Máte doma domáceho miláčika? Milujete pĺznuce chlpy rovnako, ako miláčika?

ivan_irobot
12. okt 2017

Psíčkari a mačičkári. Dajme si znova chvíľku úprimnosti. O tom, že svojho chlpatého miláčika milujete, to nepochybujem. Ale čo tie chlpy? Ako majiteľ Jack Russel teriéra viem, že sú úplne všade a aj na miestach, kde by som ich nečakal. Ako s nimi bojujete vy? A milujete ponožky na kompletku obalené chlpmi?

roxy80
12. okt 2017

No my mame parson russel teriera, to je to iste ako vas ale ma dlhsie nohy. Mame fenku a veru obcas to je zle ale iba cca 2x do roka tak 6-7 tyzdnov. Inak nepusta a ked tak minimum. Snazime sa cesat furminatorom ked to zacne a je to ocela lepsie. Stravu ma len granule a obcas nejake pastety,pripadne maskrtky ako susene maso. Predtym ked sme jej davali hocico tak plzla aj cely rok. Ako sme predt 5rokmi upravili stravu tak sa to zmenilo. Neverila som tomu ale u nas to funguje. Nasa ma uz 9rokov.

lulula12
12. okt 2017

Myslim, ze s tymto clovek musi ratat. Len je rozdiel napriklad chlpy z nejakeho mopsa a z jacka russela a pod. Chlpy, ktoru su tvrde, ze nie su take paperkove, tak s tymi je fakt problem aspon teda moja skusenost je taka. Tie ked sa aj chytia na ponozku tak sa ich nezbavim inak ako zeby som ich rukami vytiahla 😉

1978martina
12. okt 2017

Veru,dobre to poznám.Priam celé chumáče,aj keď je čerstvo vyčesaný.Chlpy sú jemné a stačí,keď len prejdem a troška spravím vetrík a už je to všade.Už boli dokonca aj na lustri.A z oblečenia to ide len valčekom.Každodenné moje vysávanie a hneď poumývať je mojím osudom 🐶

lilyianka
12. okt 2017

@ivan_irobot my mame doma fenku jack russela na dlhych nohach a tiez som najprv bojovala s muzom,ze ja vnutri psa nechcem (som dokonca alergicka na psie chlpy) 👍
Ale ked sa sama ku mne rozbehla bolo rozhodnute...nuz prve tyzdne som vysavala a umyvala kazde 2 dni...terwz menej casto...nemam pocit,ze by sme mali extra vela chlpov z nej...na obleceni a ponozkach vobec nie....len je zaujimave,ze utriem linku alebo stolik a o chvilu tam chlpok najdem....

zuzicek88
12. okt 2017

Náš nemecký vlčí špic.Nato,že manžel nikdy nechcel psa,teraz ho úplne zbožnuje a sem tam jeden chlpok,to sa dá predsa miláčikovi odpustiť.Náš Maxík je najúžasnejší havo na svete

cilkau
12. okt 2017

my mame doma mačku len tie chlpky niekedy idu niekedy ťažšie odstraňovať....🐱🐶

martini
12. okt 2017

naši dvaja buldoci "zachlpovali" náš dom statočne...ale dva úžasné stroje to vyriešili...roomba a sušička...už mám psí chlp na oblečení len málokedy...konečne sa nebojím obliecť si niečo čierne a vyjsť z domu až za hodinu 😉 všetkým odporúčam 🙂

mtsl
12. okt 2017

Maltezák a york nepĺznú, takže nemám žiadne starosti s chlpmi.

hlupyzajko
12. okt 2017

Najlepsie nemat v byte,v dome psa

margotka112
12. okt 2017

My máme pudlíka ten nepĺzne vôbec.....

ivan_irobot
autor
12. okt 2017

@roxy80 Ahoj, tak ten môj pĺzne non-stop 😖 Skúsim zmeniť stravu? Ale keď on je vyberavý a chce jesť iba vybrané granule a maškrty 😲
@lulula12 Chlpy môjho Jackyho sú ako malé ihličky. Fakt sa zapichnú a nejdú von. Ale nikto v rodine to už nerieši, lebo Džekyno je Džekyno - ďalší syn rodičov 😂
@1978martina Tie oči všetko vyriešia 😇

nightrover
12. okt 2017

Za tú lásku, čo človek dostane stoja všetky psie chlpy na svete 😊 A názor, že pes do bytu/domu nepatrí - to môže mať len človek, čo psa nepovažuje za člena rodiny, ale len doplnok na dvor (a najlepšie do koterca 🙄).

sivypegas
13. okt 2017

@nightrover my mame psa vonku a tam je najstastnejsi , v dome by zhlupol,ved pes miluje prirodu a volnost,nie byt 50m stvircivych😂😂😂😂😂Avtym padom v dome bordel a mrad nie je,ale cistuckomziadne chlpy a aj vlk je syty a ovca cela.

ericka_l
13. okt 2017

My máme doma mačku a padajú z nech chlpy hlavne pred letom, v zime to nie je až taká katastrofa ale zvykla si už na česanie. Ale tak s tým človek ráta keď si berie zviera do domu alebo do bytu

nightrover
13. okt 2017

@sivypegas Tak moje psy nesmrdia v prvom rade a každý deň sú 3 hodiny v lese, takže...je to len o tom, ako sa človek psovi venuje. Ak je pes celý život zavretý na dvore, kde sa nudí a nič mimo neho nepozná, isto nie je šťastnejší ako ten, čo žije v byte a majiteľ sa mu každý deň venuje. Nehovoriac o tom, že v byte je väčšia nutnosť psa trénovať a učiť, než na dvore, takže väčšia motivácia k intelektuálnej stimulácii psa. Ale tak či tak - nič nie je čiernobiele, samozrejme, takže sa to nedá generalizovať. Moja pointa je len, že pes je šťastný hocikde, ale len ak sa mu majiteľ dostatočne venuje po fyzickej aj psychickej stránke.

