Aké sú Vaše kritériá pri výbere umelého mlieka?

dada_humana
2. feb 2015

Ak ste sa zo zdravotných alebo osobných dôvodov rozhodli pre umelé mlieko, je dôležité zvážiť jeho výber.
Každá matka kladie dôraz na niečo iné. Napíšte, čo je práve pre Vás najdôležitejšie pri výbere umelého mlieka.
Skúsime si to všetko zhrnúť a ja Vám napíšem, ako Vaše kritériá splňa mlieko od Humany.

pribinak
2. feb 2015

Cena!!!!
Nie kazda mamicka, ktora nemoze dojcit, si moze dovolit kupit krabicu mlieka za 13-14e, pretoze kvalitne mlieko moze kupit aj za podstatne menej, 7-8e, dokonca moze byt pre jej dieta aj lepsie stravitelne
Taka ako pir inych vyrobkoch aj pri UM plati, ze nie to najdrahsie musi byt aj najlepsie

dellisa3
2. feb 2015

My sme sa rozhodli pre Humanu aj na zaklade odporucania lekarky z gastra kde sme zacali chodit pre to ,ze maly mal problem s kakanim. Vyskusali sme bebu a Nutrilon a strasne ho bolelo brusko . Mame uz 2, 5 roka a Humanu pije doteraz , pricom musim povedat, ze som skusala davat aj normalne mliecko ale od toho ho stale prehana. S Humanou som spokojna , ale je malo lekarni kde ju viem kupit a kde ju maju hned k dispozicii a nemusim si objednavat ....objednat si ju mozem aj sama cez net.(samozrejme +postovne .
Velke sklamanie je z ceny !!! Ked som ju zacala kupovat stala cca 7-8 eur a teraz stoji 12, 18 eur co je dost za posledne 2 roky ....,keby ze mam este jedno dieta tak velmi pouvazujem ci si to dovolim.

dioliana1
2. feb 2015

Pri vybere sa je pre mna dolezita cena, chut a zasytenie dietata.

radopp
2. feb 2015

Pozerám že návody na výrobu rastlinných mliek skryli, tak stručne:
- Ryžové mlieko: uvarenú ryžu rozmixovať s vodou.
- Makové mlieko: Mak nechať odmočiť 2-3 hodiny, rozmixovať, potom precediť.
- Kokosové mlieko: kokos zaliať horúcou vodou a rozmixovať.
Rastlinné mlieka možno kombinovať a dochucovať.

radopp
2. feb 2015

@dada_humana A ak chceš z nejakého, mne nepochopiteľného, dôvodu živočíšne mlieko, tak do 1 roku Sunar (je najzdravší a najlacnejší, na krabici máš napísané pre aký vek bába je) a potom kravské mlieko s troškou cukru a ohriať ho na ohni. Sunar sa tiež vyrába z kravského, ušetríš.

tinika
2. feb 2015

pre mna je najdolezitejsie, aby mliečko robilo malej dobre, hoc aj drahsie ale ak by nebol problem samozrejme je kriteriom aj cena načo davat viac ako mozem usetrit :D

dada_humana
autor
2. feb 2015

Vidím, že riešite hlavne cenu a distribúciu, čo sú témy, ktorým sa postupne počas nasledujúcich dní budem venovať. Ďakujem Vám za príspevky. Želám Vám všetkým príjemný večer 🙂

iwuska1401
3. feb 2015

presne suhlasim s pribinak A SKUSAT STALE MLIECKA ktore vyhovuju je nakladne a preto ma mrzi je je tazko zohnat nejaku vzorku mliecok

radopp
3. feb 2015

Drahšie mlieko nemusí byť kvalitnejšie. Napríklad mlieko Nutrilon obsahuje sírany, ktoré sú samozrejme škodlivé. Je 2x drahšie ako Sunar.

lorela
3. feb 2015

@radopp Kravské s troškou cukru? A to na kieho hroma ten biely rafinovaný cukor dojčaťu?

