali neziaduce ucinky ockovania... Ked chces, tak ti napisem. A navyse dieta musi byt uplne zdrave. Pravdaze, nikto ta nemoze nutit a je to na tvojom rozhodnuti... Nie si zla matka, nech sa rozhodnes akokolvek.

ailiba
4. apr 2022

@cubo2 a ty si matka roka, ze si toto dovolis napisat? Otazka bola ina.

btus
4. apr 2022

@beronsche dcéra to dostala v škôlke. ☹Ako vravím, u nás sa nekontroluje, či je alebo nieje dieťa zaočkované. Nikoho neobviňujem. Je na každom rodičovi či dá, alebo nedá zaočkovať dieťa. A ani doktorka nemôže nútiť rodiča dať dieťa zočkovať. Howk, dohovorila som 🙂

mery333
4. apr 2022

@nikol282 pisem Ti do IP kontakt na sukromnu skupinu na FCB, ktora zdruzuje nas mamicky so slobodnou volbou neockovat nase deti. Tam Ta nebude nikto zastrasovat a strasit nezmyselnymi blabolmi, zosmiesnovat, odsudzovat, zatracovat ... kazdopadne Ti prajem, aby si nasla pre svoje dieta pediatra, ktory bude respektovat Tvoje rozhodnutie, pretoze Ty si matka a vies, co je pre Tvoje dieta najlepsie (to su slova nasej Dr... vdaka Bohu za nu) ❤

beronsche
4. apr 2022

@btus jasne, ze sa to nekontroluje za ucelom prijatia/ neprijatia do skolky, na to neexistuje pravny zaklad, bola by to diskriminacia.

Ako vies, ze to tvoja dcera (prepac, neviem, kde som nabrala, ze syn) chytila od neockovaneho dietata?
A mohli to obaja chytit od 3.osoby, nie?

Ja len poukazujem na absurditu zdoraznovania, ze tvoje ockovane dieta, kt. by koniec koncom malo byt chranene viac, to chytilo od neockovaneho dietata.. Bolo by to menej narocne chorobu zvladat, keby to chyti od ockovaneho?

travelllerka
4. apr 2022

Viem, že neodpovedam k téme, ale možno ťa zaujme toto, už sa dá vyšetriť, či zvládne dieťa očkovanie, ja zvažujem toto vyšetrenie pre bábätko https://www.unilabs.sk/pre-pacientov/trec-krec

daneso
4. apr 2022

@btus no naša učiteľka v škôlke mala čierny kasel ani o tom nevedela rok 2012 iba dlhodobo odkasiavala žiadny drhnuci kasel to len pre info

tanyan
4. apr 2022

@beronsche Ja tiež "milujem" to obviňovanie neočkovaných. Ako keby si neočkovaní pestovali tie vírusy a baktérie na balkóne v črepníku medzi muškátmi alebo paradajkami...
V rodine mám prípad, keď zaočkovaný dospelý bol takmer mesiac chorý a až po niekoľkých pokusoch so širokospektrálnymi ATB mu konečne lekár urobil aj stery a odbery a zistil čierny kašeľ. Ale ani potom mu lekár nevypísal PN na doliečenie a zníženie šírenia.

nikol282
autor
11. máj 2022

@mery333 ďakujem

nikolnan
25. máj 2023

@mery333 ahoj prosim mohla by si poslat tu adresu aj mne .dakujem

katulienkax
25. máj 2023

@anabel2341 ty si spadla z marsu a naockovali ta na hlupost