Len to najlepšie pre našich drobcov?

sisa_dm
Moderátor
11. apr 2018

Čo dieťa robí, papá a prežíva v prvých 1000 dňoch, významne ovplyvní jeho zdravie po celý život. Iniciatíva 1000 dní, www.1000dni.sk, poukazuje na to, aká je dôležitá starostlivosť o výživu dieťaťa aj matky. Aj my v dm podporujeme túto iniciatívu, a preto u nás nájdete množstvo produktov vhodných pre zdravý vývoj dieťaťa a starostlivosť o mamičky.
Čo si všímate, keď kupujete produkty pre vášho drobca? Čítate zloženie? Máte nejaké overené výrobky?

anka2103
11. apr 2018

Zlozenie u tych najmensich, co uz mozu napr.prikrmy. Pre mna toto bolo vzdy dolezite obzerat. Boli chvile, ked som nemohla navarit a Dm Bio prikrmy nam velmi ulahcili niektore dni

majocka24
11. apr 2018

ja si dám vždy poradiť či už od známych či užod predavačiek vdy ochotne mi poradia a pomôžu a samozrejme aj reklama či nejaký članok a aj tu v skupinke na MK si počitam čo mamičky radia

littleslovak
11. apr 2018

@sisa_dm ja citam zlozenie aj toho co sama jem. Ked som s tym zacala dlho trvalo kym som zistila, ktore potraviny ano a ktore nie. Travila som v potravinach aj dve hodiny. Dnes je to jednoduchsie, citam to uz len u tych ktore su pre mna nove, resp chcem prvy krat vyskusat. Faktom je ze nakupujem bezne len odskusane a overene potraviny. Myslim si, ze je to rovnako dolezite v kazdom veku - od prvych prikrmov az po dospelost. A som rada ked niekto raz za cas aj verejne upozorni na katasrofalne zlozenie potravin oznacenych ako "detske". Lebo ked poviem ja ze v niecom je kopa svinstva tak mi nie vzdy kazdy veri, ale ked potom koluje verejne clanok o tom ze detska sunka ma minimalny obsah masa a niektora zo sladkosti je skor plast ako potravina tak sa ludia zrazu zobudia. Treba robit osvetu.

sisa_dm
autorModerátor
11. apr 2018

@anka2103 áno, dmka ponúka veľa produktov, vďaka ktorým naplníte bruška hladošov ľahko, rýchlo a hlavne výživne 🙂

sisa_dm
autorModerátor
11. apr 2018

@majocka24 samozrejme, vždy je lepšie nechať si poradiť pokiaľ nemáme žiadne skúsenosti s danými produktami 🙂

sisa_dm
autorModerátor
11. apr 2018

@littleslovak treba, to máte pravdu. Veľa produktov vyzerá dobre, má dobrú reklamu no nakoniec sa zistí, že obsahovo sú úplne zlé. Preto je super, čítať a vedieť, čo jeme a čo jedia naše deti 🙂

misinka0611
11. apr 2018

Príkrmy pre syna sa snažím robiť doma, ale sú situácie kedy siahnem aj po kupovaných. Zloženie si pozerám a snažím sa sústrediť na " pestrejšie " zloženie. Väčšinou kupujem privátne značky príkrmov: Babylove, DM Bio 🙂 Tiež tam nakupujem kaše a ked synček trocha povyrastie určite sa tam popozerám aj po iných veciach 🙂

cupakabricka
11. apr 2018

Ahoj. Pre malu kupujem prikrmy kapsicky a tycinky dmbio babylove 🙂 zlozenie moc necitam :(

viktoriadiana
11. apr 2018

Prikrmy sa snazim takisto navarit co sa tyka obedov ale su urcite veci ktore kupujem napriklad dm bio kuracie mäso prikrm, hovadzie a tekvica. Ale ovocne prikrmy kupujem len dm bio alebo babylove bio. Nakolko mne mala ovocie parene a ani čerstvé nezje. Pri vybere pozeram jednoznacne zlozenie a kedze su dm bio výživy a peikrmy z ekologickeho hospodarstva tak su u nas vyberom cislo jedna. U mas su dôležité prikrmy bez soli a pridaneho cukru. Podľa mna su pre vyvoj deti dolezite tri roky zivota a tieto tri roky sa budem snazit aby sa mala stravovala co najzdravsie aza som rada, že DMka mi ulahcuje robotu keďže všetko nájdem na jednom mieste❤

petka_s
11. apr 2018

Ja zlozenie moc necitam. Viem se ked u vas nakupujem pre malinku su to isto zdrave a fajne vyrobky.

flowwwly
11. apr 2018

Zlozenue si vsimam vsade, hladam jednoduche zlozenia a znacku bio, pre drobca kupujem zdravsie veci ako susene ovocie, cerealue ci tasticky ovocne koze.. vsimam si aj pidiel cukru ku gramaci, obsah vlakniny , ci su pridane mineralne l.a vitaminy.. a idkial vyrobok pochadza

sisa_dm
autorModerátor
12. apr 2018

@viktoriadiana prvé tri roky sú dôležité, v podstate ide o tých prvých 1000 dní. Sme radi, že vám aspoň trošku uľahčujeme robotu, tým, že nájdete v dmke všetko na jednom mieste 🙂

poleva
12. apr 2018

dobrý den, zloženie čítam stále, je jedno kde nakupujem 🙂

babo_dadush
12. apr 2018

Nie som rozhodne “bio” matka,ale snazim sa dat najma detom to naj, a ked nezvladam zabezpecit cerstvu stravu tak idem po znackach,kt mam odskusane,kde ani zlozenie uz netreba citat..ako napr babylove prikrmy..