Aké jedlá ste začali variť svojim deťom po 1. roku?

dada_humana
12. feb 2015

Dnes má naša Amia 1. rôčik 🙂 Želáme jej všetko naj naj 🙂
Baby, poraďte, čo ste doplnili do jedálnička Vašim deťom po 1. roku? Rada si rozšírim svoje kulinárske zručnosti 🙂

lucy125
12. feb 2015

Ahoj moj papal po 1.roku už skoro všetko čo my,okrem udenin (klobasy,slanina,huspenina) a okrem hribov,všetky smotanove aj tvarohove ochutene jogurty,všetky polievky,kolače,od 11.mes. som pridala aj med,od 15.mes. kravske mlieko (od narodenia bol na UM) teraz už papa uplne všetko teda ešte okrem tych udenin a z hribov papava hlivu ustricovu a šampiony ine ešte nie.

ichbinich
12. feb 2015

Ja som nezacala varit nic extra...
Ja som dokonca PRESTALA varit extra po par dnoch 😉
Proste moje deti odmietali akekolvek "babatkovske" jedlo, ci uz moje, domace, alebo hotove.
Takze, BWL, kusky do ruky, a rob si s tym, co chces 😉 😀
Jasne, ze som varila take jedla, ze napriklad deti dostali iba prilohu - zemiaky, ryzu, cestoviny. Alebo som z uvarenej zeleniny odlozila trochu pre nich, a ostatnu zeleninu som dorobila/dochutila pre nas, dospelych.
Solim aj tak ovela menej, mne su v restauraciach takmer vsetky jedla presolene. A na tanieri si moze dochutit kazdy sam.
Takze moje deti presli plynule na beznu domacu stravu, ani nevedeli ako 😉
Moja metoda je ZAVES (ZAdneVElke Srani) 😉 😀

evittam
12. feb 2015

@dada_humana PResne, súhlasím s lucy125 a ichbinich. 😉 🙂

lalaboo
12. feb 2015

ako vravi @ichbinich, ziadna veda, dcerka je to, co my. tiez menej solim a korenim a radsej si kazdy dochuti na tanieri... inak my jeme zdravo, teda som ani nemusela vylucit nejake potraviny... tiez som sa naucila nahradzat psenicnu muku spaldovou - aj na zahustenie privarkov a pod.

u nas su popularne privarky - sosovicovy, zemiakovy, z fazulkovych strukov, kelovy, potom zelenina s besamelom a parmezanom - zapecene alebo len tak na cestoviny ci ryzu, zapekana polenta,... a top je kombinacia ryza (alebo cestoviny) -masko (alebo tofu)-zeleninova omacka... a tie robime rozne - cuketova, z korenovej zeleniny, paradajkova, spenatova, tekvicova,... je to rychle a zeleninu vo forme omacky je vacsinou jednoduchsie dostat do dietata 🙂

fopka
12. feb 2015

nic som nedoplnala,cca od roka som naopak prestala uplne varit tie babatkovske "pochutky",pretoze moj maly si to sam vyziadal,zacal odmietat pre neho varene,prestalo mu chutit a vypytal si bezne jedla ktore mame my,nesolim velmi,takze je to v pohode

ivanakir
12. feb 2015

aj ja ako ostatne zeny. jedli uz vsetko co dospeli. len som menej solila a korenila....ale mliecko som davala umele, nie kravske. ale do jedla som pouzivala normalne kravske, smotany...

trish31
12. feb 2015

@dada_humana ja mu varim uplne vsetko.Samozrejme velmi nekorenim a nedavam pikantne ale uz uplne vsetko papa.Prave varim bolonske spagety napriklad a da si aj on

janettan
13. feb 2015

takmer všetko, okrem mastných a priveľmi ochutených jedál ... začala som aj ja zdravšie variť pre celú rodinu, aby som nemusela variť 2 rozličné obedy 🙂

charlie1980
14. feb 2015

Nic sme Nove po 1.roku nezaradili, len vyradili. Vsetky zdrave a neochutene jedla pre babatka som zrusila a hned sme presli na stravu tu istu ako aj my. Samozrejme nedavam udene, alergeny, cokolady nelubi 😀 Len aby to bolo smazene, na cibuli alebo cesnaku, chutne.