Stačia maličkosti a meniť svet môžeme už dnes?

andrea_spp
Moderátor
12. jan 2021

Ahojte dámy,

ako sa vám rozbehol deň? A čo ste mali dobré na raňajky?

Bola by som veľmi rada, keby ste sa dnes so mnou podelili, či doma recyklujete, prípadne čo iné doma robíte za účelom ochrany nášho životného prostredia, či vôbec túto otázku riešite a akým spôsobom učíte vaše detičky, prípadne ako to máte vy samé, osobne. Myslím si, že na túto tému nie sú správne a nesprávne odpovede, takže prosím, buďte úprimn, ako sa hovorí, dajte mi to bez servítky, doslova, však by tá servítka bola aj teraz zbytočná, nie? 😉

Kým vám napíšem, čo robím ja, musím sa k niečomu priznať . Veď každá máme svoju cestu... 🙂 Ešte niekoľko rokov dozadu som bola typickým "konzumentom". Nie v tom zmysle, že by som kupovala zbytočne, ale všetko muselo byť pekne hygienicky zabalené a moc som sa nezaoberala tým, že v podstate tvorím zbytočný odpad. Nevidela som už fáz: "PO".

Ako však prišli aj deti, začala som získavať taký životný nadhľad a sústredila som sa na podstatu. 🍀
Napríklad v práci som si uvedomila, že tie plastové fľaše sa tam naozaj len hromadia, pričom voda z kohútika je chutnejšia a dokonca aj zdravšia. V našej firme sa robil dokonca aj tento rok rozbor vody, aby sme aj zamestnancom potvrdili bezpečnosť a nezávadnosť vody. Chystáme napríklad aj nákup pekných sklenených fliaš, ktoré budú pripomínať, že voda nie je samozrejmosť a pripomínať aj to, aby ju pili. A veľa cez deň.

V drogérii nakupujem prášky a aviváže, ktoré si viem doplňať do svojich nádob. Musím sa priznať, že je to perfektné. Nemám z toho len dobrý pocit, ale aj väčší poriadok, pretože sa mi prázdne nádoby doma nehromadia. 🙂 ďalšou mojou "maličkosťou" je nákup ovocia a zeleniny bez sáčkov. To sa zo mňa panie predavačky vždy smejú, keď to tak vyberám na ten pultík. Ale uvedomila som si, že aj toto je perfektný "Icebreaker" a takto si vzájomne spríjemnime deň.

O ďalších maličkostiach, ktoré denne môžeme robiť, a ktoré skutočne menia svet vám poviem aj v pripravovanom blogu. Všetkým týmto témam sa venuje aj náš produkt Uhlíková stopka: https://www.spp.sk/sk/domacnosti/produkty-a-slu.... Veľmi ma teší tento názov. Čo si pod ním predstavuje vy?

Okrem toho, že reálne pomáha šetriť peniaze, dávame našim zákazníkom aj praktické rady ako šetriť životné prostredie, teda prírodu ako to najvzácnejšie, čo máme, kde chodíme čerpať energiu. O tom tiež o chvíľu.

Zatiaľ sa teším sa vaše odpovede.
S láskou
Andrea

irenaliza
15. jan 2021

@andrea_spp no. Musím povedať že nie vždy sa správam ekogicky skôr z lenivosti ale snažím sa. Dcérky majú takú eko školu kde chodia t a m rwcykluju, desiaty si majú nosiť vo vreckách nie igelit ovych ani vodu by nemu mat v plastových fľašiach a tak s Kor moje dcérky ma učia a spolu triedi e,.. Kockami sa snažíme a tak snáď trochou ten náš svet posunieme k lepšiemu.