Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hubly jste po porodu? Povedlo se?

lidka_hipp
9. okt 2014

Nevím, jak u vás, ale u mně se těhotenství dost podepsalo na mé postavě. Teda manžel tvrdil, že mám konečně prsa 😀 Ale dost mě štvalo, že jsem dlouho nemohla nosit svoje oblíbené oblečení. Nechtěla jsem držet žádné drastické diety, bála jsem se, že budu mít málo vitamínů a minerálů a pak budu jen víc unavená. Jak se vám dařilo zhubnout po porodu? Držely jste diety nebo jste si jen víc hlídaly, co jíte?

mawka
9. okt 2014

@lidka_hipp ahoj lidko 🙂 no, ja som opacny pripad, v tehu priberiem malo, som absolutne ok a po porode je to katastrofa. vzdy som sa drzala ako tak pol roka v pohode. ale potom sa na mna zacali lepit kila. a mam po dvoch detoch odsledovane, ze priberam od 6 m po porode zhruba dva tri roky a potom to zacne ist zase dole. a teraz, konecne po 5 rokoch od druheho porodu to zo mna ide dole. Mozno to bolo aj obomi sekciami, predsa len tam sa neda cvicit hned, po druhom som mala zdrav. problemy, tak som bola rada, ze zijem a nie este dietovat a cvicit. aaale teraz su uz deti dost velke, je aj cas a zacala som cvicit HIIT alebo jilian michaels a nezeriem.. resp. si jedlo rozlozim na cely den po trochach. a perfis. za dva mesiace mam dole 7 kg. co je uplne zdrave a optimalne 🙂 a v jedle sa neobmedzujem. jem vsetko.

bonaqa2013
9. okt 2014

mám 4 deti, a postavu stále rovnakú. podľa mňa sa veľmi dobre chudne kojením. Stále mám váhu 51 kg, výška 167. Nejedávam už po 18 hod, a sladkosti tak s mierou. To isté učím aj moje deti. inak jem všetko čo mám rada, z každého troška. Skor si treba dávať pozor na množstvo. nejesť do prasknutia.

mawka
9. okt 2014

@bonaqa2013 ano, pocula som, ze aj dojcenie pomaha, zial, ja som to stastie nemala. tak neviem posudit. ale u mna co bol velky problem - cely den som nemala potrebu jest a vecer, ked uz vsetko utichlo, deti zaspali, tak na mna dosla žravá a dovidenia. no a to je fakt moc zle...

lidka_hipp
autor
9. okt 2014

@mawka Gratuluju k pevné vůli a úspěšné proměně!!! Kamarád doktor obezitolog mi říkal, že hodně maminek nenabere ani tak během těhotenství jako spíš po porodu, když tak trochu "zleniví" a hlavně dojídají po dětech. Tak na tom asi něco bude... Můžu se zeptat, co je to cvičení HIIT? Jsem sama dost líná, tak poznám leda tak aerobic nebo jógu 🙂

@bonaqa2013 Čtyři děti jsou posilovna samy o sobě, ne? 😉 Mám pocit, že jak se dítě naučí jíst jako malé, tak pak bude jíst celý život. Proto malé nic nezakazuji, ale vysvětluji jí, že je lepší si dát kvalitního kousek... no, u čokolády to ještě funguje, ale protože je malý masožrout, šunky sní víc než já s manželem 🙂

mawka
9. okt 2014

@lidka_hipp nasa mala zje vsetko, co nezje ju. maly vymysla, ale konecne sa rozjedol - zacina ist do puberty, aj som to ocakavala, ze sa to jedenie zlepsi nastupom puberty.
HIIT je skratka pre vysoko intenzívny intervalový tréning, cvičebná metóda pri ktorej budete striedať krátke intervaly vysokej intenzity cvičenia, po ktorých nasleduje krátky odpočinok, alebo zotavovacie obdobie, napriklad TABATA.
https://www.youtube.com/watch?v=1Pc-NizMgg8
na zaciatku je to makacka a na umretie 😀 ale uz je to ok. zvykla som si. nezeriem to uplne, ale telo jednak chudne a tvaruje sa. odporucam. inak na youtube je kopa cvicebnych zostav. niekomu jilian nesedi 🙂

