Kto u vás doma najviac upratuje? A kto naopak robí najviac neporiadku?

ivan_irobot
9. okt 2017

Poznáte to. Katalógové fotky a magazíny, ktoré prezentujú dokonalé domácnosti s minimalistickým nábytkom a troma vázičkami na ňom. Kde-tu krásna lampa či iný doplnok a na podlahe žiadne káble ani neporiadok. STOP! Vráťme sa do reality každodenného života. Veď pri bežnej "prevádzke" doma to takto vážne nevyzerá. Každý člen v domácnosti má svoj podiel na dennodennom neporiadku a s príchodom detí sa celá tá predstava o dokonalosti totálne zrúti. Kto u vás doma robí najviac neporiadku? A na koho sa potom spolieha, že to všetko uprace? Tu je priestor, aby ste sa nám posťažovali, ale aj pochválili 😉

fokuska
9. okt 2017

@ivan_irobot Tie minimalisticke domacnosti su realita, staci nezhromazdovat zbytocne veci, ktore nesluzia, nepotrebujeme ich, iba zaberaju priestor a zavadzaju ;)
Kazda vec ma u nas svoje miesto, upratuje kazdy kto v nasej domacnosti byva 🙂

anka2103
9. okt 2017

Upratujem jedine ja a nastastie moj 5 a 2 rocny chlapci mi krasne pomahaju aspon s odkladanim hraciek ak chcem povysavat 😊

erikaemkina
9. okt 2017

Domá sme len dve dospelé a dcérka , popravde niekedy je bordel , nájde sa hoc čo aj to čo nemá , bohužial .. upracem Ja , niekedy Mamka a pomocníčka mi pomáha 🙂 nie musí ale chce ..
Krásny večer

tenerifka
9. okt 2017

Upratuje ten kto bordel urobi, ja len obcas usmernim....manzel je asi ten najporiadkumilovnejsi, ten po sebe pekne rano poupratuje aj kupelñu, pradlo a postel su takisto samozrejmostou. Najvacsi bordelar je najmladsia dcera-po prichode zo skoly topanky necha v strede, ponozky pred sedackou, pohare, salky a misky kade-tade po dome.....samozrejme si to musi upratat, ale na druhy deñ sa to opakuje
inak od rana az do tej 15,00 mame katalogovy minimalisticky dom....

viskupovaandrea
9. okt 2017

Doma upratujem len ja 😊. Manzel je do vecera v robote a mame dve male deti ktore robia neporiadok ale hracky pre mna neporiadok nie su. Upratujem kazdy vecer 😁takze mame upratane doma a nemame zbytocnosti pokupene, takze vsetko tu ma svoje miesto 🤗

yanni
9. okt 2017

My sme tiez minimalisti. Mame velky dom ale minimum nabytku a hluposti. Upratujem najväcsiu cast ja, ale vica-menej musi kazdy clen domacnosti prilozit ruku k dielu. Aj to najmladsie dvojrocne skvrna.
Paradoxne nerobi najväcsi bordel "baby" ale tretorodeny, 7 rocny.

tiper24
9. okt 2017

@ivan_irobot ja upratujem iba ked mi nejde net 😀

ferihegy
9. okt 2017

Upratujem ja a neporiadok robia vsetci ostatni vratane mna ;) V podstate snazim sa mat upratane stale a kedze nie som za vela veci kade tade vystavenych tak mame okrem hraciek na zemi poriadok 🙂

ema234
9. okt 2017

Iba ja 🙂

cilkajanka
9. okt 2017

Najviac bordelárči moja adolescentná dcéra Saška (13 r.), druhú priečku u nás obsadila malá 20 mesačná Hanka, tesne v závese po nej je kocúr Miško a mačka Sára (a pes Bria na záhrade) no a potom s troškou bordelíku občas prispejem tiež ja a muž. Najviac poriadkumilovný je u nás netradične manžel 🙂 ja som v tomto obsadila až druhú priečku...

