Darčeky pre najmenších

sisa_dm
Moderátor
13. dec 2018

Čo preferujete pri nákupe darčekov pre vašich najmenších? Je to všetko, čo si želajú alebo len malé drobnôstky?😋 Darčeky na rozvíjanie vedomostí, zručností a kreativity alebo skôr oblečenie a niečo, čo využijete ako napríklad kremíky a plienky? 🙂

lienka175
13. dec 2018

u nás sa vždy snažíme splniť to najväčšie želanie, čiže jednu vec, ktorú si prajú najviac... a potom to, čo my ako rodičia považujeme za vhodné... a aby toho bolo primerane, jedna hračka, jedna knižka, niečo na oblečenie... a ešte niečo spoločné pre rodinu, nejaká hra väčšinou. Darčeky majú byť podľa mňa o radosti, nie o kvantite 🙂

magdarinka9
13. dec 2018

Ja mam synovcov a neter v rozmedzi 3-14 a snazim sa im kupit tak, aby to nebola totalna blbost propagovana a draha, ale nieco k veci. Mladšim vzdy nejake knihy, rozpravky, riekanky, stavebnice, starsim skor oblecenie, modely na lepenie a neteri encyklopedie, cim hrubsia tym lepsia :D

nadherna
13. dec 2018

Takstarsiemu sa snazim to co by si prial ak je to v mojich moznostiach a malej ktora ma zatial 1 rok to co by vyuzila momentalne a par drobnosti

majocka24
13. dec 2018

hlavne nepreháňam deti darčeky aj tak dlho nezaujímaju a radšej čas trávia s rodičmi obaja dostanú hračku čo si praju plus knižku a ja im dokupim oblečenie no to čo potrebujú 🙂

miiichala
13. dec 2018

Snazim sa splnit im zelanie,no samozrejme nie vsetky,len tie ktore viem ze naozaj vyuziju a budu ich bavit viac ako tyzden. Tento rok sme vsadili na indiansky stan,knihy,autodrahu a nejake drobnosti 😊

onmaria
13. dec 2018

Nakoľko máme malú 6mesacnu krásavicu,tak tej poväčšine kupujeme len plienky..napr.aj teraz pod stromček dostane iba plienky,pár kúskov oblečka a možno nejakú malú hračku..a to tiež len preto,aby to starším nebolo divne,že nič nedostala.je mala,ona si to ešte neuvedomuje.a navyše doma máme moc hračiek,takže sa chcem ďalším hráčkam vyhnúť.starsim sa snažíme kúpiť vzdy niečo kreatívne alebo knihu,pastelky atd..toho u nás nikdy nie je dost.oblecenie kupujeme podľa potreby hocikedy v roku,darček má potešiť.

karolin2
13. dec 2018

Je to 50% na 50%, skôr siaham po interaktívnych hrách, s ktorými sa vyhrajú, knižky.

mummylina
13. dec 2018

Keďže je dcérka ešte malá tak skôr zatiaľ praktické veci s hračky na rozvíjanie motoriky 🙂

igiana
13. dec 2018

Kreativnych hraciek uz mame doma dost a tak momentalne ich potesia knihy, plysaky s velkymi ocami a ked ideme do dm tak jednoznacne detske sampony s rozpravkovym motivom a velke baby ovocne sampony 😊

anka2103
13. dec 2018

Kniha, lego a všetko čo rozžiari ich ocka

mamicka3000
13. dec 2018

Ja som kúpila 2 ročnému všetko čo ho baví....detskú gitaru,bubny a klavír.Budeme mať určite veselo a velkeho hudobníka😂😍

sisa_dm
autorModerátor
13. dec 2018

@lienka175 presne ako píšeš, darčeky aj podľa mňa majú byť o kvalite a nie o kvantite 🙂

sisa_dm
autorModerátor
13. dec 2018

@magdarinka9 fú, čím hrubšia tým lepšia? Vy máte potom doma nejakú budúcu vedkyňu 🙂

sisa_dm
autorModerátor
13. dec 2018

@mamicka3000 tak vy máte o vianočné koledy pod stromčekom vybavené 🙂

cupakabricka
13. dec 2018

Ahoj.. ja pravidelne s malou na ovocné tyčinky ,kapsicky dmbio alebo babylove potom pre ňu kozmetika Saubar a princessin plus pravidelne obrúsky a plienocky ;)

rennqa
13. dec 2018

@sisa_dm ja mám doma 8 mesačnú dcérku, ktorej chcem dopriať všetko to, čo som ja ako malá nemohla mať kvôli financiám. Ešte dávno som si povedala, že keď budem raz mať dieťa, bude to len vtedy, ak ho budem vedieť zabezpečiť bez toho, aby som pozerala na ceny. Stálo ma to veľa síl, ale našťastie som sa dopracovala presne tam, kde som chcela, a tak kupujem všetko od oblečenia, cez edukačné hračky až po jedlo 👶 a je mi jedno, či niečo nestihne mať ani oblečené, alebo že míňam postupne úspory, vďaka ktorým som mohla mať skôr splatenú hypotéku.... plním si svoj detský sen 🙂

cadulka2908
13. dec 2018

Kazdy rok im kupim nejake licencne tricko a po hracke...

