Tipy, rady pre krajšie vlasy a pleť

sisa_dm
Moderátor
11. dec 2018

Určite každá z vás má nejaký domáci recept pre krajšie vlasy a pleť, ktorý si dopraje aspoň raz za čas.
Hovorí sa, že domáce masky (napr. z vajíčka a medu) sú omnoho výživnejšie, ako niektoré masky z obchodu. Nestoja veľa, vyživia vlasy a dodajú pleti potrebnú hydratáciu. Ak však nemáte čas na výrobu takýchto vlastných masiek, tak sa dajú určite nájsť aj lacnejšie a pri tom kvalitné alternatívy napr. aj u nás v dmke 🙂 .
Náš tip: Balea Termálna turban maska na vlasy! Používam a som spokojná. Vlasy mám potom vždy vyživené, ako keby som prišla od kaderníka 🙂
https://www.mojadm.sk/balea-termalna-turban-mas...

Podeľte sa s vašimi tipmi na pleťové alebo vlasové masky, či peelingy 🙂

lucymaud
11. dec 2018

@sisa_dm kedysi ked som deti nemala a skusala s vlasmi kadeco blond..atd..som si masky vyrabala aj tu vajickovu.. teraz som pri jednej farbe a som rada ked si raz za tyzden vlasy umyjem dobrym samponom a maskou na vlasy..osvedcili sa mi aj produkty prirod.kozmetiky z dm.. na plet pouzivam micelarnu vodu znaky dm..a krem excipial plus jarisch roztok na vecer..a som spokojna..v dm som si kupila aj bioil na pigment.skvrny a jazvy..

hlupaciktulkacik1
11. dec 2018

Čauky čauky co sa týka peelingu je super aj turecká káva ale nevoni sa po nej nejako super pekne tak používam ešte do toho peeling od baleaa na tvár super hydratačnu masku s ananásom ktorá sa zotrie len s obrúskom. No co sa týka domáceho receptu zmiesas vajíčko banán citrón a olivový olej a to je výborné na všetko 👌

nelly761
11. dec 2018

Tak toto je clanok ako stvoreny pre mna. Uz pol,roka patram po spravnom sampone na vlasy a nejako nie a nie sa k nemu dopatrat. Takze sa tesim na nove tipy. Nazory a napady 🍀👍

sisa_dm
autorModerátor
11. dec 2018

@lucymaud tak pri deťoch nie je toľko času, ale zase napríklad vajíčko,olej, med sa dá dokopy napackať na hlavu ráno a celý deň s ňou behať 🙂. (ak teda vieš, že budeš celý deň doma).

sisa_dm
autorModerátor
11. dec 2018

@hlupaciktulkacik1 čauky čauky - vajičko a banán, citrón aj olivový olej napackáš aj na vlasy aj na tvár a vyživý to poriadne?:P

sisa_dm
autorModerátor
11. dec 2018

@nelly761 verím, že sa to tu rozbehne s nápadmi a tipmi 🙂

barbara24
11. dec 2018

Ja masky nevyuzivam, lebo mám mastné vlasy. Ale teraz som natrafila na šampon Balea Profesionál, na mastne korienky a suché vlasy, je to lepšie ako s obyčajným samponom, ale aj tak som asi hľadať neskončila ...

s1m.one
11. dec 2018

aho, moja top je napatlat si kokosovy olej na moje vlasky! 🙂 👍 najlepsie na suche a nie ku korienkom

macik45
11. dec 2018

Moja oblúbená maska na moje suché vlasy je žltok vymiešať s olivovým olejom a pridať trošku medu .

sisa_dm
autorModerátor
11. dec 2018

@s1m.one a nemastia sa ti potom rýchlejšie vlasy? 🙂

sisa_dm
autorModerátor
11. dec 2018

@macik45 ja si robievam to isté..dám do sáčku a uteráku a behám dve hodiny s tým na hlave 🙂

s1m.one
11. dec 2018

@sisa_dm vies co, ja ich mam take suche, ze mi to len prospeje, ale ak by som mala normalnu kvalitu vlasov, tak by to asi mastilo, ale raz za cas je to myslim ok 🙂

monikaondrisova
11. dec 2018

@sisa_dm Zàbal na vlasy z mandľovèho oleja je super.A toto bude zniet divne mozno-ale oplachujem vlasy sem tam octom a vlasky vyzeraju ako z reklamy.Ocot vyrovnava ph,vyhladzuje strukturu vlasov ktore su poskodene a sposobuje lesk.Len z tym je dobre kupelnu vybetrat a vlasy preplachnut este napr. vonavym kondicionerom 🙂.Sampony mam rada balea ph.neutral alebo s ureou,par mesiacov po porode su super sampony s obsahom kofeinu,su aj balea,alebo plantur,a pre deti kupujeme vzdy iny s detskym motivom.Ked bola Lili mensia pouzivali sme sampon hipp alebo sprchovy a sampon 2v1 pre male deticky s olivovym olejon.Tieto pripravky sa extra rychlo minuli.Po mini rodinnej porade sme zistili preco- manzel a starsia dcera chceli aby o nich bolo postarane ako o babatko,ved babatkovske budu isto najlepsie :D :D A som v 8.mes. tak coskoro nas to caka znovu 🙂

lenkuliak
11. dec 2018

mňa by celkom zaujímali tipy na masky na tvár, kedže po poslednom pôrode sa mi zhoršila pleť ☹ také vyrážky som nemala ani počas puberty 😀 teda vtedy takmer vôbec, tak teraz si to asi odnášam aj s úrokmi 😅 mám rada balea pleťové masky, obmieňam rôzne druhy, teraz bola síce dlhšia pauza, ale musím to začať asi pravidelne, aby mali nejaký efekt..zázraky sa z večera do rána nedejú 😀 naposledy som skúsila zlupovaciu, tá bola super 👍

20lucia20
11. dec 2018

Moja novsia vychytavka je sampon, maska a kondicioner Nature box, velmi ucunne, cenovo dostupne, krasne vonia a peni a je bez silikonov. Co sa tyka vlasov milujem spanielsku znacku Orofluido, velmi pomaha a vonia tak ako zatial ziadny. Na vlasy si nosim kozmetiku aj z Bulharska s vytazkom z bulharskej ruze. Inak na tvar Bioderma.

sisa_dm
autorModerátor
11. dec 2018

@monikaondrisova tak o tom octe som ešte nepočula 🙂 Asi najbližšie skúsim!

terezka1947
11. dec 2018

No....ocot na vlasy je super vec,ale skvela vec na lesk je aj pivo...a nie len na lesk,ale trosku posobi aj ako prirodzene tuzidlo

hlupaciktulkacik1
12. dec 2018

@sisa_dm jasnačka ja s tým behám niekedy aj celý deň na hlave ale ten citrón pozor nie na vlásky ten len na tvár 👌

kim_rossi_stuard
12. dec 2018

ocot na vlasy, uhorky na oci alebo studena lyzica proti opuchom oci....klasika co funguje

julinka29
20. mar 2019
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

vlasova kozmetika Matrix, Nioxin, pletova kozmetika Estee Lauder a maska n aplet značky Korika. Toto je moja pravidelna vybava a kupujem si ju na Notino.sk

syk1122
29. okt 2023

@sisa_dm môžem sa opýtať chcela by som vyskúšať Vajíčkovu masku konkrétne ten žltok na vlasy lebo mám veľmi suché Lenže mám obavy z toho že sa mi vlasy nafarbia do žltá keďže som blondínka 🤭