SÚŤAŽ: Vianočné upratovanie aj s pomocníkmi 🙂

sisa_dm
Moderátor
13. dec 2018

Ako prebieha u vás Vianočné upratovanie? Zapájate do toho aj svoje deti?
Máte nejaké upratovacie tipy, triky alebo obľúbené čistiace prostriedky, ktorými vyčistíte všetko a vždy? 🙂
Podeľte sa s nami s vaším obľúbeným čistiacim prostriedkom, tipmi a radami na upratovanie alebo ukážte, ako vám pomáhajú vaši malý pomocníci a ja v sobotu na obed vyberiem 4 z vás, ktorým pošleme dm balíček!

katarinka26
13. dec 2018

mne pomahaju deti celorocne, mala najradsej utiera prach a cisti povrchy, ale len s vlhcenymi utierkami 😁, krasne nimi prevonia byt a vycistia takmer vsetko

nen_ka
13. dec 2018

Na vela povrchov a necistot u nas funguju vlhcene utierky 😁 rychlo utriem prach, skvrny na nabytku a sem tam zachrania aj oblecenie. Teraz mi “pomaha” moja 4mesacna dcerka, ktora casto vsetko sleduje a uci sa ako sa ma upratovat

miiichala
13. dec 2018

Ja upratujem kazdy den,nie preto lebo musim,ale preto lebo chcem-potrpim si na cistotu. Takze vianocne upratovanie je pre mna kazdodenne 😁 oblubeny cistiaci prostriedok,hmm myslim ze to su cistiace obrusky na vsetky povrchy a tiez dezinfekcia v spreji. A deti pomahaju radi. Ono ked to vidia ze to je na dennom poriadku,tak sa s nim vzili😊 izbicku si upratuju sami,od vysavania cez prach a hracky a to maju 3 a 5 rokov👬

mamina20016
13. dec 2018

Môj mladsi syn upratuje rad ale hracky si zbierat nechce a varim na peci na drevo a jej cistenie sa mi najviac osvedcilo z popolom z dreva a este z tym ide aj super vicistit hrnce

olgamiroslav
13. dec 2018

Aj u nás sú vlhčené obrúsky najlepšia zábavka pre oboch synov 😂 mladší sa pomaly učí zbierať hračky, pomáha s pradlom vyberať z práčky prekladať do sušičky niekedy s mokrým pradlom vyutiera čo sa dá 😂😂 (má 1,5r) a starší ten má 4r, pomaha odkladať menšie riady z umývačky, vysávať, utrieť prach

cadulka2908
13. dec 2018

Drobcov zapajam do upratovania...chvilu ich to bavi pobehovat s handrou a niekedy aj s vysavacom. Hracky si tiez sami poupratuju obcas. Moj velky pomocnik je ,,okena,, ,,jar,,

karolinagabika
13. dec 2018

Dobry tip na predvianocne upratovanie je odmasnovac Denkmit, vzdy s nim rychlo vycistim kachlicky pri sporaku a striekam ho uz na vsetku masnotu, hrnce zospodu. Deti do velkeho upratovania nezapajam, lebo maju iba 2,5roka 🙂

tanyk
13. dec 2018

Octový čistič Denkmit a Denkmit do kúpeľne 🙂 čistím nimi, čo sa dá :D a veľmi som si obľúbila aj značku Frosch, najmä čistič s malin.octom, takže celkovo u mňa prevládajú čistiace s octom alebo ocot samotný...a na rýchle pretretie sú super vlhčené obrúsky Denkmit... a keďže aj veľa periem, tak musím mať stále doma zásobu aviváže :D
no a môj 4ročný synovec, veľmi rád pomáha v domácnosti, keď je na návšteve u babky - minule mi pomáhal pri pečení, sám strúhal jabĺčka, umýval riad, zametal... jemu ani netreba hovoriť, hneď pomáha a teší sa z toho :D

kimmi17
13. dec 2018

Väčšinou všetko obyčajným octom 😉

lienka175
13. dec 2018

tak my už sme začali do upratovania zapájať aj drobcov (2-ročného a 4-ročného)... aj keď ten starší je taký prešpekulovaný a on viac kontroluje, ako pracuje :D máme veľa obľúbených výrobkov z DM, ale keďže som doma s malými deťmi, tak najčastejšie na rýchle upratanie upackaného stola používam vlhčené obrúsky... najviac nám vonia pomelo kumqat 🙂

henuskah
13. dec 2018

Ja upratujem každý deň, pri deťoch je to veru potrebné 😁 a zapájam aj synov, nech sa učia.. Najčastejšie používam vlhčené utierky skoro na všetko, to je taký všestranný pomocník a ešte dezinfekciu v spreji 👍😉

jankaajanko
13. dec 2018

Ja som deti viedla odmala ateraz si upracu izbu poutieraju orach umyju zem a vynesu smeti do kosa von aked niekedy nerobime nic tak oridu zamnou ze sa nudia ze co ideme robit 😁😂😂😎

pooppy142
13. dec 2018

Ja používam vlhčené utierky úplne na všetko 👍😁 aj deti mi pri upratovaní pomáhajú 😉😊

zdubi
13. dec 2018

u nás v domácnosti je veľmi obľúbený denk mit čistiť na kúpeľne... nielen veľmi dobre vyčistí, ale má aj peknú vôňu... a prácu máme doma rozdelenú, každý niečo a hneď je doma krásne 🙂

