Získaj Miniknihu Kúzelného čítania

iva_kuzelnecitanie
Moderátor
5. aug 2020

Častokrát sa pri svojej práci stretávam s otázkou, ktoré knihy Kúzelného čítania odporúčame pre menšie deti okolo veku 2 rokov. Odpoveďou sú Miniknihy (https://www.kuzelnecitanie.sk/ponuka-produktov/...)
V ponuke Kúzelného čítania sú aktuálne 3 Miniknihy:
- Denné činnosti,
- Domáce zvieratká a
- Lesné zvieratká.

Vďaka Miniknihe Denné činnosti môžu Vaše deti stráviť jeden deň so súrodencami Miškom a Zuzankou a ich nerozlučnými spoločníkmi, psíčkom Benom a mačičkou Mínou. Čaká na nich spoločné vstávanie, čistenie zúbkov, česanie, cvičenie, obliekanie, raňajky, maľovanie, obed, prechádzka, hranie sa, večera, kúpanie i spoločný spánok. Knižka navyše obsahuje krásne básničky, jednoduchý kvíz a jednotlivé činnosti sprevádza i pesnička.

V Miniknihe Domáce zvieratká sa deti zoznámia s psíkom, húskou, koníkom, ovečkou, prasiatkom, sliepočkou, králikom, kravičkou i s moriakom. Zistia, čo domáce zvieratká jedia a aké zvuky vydávajú. Dokonca sa naučia pomenovať mláďatká domácich zvieratiek. A to všetko spolu s krásnymi básničkami, pesničkami i jednoduchými kvízmi.

Tretia Minikniha Lesné zvieratká zoberie deti do lesa, kde ich čaká veľa zábavy. Svoj domov tu má mnoho nových zvieracích kamarátov ako sú veverička, medveď, jazvec, vlk, diviak či sova. Kto ju zobudil? Kto práve oslavuje narodeniny? Komu sa narodilo mláďatko? To všetko môžete s deťmi v knihe zistiť.

Kúzelné čítanie však pre deti pripravuje 4 nové Miniknihy, vďaka ktorým sa budú môcť naučiť mnoho úžasných vecí z jednotlivých ročných období. A prvú vydá už čoskoro! Už túto jeseň v regáloch predajní uvidíte novú Miniknihu Jeseň. 😊 (https://www.kuzelnecitanie.sk/jesen-minikniha/?...)
Prejdite sa farebnou jeseňou spolu s Magdalénkou a Jonášom. Môžete s nimi vyraziť do lesa na huby, púšťať si šarkana alebo počas sychravých dní vyrábať zvieratká z gaštanov či navliekať šípkové koráliky. Jeseň, to nie je len upršané počasie, ale aj kopec zábavy. Neskôr v zime sa môžete tešiť na novú Miniknihu Zima. ❄

Myslíte si, že by Denné činnosti mohli pomôcť Vášmu dieťaťu pri vytváraní denného režimu?
Alebo, že Domáce zvieratká či Lesné zvieratká v deťoch dokážu vzbudiť o zvieratká ešte väčší záujem?
Napíšte mi, aká téma by Vám v Miniknihe pomohla dieťa naučiť, čo sa mu opakovane nedarí a dve z Vás odmením Miniknihou.

------

V tejto chvíli ukončujem súťaž.

Výhry poputujú sem:

@bona69
@anicka176

Ozvem sa Vám!

Ostatným ďakujem, že sa zapojili 🙂

slavka234
5. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie
Denne činnosti spojené napríklad z nejakou básničkou k viazaniu šnúrok na topánkach 🙂

lucia1805
5. aug 2020

Nás by potešila minikniha Domáce zvieratká, pretože môj Marko (skoro 2roky) si ich ešte trošku mýli a najmä popletie zvuky, ktoré jednotlivé zvieratká vydávajú. Inak zvieratká miluje. A nemáme veľmi možnosť stretávať sa s domácimi zvieratkami. Preto by sa nás táto kniha veľmi potešila 😉

fazulka17
5. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie ja musím poznamenať že všetky knihy ktoré máme doma niečo naučili bola fakt super kúpa ale denné činnosti sú súprove pre také malé deti. Malá sa naučila že sa musí rano prezliecť, umyť... parádna pomôcka odporúčam. Tak isto aj domáce zvieratká je veľmi naucne pre malé deti naučia sa ako robia zvieratká.
Jednoducho každá z kníh ma niečo do seba.
Isto by potešili ďalšie pesničky