ivan_irobot
autor
17. okt 2017

Ahojte baby, dnes ráno ste mali do internej pošty dostať exkluzívnu ponuku iRobot. Pokiaľ vám neprišla, nech sa páči, uverejňujem ju aj tu.
Nákup je potrebné zrealizovať cez nášho eshop.iRobot.sk a pri vybranej Roombe zadať zľavový kód uvedený v ponuke. Ponuka platí do 29.10.2017 👍

lulula12
18. okt 2017

@ivan_irobot To je super, ze takto ho beru vsetci. 🙂 Ti psikovia za to nemozu a ked ich berieme ako clenov rodiny tak toto neriesime nejako.

misulka22
18. okt 2017

Mame psa,macku a chlpov minimalne.pes neplzne skoro vobec (bulterier).macka daky chlp pusti.este mame kraliky a v pohode.a v plane este dva psy a kopec inych zvierat,ale to az ked bude dom🙂kazdopadne u nas s plznutim problem nie je.

damoska
19. mar 2019
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

mame doma kratkosrsteho jazvečila a bigla a chlpov mame minimalne. Pravda je, že z polovice času su vonku a zbytok doma. Ked su vonku zjedia kade čo, ale ked su doma, jedia iba stravu určenu pre psov

annickka
8. máj 2019

My mame tiez krstkosrsteho maďarská vyzla a som už zufala s tých chlpou zapichnutych všade..... Zvladne aj toto ta i robot rumba? Alebo pripadne iný ribot. Vysavac?

mareri
9. máj 2019

Neskušala si mu dat do stravy vajičko, alebo kupit niečo viac vyživnejšie, nejaku lepšiu stravu? Nemohlo by to byt napriklad aj tym?

annickka
9. máj 2019

@mareri nie mame stale tie iste granule on je na granulkach sem tam strava mäso.... Inak nič

gab_riella
28. máj 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

niekde som čitala, že sa doporučuje granule striedat. je mijasne, že sa dava vždy ina prichut, zloženie. Čo všetko okrem granul davate?

annickka
28. máj 2019

@gab_riella ahoj... No my sme skusili nedávno menit inú značku granul no mal problemy s kozou a pokožkou skrabal sa a pidobne u Veterinara ale vsetko ok no neprechadzalo to ja som si oivedala ze je to od vtedy tak sme sa vratili k povodnym co su brit a spokojnost... Co sa tyka okrem granul tak zeleninu a maso varene z polievky vzdy a tak sem ram rozok nejakumy od nas ci deti inak nic a v lete a ked je sezona miluje ovocie 😂

mareri
27. jún 2019

pes miluje ovocie? to som ešte nepočula...ale zase všetko je možné 🙂 AKe granule mu teda davaš?

annickka
27. jún 2019

@mareri my davame brit premium sensitive pre nas supee... A ano ma rad ovocie ale aj zeleninu 😊 samozrejme co mu chutí 😂maliny chodí sám oberať

elementissa
30. jún 2019

Mame 4 mačky 🙂 a chlpy sú samozrejme všade, s čím sme ale rátali, keď sme zariadovali byt (lebo už pred svadbou sme sa dohodli, že hneď ako sa nasťahujeme, prídu mačky). Mame ľahko udrziavatelne povrchy vo vysokom lesku (sklo a lakovaný nábytok) a laminátové podlahy. Mame robotický vysávač roombu, ktorú sme si vypýtali v svadobnom wishliste a už 2 roky beha po celom byte 2x denne každý deň. Každý týždeň vysavame gauč a vytriasame deky na ňom , to je vlastne jedine miesto, kde sa ich chlpy držia. Ostatne popadaju na zem a roomba povysava. Inak majú 2,5 metra vysoký skrabaci strom s domcekmi a miseckami na spanie - to je ich rajon, tam je kopec chlpov a všade po stenách mame pre nich poličky na skákanie, tade behajú, poličky sme obalili v dekovine, radi sa tam rozvaluju, naháňajú sa tade, takže chlpov je tam kopec, ale dekovina to drží a je to vysoko na stenách, takže je to každému jedno. Ich strom a poličky vysavame raz až 2x za mesiac. Taktiež ich často vycesavame, takze na nás nenechavaju toľko chlpov, ale samozrejmosťou je odchlpovacia rolka, ktorá je vždy po ruke. Keď človek žije so zvieratkami, tak automaticky to berie tak, že budú aj chlpy a zvieratká plánuje, rovnako ako deti, tak sa pripraví dopredu a zvolí si také riešenia v domácnosti, aby sa nestal otrokom chlpov. My mame síce 4 mačky, ale chlpov menej ako jedna známa, ktorá má len jedného psa, ale nemá domácnosť usposobenu a tie chlpy sú fakt všade

sonka1981
6. sep 2019
Používateľ sonka1981 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka1981.

chlpy neznašam, ale svojho psika milujem, preto mu davam iba to najlepšie

mareri
6. okt 2019

čo to znamená to najlepšie? Myslíš stravu?