86488648
13. dec 2018

Ja sa snazim si vsetko zjednodusit,takze vdaka zlcovemu mydlu,sody bikarbony(ktora sa da v ekologickem baleni v dm kupit😍) a octu si vyrobim prostriedok na riad ,okna,podlahu atd... kolko potrebujem mimochodom velmi sa tesim,ked sa budu dat konecne aj na Slovensku capovat cistiace prostriedky,tak ako v Nemecku🤗🤗🤗 a co sa tyka mojho drobca najradsej sa na mna pozera,okrem vyberania tanierov z umyvacky,to zvlada na 👍👏

majocka24
13. dec 2018

mám doma 2 pomocníkov 🙂

majocka24
13. dec 2018

vo všetkom aj v kuchyni 🙂

bibyke
13. dec 2018

Samozrejme starsi pomaha,v ramci moznosti,najradsej vysava bude mat 5rokov..mensi rocny obcas hracky poprace po sebe ,teda stylom,ze polovicu medzitym z boxu povybera😁

monika11m
13. dec 2018

Ako každá matka aj môj oblubeny prípravok pri upratovani sú vlhčené babylove hocikedy na hocičo. No môj syn mi toho vela nepomôže vysávanie trva 4x dlhšie lebo mi vypína v kuse. Ale ked utiram prach rád stláča sprej a strieka na handu. Aj okna pomôže ale samozrejme tiez len sprejovat😁. Typy a triky nemám upratujem ked je treba sviatok nesviatok.

lesna_vila
13. dec 2018

krpatý samozrejme "pomáha" usilovne a rád :D
obľúbený výrobok- octový čistič od Frosch https://www.mojadm.sk/frosch-univerzalny-octovy... je ekologický, lacný a hlavne super účinný! aj iné ich produkty mám rada

s1m.one
13. dec 2018

ahoj, aj ked mam vyrobky z dem velmi rada, ci uz na upratovanie alebo pranie, ci do umyvacky, ale proste co budem klamat, najviac pouzivam ocot 😉👍

nem
13. dec 2018

U nás je Vianočné upratovanie ako každé iné. Rada mi pomáha dcérka školáčka -utiera prach, či rozvešia prádlo. Mojimi upratovacími pomocníkmi ( okrem dcérky) sú sprej proti prachu, ocot a proti škvrnám na koberci je dobrá "okena" v spreji. DM drogéria je naša obľúbená, ale s vašimi čistiacimi prostriedkami zatiaľ nemám skúsenosti. V budúcnosti určite rada nejaké vyskúšam.

dzanet
13. dec 2018

Tak ja odkedy mam deti, som zistila ze najlepsi pomocnik pri upratovani su vlhcene obrusky👌. Starsia pomahat s upratovanim vobec,najmensia si pekne hracky uprace,len dokedy jej to vydrzi?😊

ivusik29
13. dec 2018

Rocny syn chce len vysavat 🙂 takze mam velkeho pomocnika 🙂 inak ja upratujem rada ak toho nie je vela, ale snazime sa mat v dome ako tak poriadok, teda vsetko ma svoje miesto 🙂 na prach pouzivam navlhcenu handricku,podlahy s mopom a uz je cisto , kym maly zase nerozhadze hracky 🙂

mzlacka
13. dec 2018

@sisa_dm u nás sa veľmi neupratuje, lebo pri troch chlapcoch to nemá zmysel 🙂 ale ked už, nedám dopustiť na vlhčené obrúsky DenkMit, najmä ked sú v nejakej voňavej limitke... s nimi čistím takmer všetko... viem, že to nie je veľmi ekologické, ale ked je potrebné zachrániť situáciu, sú veľmi užitočné 🙂

meiwe
13. dec 2018

Kvalita foto nic moc ale vysava aj 30min a to este ukaze ze mama tam som nevysavala

petawoman
13. dec 2018

Ocot,ocot,ocot na kupelnu..a soda bikarbona na drez. Ale ako prvu pomoc ma vzdy pri ruke denkmit vlhcene utierky na prach a nečistoty. Pretieram nimi aj varnu dosku a za mna su super🤗

evkahubo
13. dec 2018

Fuha, no to je téma 😀 najstarší musí, má 13 a dvoch malých bratov... Nie ze by bol rád, ale za 5e týždenne pomôže vždy 😀 najmladší ma 18 mesiacov, miluje vysávač a umývačku, no ja jeho radosť veru nezdielam 🤦‍♀️😀 Adamko ma skoro 5,ked ma chuť pomáha mi rad, no chuť málokedy a keď aj tak pomoc sa otočí na ešte väčší neporiadok...
Upratujem priebežne každý deň volaco, máme veľký 🏡, takže keď skončím hore, ide odznova dole 😀 najviac ale vždy upracem keď si kúpim niečo nové voňavé 😀😀😀

erika770
13. dec 2018

Ja mám až 3 malých pomocníkov,niekedy sa chytia upratovania aj bez toho,aby som ich požiadala o pomoc,no niekedy sa im vôbec nechce...často mi pri upratovaní pomáha aj manžel-povysáva,umyje podlahu,celý byt vtedy rozvoniava čistotou,lebo on čistiacimi prostriedkami vôbec nešetrí... každá pomocná ruka sa zíde,hlavne v predvianočnom období

marecek1
13. dec 2018

Mne s upratovanim pomahaju taketo dve sikovne pomocnicky ❤ dufam,ze im ta chut do upratovania vydrzi min. najblizsich 20 rokov 😀 /teraz sa totiz jedna pred druhou predbiehaju, ktora bude vysavat, o par rokov sa mozno to predbiehamie zacne uberat uplne opacnym smerom 😀