alex2018
5. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie nas by potesila knizka o jedle lebo syncek vobec nechce jest 🙉 zabavam ho vasimi knizkami aby dal nieco do ust 🙈

mazura
5. aug 2020

u nás sa bojuje s umývaním zúbkov a veľmi by pomohlo pekné spracovanie

sssilvuska
5. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie papanie zeleniny, ovocia a vseobecne zdrave jedlo 🙂

cherry25
5. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie myslim si ze by knizka denne cinnosti detom pomohla vytvorit si navyk ako by mal vyzerat den a co kedy robit.. a zvieratka zaujmu vzdy 😉

konvalinka30
5. aug 2020

napriklad to ako si pravidelne umyvat zubky a ze si treba casto umyvat rucky, syncek to vie, ale nie vzdy sa mu chce, tak to by pomohlo cez nejaku pesnicku alebo pribeh 🙂

bona69
5. aug 2020

Téma ako upratať izbu a hračky, každá hračka knizka, a tých máme neúrekom, a všetko v izbičke má svoje miesto, začali sme skúšať vždy pred spaním spolu upratovať a pomaly sa to začína ísť

luchab
5. aug 2020

Urcite by pomohla uz spominana tema umyvania zubov a este zbavenia sa plienok, tieto cinnosti sa u nas opakovane nedaria.

nikaeli
5. aug 2020

u nás aktuálne bojujeme s odplienkovaním 🙈 drobec má 2,5 a až doteraz odmietal sadnúť na nočník či wc, takže som až zúfalo hľadala čokoľvek, čo by ho namotivovalo.. máme už domáce zvieratká, aj denné činnosti, z ktorých doslova zbožňuje vetu "Zuzanka si čistí zúbky" 💕

takže - nás by potešili lesné zvieratká, ktoré ešte nemáme..

janba
5. aug 2020

Môj skoro dvojročný ma síce pekny rezim, ale knizka Denne cinnosti by sa mu urcite pacilo. Vzdy vsetko robi rad so mnou, vie kedy sa co ide robit.. aj ked nie vzdy sa mu chce 😃

shilou
5. aug 2020

Najviac by nas potesila odpoved na otazku...co jedia zvieratka. U nas tato otazka je nonstop polozena a ja fakt niekedy musim googlit spravne odpovede.
Napr. Co jedia motyle?
Alebo ako rychlo vedia lietat..kolko farieb ma motyl a podobne.

Kniha o lese by ma priam zachranila. Aktualne ficime na vlkoch a liskach. / mame vankuse, knihy, privesky, plysaky...no stale to nestaci /.

onmaria
5. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie
Ako som už písala v druhej diskusii,máme doma Albi knihy i perá,mám doma dve školáčky a najmladšiu 2rocnu,ktorá má najradšej zo všetkých kníh (aj iných) zrovna knihu Ľudské telo,z ktorej zvuky už perfektne ovláda.
Čo sa týka miniknih - podľa mňa by bolo super pre takto malé deti vytvoriť knihu farieb,mnohé veci,ovocie, zelenina..rozdelené podľa farieb a taktiež minikvizy,kde by deti mali určovať na jednotlivých stranách napr.kde je hruška? Ukáž,kde je auto? (Teda kvizom by si upevňovali vedomosti o konkrétnych veciach) a potom by mala i strany,kde by bolo viacero veci vo viacerých farbach a tu by bol kvíz..ukáž kde sa nachádza modré auto,alebo ukáž červené jablko..samozrejme,muselo by to byť vytvorené/prispôsobené veku dieťaťa,nakoľko dvojročné to nezvládne.ale deti sú šikovné,ucenlive,preto práve takýmto opakovaním si,si farby a tvary fixuju.takze toto by sa mi páčilo.
Alebo,čisto minikniha ovocie/minikniha zelenina s niečím obdobným,teda farby a čo je to? Plus nejaký jednoduchý pokec o tom,na čo je konkrétny druh prospešný.
Alebo potom nejaká minikniha - kvazy mininavod napríklad na už spomínané umývanie zúbkov,umývanie celého tela,aj keď toto je trošku "ošemetná" vec,nakoľko deti majú dosť roboty so samotnou kefkou a nie ešte obsluhovat ceruzku s knihou 😉 ale napadlo mi,možno by boli pekné nejaké motivačné pesničky k tomu umývaniu 🤔😉

