icon

Rastúci písací stôl z Lídla

avatar
laila22
13. aug 2013

Ahojte chcela by som sa spýtat aký mate názor na tento písací stôl, resp. či máte s ním skúsenosť. Pôvodne som mala vybraný klasický písací stôl, ale tento sa mi celkom pozdáva. Poznáte reálne klady a zápory? Dakujem za rady.

Rastúci písací stôl z Lídla
Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 22. jún 2026 · 277 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Rastúci písací stôl, ktorý predával Lidl, má kovové nohy, vrchnú dosku z tvrdenej drevotriesky, hmotnosť približne 35 kg a nastaviteľnú výšku (max. približne 75 cm), čo ho robí hodnotnou nízkonákladovou alternatívou k drahším značkám ako Mayer.
  • Podobné alebo náhradné modely sa dali kúpiť v Kauflande (ceny okolo 50–60 € alebo 59,90 €), v predajniach Kika alebo Albero (vyššie ceny, okolo 110–196 €), a existujú značkové alternatívy Mayer, Amadeus, Drewmax či Drevona.
  • Bežné praktické doplnky sú pridaný vešiak na tašku, výsuvný suflík, dve sady farebných krytiek (ružové/modré/šedé) a možnosť naklopiť pracovnú dosku; časté problémy hlásené používateľmi sú obmedzený priestor kvôli stredovej tyči u niektorých náhradných modelov a neporovnateľná dlhodobá odolnosť s prémiovými stolmi.


Najčastejšie otázky

Q: Kde sa dá kúpiť rastúci písací stôl podobný tomu z Lidla?
A: Modely sa objavujú sezónne v Lidl a Kaufland; trvalejšie možnosť nájdete v predajniach ako Kika, Albero alebo cez internetové obchody a bazáre: Heureka, Bazos, ModryKonik či ponuky na Facebook/Bazáre.

Q: Aká bola orientačná cena stolíka v Lidli a v Kauflande?
A: Lidl ho predával okolo 99 € (v akcii aj 77 €), Kaufland ponúkal podobný model za približne 50–60 € alebo 59,90 €; z bazárov sa predávali použité kusy často medzi 30 € a 69 €.

Q: Aké sú rozmery a hmotnosť bežného modelu z diskusie?
A: Uvedené rozmery: Lidl verzia približne 110 × 72 cm (vrchná doska), Kaufland verzia 109 × 55 cm; hmotnosť spomínaná pre Lidl okolo 35 kg a pre kauflandovský model okolo 20 kg; maximálna výška do ~75 cm.

Q: Ktoré značky sú odporúčané ako kvalitnejšia alternatíva k Lidl stolu?
A: Používatelia odporúčali Mayer (prémiové modely ako Profi‑3), Amadeus (český predajca), Drewmax a Drevona; Mayer stoličky a stoly sa v diskusii spomínali ako odolnejšie, ale výrazne drahšie (stoličky Mayer okolo 189 €).

Q: Aké sú bežné nevýhody alebo konštrukčné problémy týchto stolov?
A: U náhradných modelov sa často uvádza stredová tyč, ktorá obmedzuje prisunutie stoličky a pohodlné sedenie; u lacných modelov je spochybňovaná dlhodobá odolnosť pri intenzívnom používaní.

Q: Ktoré doplnky a príslušenstvo sa oplatí dokúpiť ku rastúcemu stolu?
A: Často doporučované sú ergonomická nastaviteľná stolička (možnosť výmeny koliesok za klzáky), výsuvný organizér alebo zásuvkový kontajner, náhradné farebné krytky (modré/ružové/šedé) a prípadne masívnejšie suflíky ak sú dostupné.

Q: Ako často Lidl tieto stoly ponúka a kde hľadať staršie kusy?
A: Lidl ich podľa diskusie ponúkal sezónne a nie každoročne; pre nedostupné nové kusy odporúčajú vyhľadávať bazáre ako Bazos, ModryKonik, miestne Facebook ponuky alebo jednoduché inzercie.

Q: Ktorý model stolice je vhodný ku rastúcemu stolu pri obmedzenom priestore?
A: Používatelia odporúčali nastaviteľné ergonomické stoličky s pevnými nohami (bez koliesok) alebo také z ktorých je možné vymeniť kolieska za pevné klzáky; konkrétne modely v diskusii: Mayer My Pony, Actikid A3, Drewmax rastúce stoličky.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Rastúci písací stôl (Lidl/Kaufland typ) poskytuje nastaviteľnú pracovnú plochu a považuje sa za dobrú pomerovú hodnotu ceny a funkcií.
  • Modely z Lidla/Kauflandu zvykli obsahovať dve sady farebných krytiek (ružové a modré/šedé) a praktické doplnky ako vešiak na tašku a výsuvný suflík.
  • Prémiové značky ako Mayer alebo modely od Amadeus/Drewmax sú považované za kvalitnejšie, ale výrazne drahšie alternatívy.


Sporné názory

  • Niektorí užívatelia tvrdia, že Lidl stolík je dostatočne odolný a kvalitný v porovnaní s nábytkom z Asko/JYSK, zatiaľ čo iní preferujú Mayer a označujú Lidl model za menej trvanlivý.
  • Niektorí uvádzajú, že kauflandovský variant s centrál‑nou tyčou výrazne zhoršuje prisunutie stoličky, iní tvrdia, že tá tyč sa dá upraviť alebo nezavadzia v bežnom používaní.


Otvorené otázky

  • Ako dlho konkrétne vydrží lacný rastúci stolík (Lidl/Kaufland) pri každodennom školskom využití bez výrazných porúch?
  • Kto je výrobca pôvodného Lidl modelu a či sa dá získať servis alebo náhradné diely od výrobcu?
  • Aký konkrétny model stoličky poskytuje najlepší kompromis medzi cenou a ergonómiou pre dvojičky/kúpu dvoch stolov naraz?