katka708
9. okt 2014

@lidka_hipp mne sli kila same dolu ani neviem ako... Pocas tehotenstva som pribrala 13kg a do 3 mesiacov boli dolu. Dokonca som schudla dalsich 5. Az som sa zacala bat ci nie som chora. Ale ako som skoncila s kojenim tak sa to chudnutie zastavilo a teraz som aj napriek snahe nepribrat pribrala 3kg spat. Ja to chudnutie pripisujem ciastocne kojeniu a mojej lenivosti. Maly od zaciatku vela plakaval a malo spal tak som jedla casto ale len po malych sustach co som nestihala v klude jest. A v noci po kojeni ked som bola straaasne hladna, tak sa mi nic nechcelo hladat a pripravovat a uspokojila som sa s pol litrom mineralky 😀 Teraz som zo sebou ako tak spokojna az na to ze mi zmizli prsia. Z D-cok mam B-cka :( Ale to asi patri k tomu....

lidka_hipp
autor
9. okt 2014

@mawka Vypadá to jako pořádná makačka. Klobouk dolů 🙂

@katka708 Osobně mi první měsíce mateřství splývají v jednu pestrobarevnou šmouhu. Měla jsem pocit, že nestíhám jíst, spát a ani se pořádně osprchovat. Naštěstí se vše srovnalo a já začala fungovat "normálně" 🙂

meluela
9. okt 2014

@lidka_hipp ano, vdaka kojeniu a kocikovaniu uplne bez namahy 🙂 skor teraz ked uz po 3r nekojim by som si mala zacat davat pozor, lebo som si zvykla ze mozem jest ako hrdza a zrazu to tak uz nie je 😀

lidka_hipp
autor
9. okt 2014

@meluela Nevím, jak na Slovensku, ale v Česku je hodně populární sportování a zejména běh s kočárkem. To se pak hubne celkem rychle, jen to chce překonat počáteční lenost 😀

uhnakova
9. okt 2014

V prvom tehotenstve som pribrala 22 kg, po sestonedeli ostavalo na mne este 11 kg navyse. Schudla som to za dalsich 15 mesiacov. V druhom tehotenstve som pribrala 24 kg a zase mi zostava 11 kg. Nedrzim nejake extra diety, skor sa snazim troska menej jest, najma na vecer, a pomahaju aj dlhe prechadzky rychlejsim tempom (pri prvom dietati), resp. natahovanie sa s dvomi detmi naraz. A samozrejme nekonecne ponocovanie ma tiez chudnuci efekt 🙂

lucianakoniku
9. okt 2014

@lidka_hipp ahoj, mne ostalo po porode asi 12 kil navyse. zozaciatku som neverila ze sa mi podari schudnut na povodnych 60 kil ale behom roka sa mi podarilo dostat dokonca na 57 kg a postavu som mala lepsiu ako pred porodom. naschval hovorim v minulom case lebo teraz som opat tehotna a kila zase pribudaju 😀 dnes sa na tom smejem, lebo verim ze sa mi ich zase podari zhodit. u mna zafungovala kombinacia pohybu a upravenej stravy. co sa tyka pohybu, najskor som chodila so synom na dlhe prechadzky, neskor som zacala slapat na stacionarnom bicykli a nakoniec som zacala cvicit podla jillian michaels. chcelo to len pevnu volu a vydrzat a slo to.

lidka_hipp
autor
10. okt 2014

@uhnakova Závidím vám, že ponocování u vás mělo hubnoucí efekt 😉 Jak jsem nespala, byla jsem vyčerpaná a nestíhala jsem jíst, tak jsem žila jen na čokoládě 😉

@lucianakoniku V těhotenství by bylo hodně divné, kdybyste hubla 😀 Držím palce, ať těhotenství proběhne dobře a nakonec se dostanete zpět ke své linii 🙂

olivka26
11. okt 2014

ja som schudla hned ako som malu porodila...ja som mala to stastie ze v tych veciach co som sla do porodnice tak som sla aj v nich domov-xs,a tuto velkost som v podstate nosila cele tehu,no ludia sa cudovali ako to je mozne,ja som bola len rada 🙂 pre zaujimavost dcerka sa narodila zdravaz,krasna 3240 g-uvadzam ak by sa niekomu velkost xs pocas tehu nezdala
cize moja odpoved je ano schudla som opat,v podstate mi zmizlo len brusko 😀

lidka_hipp
autor
12. okt 2014

@olivka26 Nebyla jste z těch maminek, které mají v těhotenství jen bříško a jinak jsou stále štíhlé? 😀

olivka26
12. okt 2014

@lidka_hipp ano pre ten typ som ja 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli