Učíme sa zvesela. SÚŤAŽ

nelakuzelnecitanie
Moderátor
17. sep 2019

Už v predchádzajúcom príspevku som načrtla, že zámerom knižiek je deti nielen zabaviť, ale aj niečo naučiť. Čo knižka, to plno nových a zaujímavých informácií.

Prečo sa napríklad neučiť zemepis spolu s knižkou Atlas sveta? Ľavou zadnou sa naučíte, ktoré sú hlavné mestá jednotlivých štátov, alebo sa o nich dozviete plno zaujímavostí. Interaktívne kvízy otestujú, čo všetko ste sa z knižky stihli priučiť.

Alebo si spestrite prírodopis knižkou Hravá prírodoveda. Na prvý pohľad nezaujímavé témy sa v sprievode s malou postavičkou Valentína Dúbka razom stávajú nevšedným zážitkom.

A čo tak cudzí jazyk? Učenie nikdy nebolo zábavnejšie a efektívnejšie. Napríklad s knižkou Hravá angličtina si deti vypočujú jednoduché slovíčka, alebo celé vety od rodeného hovorcu. Celá knižka potom obsahuje aj komplet slovenský preklad. Stačí len priložiť ceruzku k ikone slovenskej vlajky a môžete tie isté texty počúvať v slovenčine. Angličtina, či Nemčina (s Nemeckým obrázkovým slovníkom) sa tak z každodenného mordovania môže zmeniť na zábavu.

Využívate, alebo by ste využili knižky Kúzelné čítanie na učenie?
Napíšte vašu skúsenosť, či predstavu, ktorú knižku by ste najviac využili. Opäť jednu z vás odmením knižkou. Krásnou a kúzelnou Hravou prírodovedou! 🙂
Možnosť prispieť svojim komentárom je do zajtra do 10tej.

Tak knižka Hravá prírodoveda má svoju majiteľku: @kikuska555. Gratulujem 🙂 A my ďalej pokračujeme s výzvami a súťažami v ďalších príspevkoch.

domculik
17. sep 2019

@nelakuzelnecitanie Vsetky knizky z Kuzelneho citania su podla mna koncipovane tak, aby dieta nieco naucili. Aj hry, aj rozpravky, aj naucne knizky. Cvicia jednak jemnu motoriku, jednak ucia dieta pracovat s technikou a jednak ucia deti si lahsie zapamatat vizualny vnem, ak je zapojeny aj ten sluchovy. Takze ja na vase knizky nedam dopustit, Hravu prirodovedu este nemame a bola by fakt super, takze si drzim palce ! 😍👏🍀

mala_katie
17. sep 2019

Dcérka sa podľa nich naučila písmenká a to ma len 2 a pol.. Za mňa úplne super vec..

ponozkazt
17. sep 2019

Jasné, že využívame aj na učenie, aj keď mamka potrebuje chvíľu pokoj 😀 Dcérka bude mať 4, už rok zbožňuje Angličtinu, veľmi ju baví, viac ako Hravé učenie, hoci tam sa učí písmenká a ročné obdobia/mesiace.. Naopak vôbec ju nezaujalo Ľudské telo, hoci iné knižky na túto tému doslova hltá, možno v staršom veku, keďže je určená od 6r.. O chvíľu bude mať narodky,už teraz sa neviem rozhodnúť ktorú vyberieme 😉

dada91
17. sep 2019

U nás by sa uchytila knižka o zvieratkách. Má veľmi rád zvieratká a na prechádzke sa vždy musíme zastavit a popozerať, keď nejaké uvidíme.

nikolurbanska
17. sep 2019

Tieto knižky kupujeme bratovi už má dve, najviac ho zaujala kniha s dinosaurami kde sa o nich dozvedel viac👌 Teraz sa z brata stal školák a isto by ho potešili knižky kde sa naučí niečo nové napr. Moje prvé písmenka😊

visi1006
17. sep 2019

Nasu dcerku zaujimaju zvieratká a vsetko okolo nich. Na vsetko sa pyta a tesi sa ked sme vonku, ci uz na dvore alebo niekde v parku a podobne... Takze knizka o prírode by bola pre nu super darcek.

luchab
17. sep 2019

Ja sama pre seba by som vyuzila Atlas sveta, kedze zemepis a ja nie sme moc kamarati.

