Pomoc v rozvoji detí z pohľadu psychológa

iva_kuzelnecitanie
Moderátor
9. aug 2020

Dni s kúzelným čítaním sa blížia ku koncu. Z komunikácii s mnohými z vás viem, že Kúzelné čítanie vnímate ako zábavnú a vzdelávaciu aktivitu dieťaťa s knihou. Viem, však i to, že deti, najmä v rannom veku života, potrebujú pre správny rozvoj i mnoho iného. Pretože okrem intelektuálnej stránky dieťaťa je nevyhnutné rozvíjať i hrubú a jemnú motoriku detí.

Výskumy ukazujú, že v rannom štádiu vývoja dieťaťa je dôraz na čisto intelektuálne činnosti (zapamätanie písmen, čísel) oveľa menej užitočný, ako na činnosti, ktoré podporujú jemné motorické schopnosti. Pýtate sa, čo by malo ovládať dieťa vo veku okolo troch rokov a ako mu v tom môže pomôcť Kúzelné čítanie? Ktoré činnosti a hračky sú pre dieťa vhodné a čo sa s ich pomocou môže naučiť? Ako správne reagovať na to, keď Vám dieťa ukazuje svoje dielo? Je dobré jeho prácu porovnávať s prácou iných detí?

Ak si lámete hlavu nad tým, či je lepšie na dieťa zatlačiť aby sa naučilo potrebné, alebo ho nechať ísť vlastným tempom, prečítajte si odborný článok psychologičky Mgr. Aleny Chládkovej, z Psychiatrickej nemocnice v Hronovciach.

https://www.kuzelnecitanie.sk/jemna-motorika-a-...

zuzikaa29
10. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie ahoj, aka knizka je na ilustracnej fotke, prosim?

ivusik29
10. aug 2020

@zuzikaa29 to je Moj svet

igiana
10. aug 2020

Ocenujem kuzelne citanie, synovi velmi pomohlo v koncentracii, pomaha mu udrzat pozornost, zlepsilo mu koordinaciu ruka-oko. Momentalne citame bez ceruzky, kedze mi ju vhodil do vedra ked som zmyvala podlahu🤣😅

zuzikaa29
10. aug 2020

@ivusik29 dakujem 🙂

iva_kuzelnecitanie
autorModerátor
14. aug 2020

@zuzikaa29 Ahoj, ide o knihu Môj svet. Iva