simca06022011
10. okt 2017

Najviac riadim ja... a Najvacsi bordel urobi moj partner :DDD este viac ako dcera.. ta ho dokonca dava do laty s vetami "kedy si to konecne odlozis/upraces"... :D On je poriadkumilovny, ale iba co sa ostatnych tyka (tzn.: vy vsetci mate mat poriadok a upratat, ja neporiadok nerobim, nemusim upratovat a tie veci pohadzane kade tade, to rozhadzuje v noci nejaky skriatok :DD ) Potom dalsi v poradi v neporiadku som JA :D a potom niekde dcera, ale ona len vo svojej izbe :D

monika11m
10. okt 2017

kedze som doma tak samzrejme ja upratujem najviac. muz ma ine starosti

majocka24
10. okt 2017

Upratujem ja a starši syn 5 r. manžel len ked je doma sam že sme s detmi dlhšie u rodičov tak upratuje aj on inak iba vestibul a chodbu v paneláku,ma na starost on

dai
10. okt 2017

@ivan_irobot tiez mame minimalisticku domacnost - kazda vec ma svoje miesto, kable su v stene ci v nabytku zabudovane a cez tyzden upratuje ten kto bordel spravi... inak mi chodi upratat raz za tyzden agentura tak hlbsie. Udrziavat poriadok nie je taky problem ked sa ludia naucia odkladat po sebe veci a tych veci nie je nadbytok😉

rakywanda
10. okt 2017

každý si po sebe prace tie základné veci, niekedy to flákajú, vtedy stačí jediný môj pohľad a všetci vedia, čo majú robiť, len tak kmitajú...dôkladnejšie upratovanie robím sama
minule to muž flákal až tak, že som sa rozhodla ísť do jeho kráľovstva (dielňa) a tam som mu urobila akciu "kde mi čo od ruky odpadne" - čiže pohodila som tam papier z čokolády, rozhrabala som tam policu s kvetináčmi a semienkami lebo som nutne išla zasadiť žeruchu, súrne som narýchlo potrebovala klinec a nie a nie ho nájsť keďže to má asi v 50-tich krabičkách, trochu ich aj pomiešala, náhodou som tam po stole rozliala kávu....došiel domov, pochopil 🙂
teraz občas na mňa zažmurká, že som dlho nebola u neho v dielni
inak neuznávam domácnosti, ktoré vyzerajú sterilne ako z nábytkárskeho katalógu, u nás sa žije

petrusa87
10. okt 2017

tak samozrejme u nás najväčší bordel robí moja skoro štvorročná dcérka, druhá ešte sa len učí chodiť a potom bude pridávať viac do toho bordelu haha.. u nás upratujem len ja a sem tam mi pomôže moja mama s niečím,, môj muž mi doma s ničím nepomáha ale zasa on nemá vôbec voľného času keďže je buď v práci alebo sa stará o zverinec doma prípadne hoo chodí všade tade predávať 🙂

kupcovci
10. okt 2017

Najväčší neporiadok robia nasi najmenší 🙂a poriadit to musi maminka ale uz sa zapájajú aj oni tak to nie az take zle ☺

silverrko
10. okt 2017

Deti najviac upratuju -tj manzel a dcerka😂

gunagu
10. okt 2017

Ja mám trochu problém s tým, že som vyrastala ešte za oných čias, keď sme mali nedostatok, čo sa dalo, sa opravovalo, šilo alebo prešívalo a znovu používalo... Tak sa odkladali veci, ktoré sa môžu raz zísť...
No a teraz, keď mám vlastnú rodinu, je mi ľúto niektoré veci len tak vyhodiť. Alebo keď deti nakreslia obrázky alebo niečo vytvoria - ktoré si nechať a ktoré nie?
Takisto neviem kam dať tašky s detskými šatami a topánkami - čo už je malé, čo ešte veľké, čo dievčenské, čo chlapčenské, čo chcem požičať, čo darovať, čo vrátiť...
Mám pocit, že pre rodinu je byt malý.
Ale pomaly sa zlepšujem, čo sa týka smerovaniu k minimalizmu a zbavovania sa vecí - množstvo vecí som darovala na charitu a pred 3 dňami som dala aj svoj prvý predajný inzerát 😉