Spomenuté značky a firmy

Lidl, Kaufland, Kika, IKEA, ASKO-NÁBYTOK, JYSK, Mayer, Albero, Amadeus, Drewmax, Babytrend, Drevona, Aldo, Witekshop, Heureka, Modrykonik, Bazos, Detskapostel

Spomenuté produkty a metódy

rastúci písací stôl z Lidla, Kaufland rastúci stôl (109×55 cm verzia), Mayer Profi‑3, Mayer Junior, Mayer My Pony stolička, Actikid A3 stolička, Amadeus rastúci stoly, Drewmax (KT201), Drevona PC stol Tommy, výsuvný organizér k stolu (Mayer), farebné krytky (ružové/modré/šedé), suflík (zásuvka), vešiak na školskú tašku, ergonomická nastaviteľná stolička, kolieska vs klzáky, IKEA produkt S69816641

Miesta a osoby

Bratislava, Trnava, Levice, Trenčín, Ružomberok, Rača, Dunajská Lužná, Martin, Detva, Žilina, Košice, Humenné, Petržalka, Ružinov, Zvolen, Moldava nad Bodvou

avatar
felicita2
28. jan 2017

@jakubik
Aha, ty myslíš tu na zemi... Ja som myslela tu tenku hore vzadu... A myslis že ta na zemi bude vadiť?
To by bolo najlepšie vyskúšať, alebo keby niekto napísal, kto také niečo má....

avatar
boneta
2. feb 2017

Kupim pisaci stol z Lidl.Ponuknite.Ke a okolie..Dakujem 🙂.

avatar
luckamuco
5. mar 2017

Prosim Vas. Nahodou krytky dievcenske nemate niekto. 🙏🙏

avatar
katkatt
6. mar 2017

@luckamuco mam dve sady fialovych. Mozem poslat postou.

avatar
kaatkaa2
23. apr 2017

Ahojte, velmi by som chcela poprosit ak ma niektora modre krytky na pisaci stol z Lidla a vie mi ich ponuknut za prijatelnu cenu, prosim ozvite sa mi. Dakujem
Resp. vymenim modre za fialove
Dakujem

avatar
luckamuco
23. apr 2017

@kaatkaa2 ja mam modre, poslem Vam ich za postovne.

avatar
kaatkaa2
23. apr 2017

@luckamuco Jeeeej milionkrat dakujem ... Napiste c. uctu poslem na postovne DAKUJEM

avatar
ina78
3. jún 2017

@kaatkaa2
Dobrý deň, máte ešte tu sadu fialových krytiek na ten lidl stol?
Ďakujem.
Ingrid

avatar
ina78
5. jún 2017

Dobrý deň, neponúka niekto prosím sadu fialových krytiek na stol? Kúpim, pripadne vymením za modré.
Som z BA. Ďakujem.

avatar
miskokatka
5. jún 2017

ina78 - Dobrý deň, máme fialové krytky na predaj, máte záujem?

avatar
ina78
5. jún 2017

Dobrý deň, áno 🙂 mám záujem, aká je prosím cena? Ste z BA, či poštou?

avatar
ina78
5. jún 2017

@miskokatka
Dobrý deň, áno 🙂 mám záujem. Poprosím cenu.
Ďakujem.

avatar
miskokatka
5. jún 2017

Sme z Martina, cena by bola 3 €. Súhlasíte?

avatar
ina78
5. jún 2017

@miskokatka
Samozrejme, súhlasím a ďakujem.

avatar
kasvo
10. aug 2017

Nemate niekto v BA stol pre chlapca na predaj?

avatar
kasvo
23. aug 2017

@ina78 mate este tie modre krytky? Mne sa podarilo kupit synovi stol no s fialovymi ☺️

avatar
ina78
23. aug 2017

@kasvo
Dobrý den, žiaľ nie, darovala som ich.

avatar
kasvo
23. aug 2017

@ina78 :(
Nemate niekto iny modre krytky vymenim za fialove aj kupim 😀

avatar
livia341
27. sep 2017

Nepredávate náhodou stol pre syna v bb a okolí? Ďakujem

avatar
milacik16
8. nov 2017

Dobry den nahodou nema niekto na predaj dievcensky?

avatar
mona1981
29. nov 2017

nema niekto na predaj ten rastuci stol ?

avatar
omad
Autor odpoveď zmazal
avatar
maruska360
25. dec 2017

@omad
Mali by sme zaujem sme z Pk

avatar
janet24
28. dec 2017

Ahojte kocky.Surne kupim rastuci stolik pre dievcatko.Platba aj odvoz hned .Som z Ba.

avatar
slniecko3108
28. dec 2017

Dobry den. Nema niekto na predaj este novy v ruzovej farbe na predaj? Dakujem

avatar
janet24
28. dec 2017

@slniecko3108 ak by si.nasla aj v obchode nejaky v akcii das mi.prosim vediet?dakujeem

avatar
slniecko3108
29. dec 2017

@janet24 no nasla som na heureke ale za 83€ cisto stol. Ja si asi pockam kym bude u nas v robote v lidli. Nesuri mi to nejak. Ale ak by som daco nasla dam vediet. Budem hladat mozno najdem nieco ine...

avatar
luliu
29. dec 2017

@slniecko3108 ten stol už v Lidl nebýva asi 4 roky 😢

avatar
janet24
29. dec 2017

@slniecko3108 dakujeem

avatar
slniecko3108
29. dec 2017

@luliu nebol ani v lete? Som na MD tak nemam prehlad Co mavame a Co nie... Ale nieco sa MI mari ze asi v kaufe bol..