evkatom
17. sep 2019

U nás sa trojročnému veľmi páčila kniha O perníkovej chalúpke. Keď sa vybilo pero, ja som musela robiť kvíz a vydávať zvuky za správnu a nesprávnu odpoveď 🙂 Starší majú radi Ľudské telo, Dinosaury aj Zvieratá. Z každej jednej knihy sa naučili niečo nové, pred dospelákmi mudrovali 🙂 Teraz by sme isto využili angličtinu, keďže je nahovorená rodenými hovorcami, počúvali by autentickú angličtinu, verím tomu, že by knihu študovali radi, radšej ako učebnicu-už to tak je, že učebnica čo ako pekná a dobrá sa spája s povinnosťou, kniha viac s relaxom a hrou. Myslím, že aj Slovensko by sme využili a tiež aj Prírodovedu. Ťažko vybrať, každá jedna je prínosom...

raduska12
17. sep 2019

U nás mala angličtina veľký úspech,vďaka nej sa naučila viac slovíčok ako za rok v škole 🙈 ale táto kniha ktorú dostala v lete ju potešila najviac, už dva krát ju brala do školy (tretiačka) na prírodovedu.Jeden krát sama od seba na druhý krát ju o to poprosila pani učiteľka ✌

kristina2412
17. sep 2019

@nelakuzelnecitanie určite by sme využili. Keďže mám prvacku pre nás by bola najviac prínosná angličtina,ktorú plánujeme kúpiť na Vianoce.

janynkaaa
17. sep 2019

Dcerka sa pekne s hravym ucenim naucila pismenka ked bola.predskolacka 😇
Teraz je tretiacka a akurat maju nove predmety prirodoveda a vlastiveda .Tak takato paradna knizka kde sa nauci by sa urcite zisla .🍀

lenulikus
17. sep 2019

Náš 5 ročný syn sa aj vďaka knižke Slovensko a Atlas sveta naučil melódiu a slová štátnej hymny,,,,, melódia sa mu tak zapáčila, že si ju spieva pomaly každý deň 🙂 a vďaka knižke a napočúvaniu hudby si ju hrá aj na klavíry.

editjal
17. sep 2019

my planujeme kupit na vianoce... ale chcem kupit knizku moje prvé pismena a tiez moje prvé císla a kedze o chvilku pojde do skoly tak predpokladam ze ju to zaujme a bude chciet vediet co najviac o pismenkach a císlach. 🙂

veronique_1
17. sep 2019

S dcerkou sa ucim AJ, pomocou angl slovnika. Najprv dcera precita vetu a je jej ju potom "precitam" pomocou pera. Tak urobime jednu stranu. Ziskava tak angl. prizvuk. Dalsiu stranu jej "citam" pomocou pera, ona nevidi text a skusa prekladat. Na druhy den sa posunieme o stranu. To, co bolo vcera nove, teraz cita a a na preklad si vypocuje novu stranu. Vidiet, ako sa postupne zlepsuje. V angl slovniku sa opakuju slova, pouzivaju zakladne casy, je to vyborna ucebnica najma vdaka tej vyslovnosti.

mirka6661
17. sep 2019

Mame zatial len jednu, ale planujeme dalsie. Naucili sme sa pritom zvuky zvierat. Najviac by sme teraz vyuzili Spievanky alebo Zvieratka.

radka018
17. sep 2019

Dcérka má momentálne obdobie, kedy ju veľmi zaujíma vesmír a veci s ním súvisiace. Preto by ju určite potešilo Kúzelné čítanie o Vesmíre. S touto kúzelnou knihou by sa určite dozvedela veľa zaujímavostí, ktoré o vesmíre možno neviem ani ja 😉

livizi
17. sep 2019

Syn by určite využil Hravu angličtinu či Anglický obrázkový slovník, a keďže má rád biológiu a prírodu, tak aj knižky Ľudské telo, Človek a príroda či Hravá prirodoveda. Dcérky rady spievaju ľudové pesničky, pre ne by bola super kniha Spievanky a aktuálne by sme využili aj knihy o prvých pismenkach a číslach. Naša najmladšia by si obľúbila knihu Denne činnosti a knihu Zvieratká na farme. Výber je pestrý, dieťa v akomkoľvek veku s akýmikoľvek záujmami si určite nájde svoju obľúbenú knižku a učenie hrou sa môže začať 🙂