radopp
3. feb 2015

@lorela Materské je sladšie ako kravské. Pri prechode na kravské treba dať trochu cukru na oklamanie. Neskôr aj bez cukru. Osobne by som im dal rastlinné s B12, živočíšne mlieka sú škodlivé.

jjanulkaa3
3. feb 2015

@radopp a sunar sirany neobsahuje?

lorela
3. feb 2015

@radopp Cukor určite nie, a už vôbec nie pre tak banálnu vec, akou je, ako ty nazývaš "oklamanie". Väčšina detí predsa nemá problém s prvou konzumáciou kravského mlieka, podobne ako s hociktorou inou potravinou prvý krát zaradenou do jedálneho lístka.

radopp
3. feb 2015

@jjanulkaa3 Neviem o tom, daj nejaké linky.

radopp
3. feb 2015

@lorela Máš problém s cukrom ale nemáš problém s kravským mliekom. Zaujímavé.

jjanulkaa3
3. feb 2015

@radopp ja neviem preto sa pytam, od narodenia davam nutrilon z toho dovodu som sa chcela dozvediet nieco o tom a zvazujem ci neprejdem prave na sunar.

lorela
3. feb 2015

@radopp Ja nie. Ale dojčatá a malé deti s bielym cukrom veru problém majú, resp. majú zarobené na problém pri jeho konzumácii...
No a to tom kravskom mlieku písal si práve ty. Zaujímavé.

radopp
3. feb 2015

@jjanulkaa3 Po nutrilione majú deti občas problémy s bruškom, príznak síranov. Po sunari nie.

radopp
3. feb 2015

@lorela Skús upresniť aké problémy. Viem že baktérie majú radi cukor a vyrábajú z nich kyseliny. Preto ja cukor nejem, ani ovocie.

lorela
3. feb 2015

@radopp Spomeniem napríklad kazivosť zúbkov, ochudobnenie organizmu o vápnik, ktorý je základom pre pevné kosti a zuby, zhoršuje trávenie, zápaly, oslabuje imunitu. A v neposlednom rade privykanie na sladkú chuť, ktorá takmer zákonite vedie k tomu, že dieťa môže odmietať zdravé potraviny ako ovsené vločky, zeleninu a pod. Cukor (takisto soľ) otupuje chuťové poháriky, a tak vlastne za to ani nemôžu; chuťovo menej výrazné potraviny - zelenina - im proste nechutia.

radopp
3. feb 2015

@lorela Zuby, vápnik a imunita súvisia so spomínanými baktériami. S chuťou máš asi pravdu, odkedy nejem cukor tak mi zelenina vyslovene chutí, ako pre niekoho čokoláda.

radopp
3. feb 2015

@lorela Čaj bez cukru budú deti piť? Alebo čo im dať od smädu?

lorela
3. feb 2015

@radopp Prečo by nemali piť? Keď nepoznajú inú verziu ako tú bez cukru 😉
A ešte lepšia čistá voda.

radopp
3. feb 2015

@lorela Ďakujem.

radopp
3. feb 2015

@lorela Škodí nejak soľ okrem toho že otupuje chuťové poháriky?

zuna89
3. feb 2015

@radopp soľ zvyšuje krvný tlak a tým aj riziko srdcovo-cievnych chorôb, poškodzuje cievne steny tak, že sa stávajú menej pružné, zaťažuje obličky veľkým množstvom sodíka, ktorý nezvládaju vylúčiť do moču, soľ na seba viaže vodu a preto spôsobuje opuchy, v neskoršom veku môže veľký príjem soli spôsobiť osteoporózu, atď....

radopp
3. feb 2015

@zuna89 Nie je soľ potrebná k životu? Mám pocit že sodík je v nervových vláknach.

kacica
3. feb 2015

môžem po pol roku papania nutrilonu zmeniť zo dňa na deň na sunar alebo na niečo iné? vraj nutrilon to najlepšie na trhu......

anicka86
3. feb 2015

určite rozhoduje cena, niektoré značky sú stále v akcii, všimla som si, že Beba býva často aj v obch. reťazcoch za super ceny a niektoré značky takmer vôbec ....