Tehotenstvo počas leta

ivana_drmax
18. máj 2016

Keďže sa Ella narodila začiatkom leta, horúčavy som počas tehotenstva nezažila. Rastúce bruško som si užívala predovšetkým na jar, ale zaujímali by ma postrehy vás, tých ktoré ste "tehuľkovali" počas leta. Čo by ste poradili letným tehuľkám? Ako ste sa starali o svoje zdravie a ako ste zvládli počas leta tehotenstvo vy?

vonava007
18. máj 2016

Juuuj si mi
@ivana_drmax pripomenula extremne horuce leto ked som cakala dcerku. Velakrat teplota prekrocila 40 stupnov....k tomu este jedno male dieta v kociku a ja vo vysokom stadiu tehotenstva....rodila som v polovici septembra a este den pred porodom bolo horuco....ale zvladlo to moje telo vyborne. Bez opuchov. Vela tekutin som pila a vacsinu dna som sa nevystavovala slnecnym lucom. Doma bolo fajn dalo sa to zvladnut.

bubinko1506
18. máj 2016

mna caka letne tehotenstvo teraz. ak budu opät take horucavy ako minuly rok, tak na prechadzky budem chodit asi len rano a vecer. uz sa tesim na sladke cervene melony a dufam, ze leto zvladnem ako kinderko 3v1 v pohode 😀

greys
18. máj 2016

super otázka 🙂 ja sa toho bojím, ale našťastie bývam v kamennom chladnom dome 🙂 určite to v panelákoch a ešte aj zateplených majú baby ťažké. Ja budem môcť podať nejakú radu až po pôrode v septembri, ale rada si prečítam čo baby odporúčajú 🙂

ivana_drmax
autor
18. máj 2016

@bubinko1506 Júúúj, vidím, že čakáš dvojičky. Meteorológovia vravia, že má byť najhorúcejšie leto, aj keď to teda tak vôbec nevyzerá. Tak sa drž a keď sa bublinky narodia, pošli foto 🙂

monhla
18. máj 2016

Ja som mala prvú na jar a zvyšok sú septembrovčiatka.
Ja leto milujem a aj ako tehulka som si ho užila. A hlavne som vytasila sexi 2-dielne plavky ktoré inak nenosím, lebo na ne nemám ani odvahu a ani postavu.
V lete si treba dávať pozor hlavne na pitný režim a kvalitu potravín /v teple sa skôr veci skazia 😝 / Inak je to v pohode - teda ak nie sú nejaké iné komplikácie. Ale vtedy je jedno, aké je ročné obdobie.

Príjemné tehulkovanie 🙂

lienkaviva
18. máj 2016

@ivana_drmax Ja som mala "letné tehotenstvo" a väčšinu som prelezala u mamy na záhrade s nohami v bazéne 😁😁😁 som vypotila hektolitre potu. Mám staršieho syna takže aspoň nebol ukrátený o prázdniny keď ja som fucala už po 3 krokoch. A na prechádzku som chodila ráno alebo večer po 19 a vodou v ruke alebo so zmrzlinou inak sa nedalo. Jedla som veľa ovocia od broskýň, melóna, malín. Vlhcene utierky na tvár sú super vec baby

kupcovci
18. máj 2016

Ja som prve tehotenstvo prezivala v letbych mesiacoch kedze kubko je septembrovy a mala som trda co robit v tom teple o 20kg tazsia.von som chodila len vecer,jedla vela ovocia,zeleniny,lahke jedla,snazila som sa co najviac odychovat.

ivana_drmax
autor
18. máj 2016

@lienkaviva S vlhčenými utierkami je to super nápad 🙂

maminalalala
18. máj 2016

Mňa čaká teraz tehulkovanie v lete 🙂 a teším sa..ak budem môcť ležať doma, na záhradke a nie v nemocke, tak to bude super 🙂

ivana_drmax
autor
18. máj 2016

@maminalalala No pozerám, že más termín deň po mojich narodeninách. Tie prvé letné dni to určite zvládneš a potom rovnako ako ja budeš vo vysokých horúčavách piecť torty pre Lenku. Tak sa drž a potom pošli jej foto. 🙂

lenk30
18. máj 2016

No tiez sa obavam leta.pri prvom a to pred 7 rokmi dom puchla ako slon a to som rodila vo februari,takze sa dost obavam.este stastie,ze byvame pod horou.

katuska2709
18. máj 2016

Bola som tehu minuly rok, termin na konci septembra. Rok 2015 bol historicky najteplejší, ale mala som nadej, ze september uz bude fajn. Prd. September bol tiez rekordny 😞... Byvali sme u svokrovcov v podkrovnej izbe, kde sa nedalo dychat, nevedela som sediet, ani lezat na chrbte, iba funiet na boku...

lilu74
18. máj 2016

tiez mi vsetky kamosky hovorili, ze letne horucavy s velkym bruskom je poriadny zaberak, tak ale treba verit, ze toto leto az take horucavy nebudu - i ked som citala ze maju byt historicky najvyssie teploty za poslednych 170 rokov🙂))pisali v UK...