si14
17. sep 2019

Knizku s perom som kupovala krstniatku, a pomaly dokupujeme dalsie knizky,, paci sa jej to, a keďze je predskolacka tak na narodeniny dostane isto nejaku vzdelavaciu, mozno aj anglictinu 🙂 a isto ju potom kupim aj svojej dcerke a budeme sa pomocou nich ucit 😊 isto sa jej bude pacit keď budu zvieratka vysavat zvuk,, a nie len mama teraz pri obycajnej knizke 😀😀🐑

zvedavec333
17. sep 2019

Určite by sa využili aj na učenie, myslím že s nimi by sa deti učili aj bez toho že by o tom vedeli, krásne vyzerajú všetky knižky a keďže bývame blízko lesa prirodoveda by určite nebola na škodu nikomu 🌲

trudy1717
17. sep 2019

Máme viacero titulov ale najradšej má moja dcéra knihu Ľudské telo. Veľa sa z nej naučila. Samozrejme, museli sme doplniť informácie aj z iných encyklopédii ale ako základ myslím , že super. Prvé dni sme nič iné nepočúvali iba zvuk prdu😂😂😂😂😂 dookola si to púšťala a smiala sa 😂😂😂😂.

lucia912
17. sep 2019

Chceli by sme vyskusat aspoň nejakú zatiaľ nemám žiadnu ale plánujeme kúpiť syna zaujala u krstnej, ona ma dopravné značky.

denisa0504
17. sep 2019

Zatiaľ nemáme žiadnu takúto knihu, ale dcérka už má 2 roky a chcem aby si mohla čítať aj bezo mňa. V tomto sú tieto knihy podľa mňa veľkým prínosom. Dieťa si samé za pomoci knihy niečo prečíta a aj sa niečo naučí. Takouto zaujímavou a zábavnou formou to je pre dieťa len plus 🙂

lluciiiii
17. sep 2019

Momentalne sme najviac využili zvieratká na farme ked deti porastú tak urcite to bude atlas sveta, anglictina a hravé určenie 🙂

bebe30
17. sep 2019

Práve túto knižku - Hravá prirodoveda by moje baby hltaliiii👍❤️

ivec16
17. sep 2019

my zijeme v cudzine takze ktorakolvek slovenska verzia je u nas vitana a obohacuje slovnu zasobu nasho syna... ale je to chlapec takze urcite zaujmu hlavne technicky orientovane, ale pozeram ze vam pribudli nove tituly, urcite by zaujala aj moj svet, a velmi sa tesime na vesmir

mon895
17. sep 2019

My by sme sa velmi potesili knizke pre neterku nakolko moj drobcek je este malicky na nu 😊 ale velmi nam v jeho vyvoji pomahaju vase knizky naucil sa z nich rozoznavat kopu zvierat a dokonca aj par slovicok po anglicky

annulyen
17. sep 2019

@nelakuzelnecitanie máme radi prírodu a zvieratká, preto sme kúpili dcérke knižku Svet zvierat, odkiaľ sme sa naučili veľa nových zvieratiek a množstvo zaujímavostí o nich (množstvo vecí som sa naučila aj ja sama 🙂). K tomu by nám pasovala aj knižka Hravá prírodoveda. Vidím v nej využitie na dlhé roky, lebo aj staršie deti si tam prídu na svoje.

farenka
17. sep 2019

Najviac by sa nám páčila knižka o zvieratkách, ľudskom tele, prirodoveda alebo aj o Slovensku.

lucialka
17. sep 2019

Nas 7 rocny syn uz od 5 rokov vie vymenovat kontinenty, oceany, priradi staty ku kontinentom...a pri tom nam je stale spolocnik Vas Atlas sveta...my dospeli si opakujeme a maly sa uci...tato kniha u nas funguje uz 2 rok nonstop...ste uzastni...Vase knihy je radost kupovat...

henuskah
17. sep 2019

Starší syn pero s knihami využíva takmer denne, učí sa nové veci a baví ho to. Teraz ho najviac asi Atlas sveta a Zvieratá, no veľmi si praje Ľudské telo, to bude využité naplno keď kúpime 👍🙂