ivan_irobot
autor
11. okt 2017

Dámy, všetkým vám ďakujem za príspevky a vaše skúsenosti. Žiadna z vás to určite nemá ľahké 😖 Roomba série 800 a 900 využíva technológiu AeroForce, ktorá okrem toho, že je účinná pri vysávaní, je aj takmer bezúdržbová. To znamená, že gumené kefy robota nemusíte tak často čistiť a odchlpovať. A takto to funguje:

https://www.youtube.com/watch?v=sdUzMstNwzY
mastato
12. okt 2017

V našej rodine upratujem ja. Starší synovia si upratujú izby, veľké upratovanie je na mne. Keďže byvame v rodinnom dome, manžel má práce vonku. Každý deň sa u nás vysáva aj dva krát. Máme skoro dvojročného zbojnika.😉

ivan_irobot
autor
17. okt 2017

Ahojte baby, dnes ráno ste mali do internej pošty dostať exkluzívnu ponuku iRobot. Pokiaľ vám neprišla, nech sa páči, uverejňujem ju aj tu.
Nákup je potrebné zrealizovať cez nášho eshop.iRobot.sk a pri vybranej Roombe zadať zľavový kód uvedený v ponuke. Ponuka platí do 29.10.2017 👍

gunagu
18. okt 2017

Prosím Vás, náhradné batérie do toho nepredávate? Mne už odišla a nemôžem Roombu používať. Resp. kde by sa to dalo zohnať? Vďaka.

ivan_irobot
autor
19. okt 2017

@gunagu Ahoj, náhradnú batériu (univerzálnu, pre všetky modely a série) kúpiť v našom e-shope na eshop.iRobot.sk. Alebo v sieti našich predajcov, ktorých zoznam nájdeš na www.iRobot.sk v časti Kde kúpiť.

sissik
19. okt 2017

@ivan_irobot myslim,z e ani ta najinteligentnejsia roomba nedvihne detske oblecenie spod postele, ktore si akoze deti nevsimnu, kym mama pekne vysvetluje. Alebo nepozbiera papiere nahadzane okolo stola po detskej tvorivej dvojhodinovke.
A ked doma nieco prerabame, roomba by asi nezvladla vysavat prach este pocas vrtania.
Moze to byt super, ked jedina vec, ktoru treba pred upratovanim urobit, je vylozit stolicky na stol, aby nezavadzali vysavacu. Inak si to predstavit neviem 😉 Od nas by roomba dobrovolne zdrhla hned, ako by identifikovala otvorenie dveri a vobec by jej nevadilo, ze by musela zoskakat zo 4 poschodia po schodoch dole, kedze nemame vytah 😀

simca06022011
19. okt 2017

@sissik Roomba nenahradi klasicky vysavac pre dokladne povysavane napr. za nabytkom, pri prerabkach. Ale je vhodna na pravidelne upratovanie a udzbu.. a s tym oblecenim, hrackami a najma PONOZKAMI mam problem cely cas :DDDD A stolicky nevykladam ani len vysavacu :D roomba nohy stolu a aj stoliciek pekne obide ak sa zmesti, ak su na tesno nohy, tak staci odsunut, zdvihnut tie 🙂

angelina15
19. okt 2017

Naša trojčlenná rodina + psík peggy upratuje každý deň. Vždy treba niečo pretriet, povysávať, poumývať. Každý tým svojim dielom. Niekto hračky, niekto ponožky zo včera z gauča a niekoho aj tak ostane urobiť ten zvyšok. Určite by ale každej gazdinke padol vhod skvelý pomocník na každodenné vysávanie. Podľa mňa je to skvelá vec. Niekedy si ho snáď kúpim.