livizi
13. dec 2018

Najmladšej sme v dm kúpili farebné hryzátka krúžky na rozvíjanie zručností a kreativity, som zvedavá, ako sa jej to bude páčiť . A starším dcérkam som nakúpila sponky do vláskov a voňavé zlupovacie laky na nechty, chcú sa teraz parádiť . Oblečenie pod stromčekom nikdy nemalo veľký úspech, tak to už radšej nepraktizujeme, chceme, aby sa deti potešili 🙂

danielik23
13. dec 2018

Určite hračku z akej sa potešia, mladšej niečo na rozvoj , potom to čo potrebujú napríklad pyžamá 🙂 , kozmetiku, nedávame veľa darčekov u starých rodičov a u rodiny si ešte čosi rozbalia.

iveta143
13. dec 2018

ja mam doma 4 rocnu dcerku a 6 mesacneho synceka. Dcerka si zela "domcek ktory moze vymalovat" tak som jej kupila kartonovy domcek, do ktoreho moze aj vojst,a sa zabavi pri tom trosku aj zdokonali v malovani...a zacali ju zaujimat aj pribehy biblickeho charakteru...tak myslim ze je ten spravny cas na prvu bibliu 🙂 a syncekovi take tie prakticke veci,hrkaliek a takych tych veci ma habadej,aj oblecenia,tak to budu urcite plienky a veci okolo toho, toho nikdy nieje dost 🙂 on to este tak nevnima,ale dcerka nech vidi, ze nieco dostal aj on 🙂

sisa_dm
autorModerátor
13. dec 2018

@rennqa 🙂 To si hovorím aj ja, že mojim deťom raz dám všetko, čo som nemohla mať ja 🙂 Ale zase niekedy to môže prerásť do toho, že dieťa si nebude vážiť veci, lebo vždy bude mať všetko o čo si zažiada, či?

sisa_dm
autorModerátor
13. dec 2018

@livizi to ma vždy zaujímalo, čo sú to tie voňavé zlupovacie laky na nechty, to je určené pre malé dievčatá, aby boli kočky? 🙂 Tomu sa určite potešia!

sisa_dm
autorModerátor
13. dec 2018

@iveta143 veru, veľmi malinké detičky to ešte nevnímajú, tým podľa mňa netreba až tak veľa vecí, skôr tie, ktoré potrebujú ..ale samozrejme, keď už je tam dcérka, tak musí vidieť, že všetci dostali :P

rennqa
13. dec 2018

@sisa_dm tak určite to nebude tak, že si mladá dáma luskne prstami a dostane to, na čo si ukáže, to by mi veru prerástla cez hlavu. Len jej chcem dopriať dokonalé detstvo. Ja som napríklad šla na prvú dovolenku pri more až v mojich 20rokoch, keď som si popri VŠ na ňu zarobila, toto ma napríklad mrzelo, že ja som väčšinu leta trávila doma a u starých rodičov. Hádam sa mi podarí z nej vychovať úctivú, skromnú a úspešnú slečnu 🙂

mamicka3000
13. dec 2018

@sisa_dm anooooo😂😂😂😂😂

olgamiroslav
13. dec 2018

Kým boli chlapci menší kupovali sme praktické veci, plienky, kozmetika oblečenie, teraz má starší syn 4roky takže už vie veľa vymýšľať a najradšej by mal všetko no samozrejme sa to ani nedá🤷😂 vyberáme ten čo najviac poteší, mladší syn má 1,5r takže nejakú drobnosť aj jemu a niečo čo budú mať spoločné na hranie

bubik91
13. dec 2018

nas krpec ma 11mesiacov
takte este nevie povedat co chce ale vidime na ake hracky reaguje velmi ho zaujimaju auticka tak ho bude cakat elektricke autocko ❤️

beky1813
13. dec 2018

Ja zo vsetkeho dačo, co si želajú, prakticke, aj kreativne. A u najmensich hlavne prakticke a hracky primerane veku

annarita
13. dec 2018

@sisa_dm tak u nas to zacina kreslenim jeziskovy ... tak sa odhali co by si priala a "jezisko" sa inspiruje snazime sa splnit top zelanie + veci na tvorbu farbicky, fixky plastelina nalepky a aj sprchac s vianocnym motivom alebo penu ( je vo veku ked sa vyziva tematicky ) a potom po posielame podakovanie ... mladsia dostane plienky a dobrotky budu to jej prve vianoce

marca12
13. dec 2018

@rennqa velmi smutny postoj,naozaj velmi. Drahe hracky a kvanta veci nikdy nenahradia pozornost,cas a lasku. Tu dieta hlavne potrebuje. Toto je najhoraie,ked si rodic riesi svoje komplexy z detstva na vlastnom dietati