kubkovamama
18. máj 2016

no tiež mám z toho obavy, už terazky mám komplikácie.. Syna som rodila v auguste a to bol des tie posledné 2-3 mesiace, opuchnutá až za ušami, nevládala som chodiť.. V pôrodnici som nechala 15 kg a asi zväčša tých tekutín. Dr. odporučila absolútne nesoliť, nekoreniť a piť, piť, piť.. Nejak to zvládneme

dobromila1111
18. máj 2016

Oboch som čakala počas leta. Leto 2013 bolo mega teplé..no radi sme boli von. Nosila som stále šaty. Našťastie som nebola veľmi pribrata, opuchnuta vôbec. Dalo sa. Len všade s fľaškou vody..🙂

jana_eyre
18. máj 2016

ja mam druhu dceru narodenu koncom oktobra, takze leto som uz mala riadne brucho.. ale kedze som mala prveho syna este maleho, nebolo to take tragicke - doobeda sme boli na ihrisku v tieni a poobede sme boli na zahrade - ja na trave a maly v bazeniku.. cez vikendy nejake vylety s muzom, takze to sa tiez dalo.. tazko sa dychalo, ale inak sa to dalo prezit.. /ale zazila som situaciu, ked som to nezvladla - isli sme na dlhsiu prechadzku iba so synom, vracali sme sa okolo 11, este daleko od domu, minula sa nam voda a ja som takmer odpadla.. rychlo som volala bratovi, co tam byval blizko, nastastie premna prisiel autom, hoci mal zlomenu ruku a doma mal nastastie svokru, lebo mal tiez maleho syna/

teraz mam termin v septembri, deti uz narocnejsie, lebo su vacsie, ihrisko v tieni idu rusit, takze ocakavam, ze to bude troska tazsie.. ale kupili sme vacsi bazen, takze uz sa tam zmestim aj ja..

na prechadzku treba chodit skoro rano, treba mat vela vody po ruke a vyhybat sa najhorsiemu slnku, co najviac oddychovat.. ak nie je klima ani bazen, na ochladenie je velmi dobre namocit si zapastia do ladovej vody..

zdena12345
19. máj 2016

Prvy syn sa narodil koncom jula, takze ten uplny finis som si uzila najvacsie horucavy. Tie boli vtedy uz od maja. Este aj v case porodu bolo cez 35 a v porodnici sauna.... Mala som 28 rokov a na to, ze dovtedy som sa povazovala za celkom zdravu, tehotenstvo ma dalo na lopatky. Pribrala 25kg, opuchnuta, fucala, par krokov a konec. Von len doobeda alebo vecer. Cez den zalezena v dome. Niekolko krat denne studena sprcha. Litre tekutin (mozno aj desiatky), uz som nemala ani jedlo kde ukladat🙂 vsetko mi dlho trvalo, klby a chrbtica v prd... a este som mala komplikovane tehotestvo...
vzdy ked vidim pokrocilu tehulku v lete, je mi jej uprimne luto, co si vytrpi

lavinis
19. máj 2016

ja som bola na rizikovom a prísnom kľudovom režime, vonku 35-40 stupňov, doma klíma, takže toto bolo v pohode, ale problém bol, keď som musela na kontrolu...v aute mi vždy prišlo zle.

ivana_drmax
autor
19. máj 2016

@kubkovamama Pozerám, že máš termín až v októbri, takže ozaj ťa čaká celé leto tehotná. Ja by som leto kľudne prijala s počasím ako je teraz. 🙂

janessa123
19. máj 2016

ja som mala termin v septembri minuly rok, tri tyzdne som lezala v nemocnici maly sa nakoniec narodil koncom augusta, ale hlavne neist do nemocnice. To bol otras, pod plachtami tie igelity, stale v mokrom leziz a kazdu hodinu sme liezli pod sprchu aby aspon trocha lepsi pocit bol. Okno ani otvorit ani zavriet a z radia furt hlasili ze extremne horucavy. Voda sa nestihala chladit v tej malej chladnicke. Ventilator co mi priniesli bol vykupenie. A este ja som musela mesiac pred nastupom na matersku cerpat dovolenku, lebo v praci som v tych horucavach nevydrzala.

katka_drmax
20. máj 2016

@kubkovamama Ahoj, veľmi dobre ti poradila pani doktorka. 🙂 Soľ totiž zadržiava vodu v tele a preto je vhodné nesoliť a nekoreniť. 🙂

sardinka335
20. máj 2016

Moj syn sa narodil v septembri. Kedze som mala bezproblémové tehotenstvo, tak sa to prezit dalo - často som sa sprchovala len tak pre osviezenie. Fungovala som uplne normalne - tehotenstvo nie je choroba a odmietam sediet zavreta doma ak mi nič nie je. Nejaku malu unavu a ,,nepohodu,, ze uz ma všetko omina koli velkemu bruchu, zase nepovazujem za katastrofu. Všetko zavisi od toho ako sa clovek citi. S manzelom sme si urobili v lete aj vylet do Piešťan, samozrejme ja som sa nekupala v termali, ale v hotelovom bazene v pohode. To iste aj teraz ked som bola 3x tehotna....so staršími detmi sme občas skočili na bazen nech sa vyjašia a uplne super - telo nadlahčene, parada.