tessteress
6. aug 2020

Toto je uplne perfektny napad na knihy... u nas sa tema rocne obdobia zacala presne tak na dva roky a to otazkou.... "mamka a prečo padajú listy zo stromu?" Tie deti akoby si to same pytali... tak ma potesila dcera par dni dozadu, ked sme brali jej 3 rocneho a 4 rocnu kamaratku na prechadzku a zmrzlinu a moja im zacala vysvetlovat a rozhadzovat rukami ze "ale ved je LETO! Nemozes mat korcule na nohach" ona chuderka zatial si ide len na zimnych korculiach, lebo este nevidela na prasiatku Peppe kolieskove 😂😅🤦🏻‍♀️ som zvedava ako bude mladsiemu bratovi vysvetlovat az vyrastie 😂 cize u nas ked noe teraz, ale casom doplnime pre maleho ❤

sperka
6. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie mne by sa páčila knižka o pozdravoch, kedy sa ako zdravíme a komu ako sa zdravíme. Rodine, kamošom, neznámym, pani učiteľke...

hranolka22
6. aug 2020

Nasa najmladsia dcerka je sice uz davno odplienkovana, ale viem, ze mnoho deticiek s tym ma problem-tak knizocka na temu ucenie na nocnik by bola podla mna isto oblubena 😀

katika85
6. aug 2020

tak tie knizky su ozaj krasne z edicie ´Kuzelne citanie ´ mame zatial Hrave ucenie ale chystame sa aj na dalsie
nam by urcite pomohlo si prejst denny rezim a lesne zvieratka. ten rezim je u nas samozrejmost ale dcera sa rano ne a ne obliect ona by hadam ostala v pyzame aj cely den neumyta neucesana .. proste sa dobre citi v pyzame 😅
a momentalne rozlisujeme domace a lesne zvieratka nemame na to knizky ale tie lesne by nas potesili urcite

ankapac
6. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie my fičíme na Albi knihách od 1,5 roka. Dcérku viac zaujali miniknihy ako veľké, lebo sa jej lepsie držia v rukách a lepsie si obracia stránky. Aj keď má ešte len 2 dokáže pracovať aj sama s perom- najviac ju zaujímajú v knihe Hravé ucenie - zvuky Anicky- teda keď plače u lekára, keď bľaboce na deke a vraví mama alebo keď sa smeje. Dalej ju veľmi fascinuje detský plač dievčatka na ihrisku. Takze ja by som urcite prijala aj nejakú miniknihu o bábätkách- batolatach- ako placu, smejú sa, obliekajú- ako sa umývajú, ako chodia na nocnicek- proste úplne bezne činnosti ale nie tie ktoré máte spracované v miniknihe- tam ju zaujíma akurát umývanie zúbkov a večerné kúpanie - je tam 3x jedenie- ranajky, obed , vecera, - to ju vôbec nezaujíma aj keď chápem že aj to je dôležité.

tecko28
6. aug 2020

Náš vTobi si stále mýli farby, takže u nás by sme ocenili zábavnú miniknihu o farbách.

lula313
6. aug 2020

Dcerka má problem s umývaním zubkov a mýli si aj farby, takze by sme ocenili mini knizku v tejto forme😊

nikiki29
6. aug 2020

Môj zatiaľ nemá problém s ničím, ale keďže má len 1,5r tak to určite ešte príde 😅 mňa ako mamu by určite potešila knižka o zelenine a ovocí pre takýchto drobcov, keďže mnoho detí vymení zeleninu za sladkosti strašne skoro... pre väčších by to zas mohlo byť spojené aj s ich pestovaním 🥦

zuzikaa29
6. aug 2020

Kuzelne citanie mame mozno 2 mesiace, ale zaujalo hned vsetky deti, aj najmensieho (aktualne 11mes). Takze o pero je hned boj, ktory zvycajne vyhra najmensi a uz odcupita so svojimi spievankami, pusta si pesnicky a tancuje 😁 ine knizky ho nezaujali, neviem, ci kvoli obsahu, ci rozmeru. Takze miniknizka by mohla byt zaujimava. Okrem aktualnych by mohli byt zaujimave aj temy o farbach, o jedle/ovocie, zelenina/, cosi o rodinnych vztahoch/mama, oco, brat, sestra, babka, dedko..../, miesta, kam chodieva taky maly clovek/park, ihrisko, obchod, dr,... /.

nika4816
6. aug 2020

Myslím, že zaujímavá knižka by bola napr. o rôznych zdravotných pomôckach, syn musí nosiť okuliare a všíma si prečo ostatní nemajú a on musí.

mikita4
6. aug 2020

Mne by sa pacila knizka kde by bolo ,co sa moze ,a co.nemoze robit... dobre ,zle , napriklad nezahadzovat papiere na zem ,nevysmievat sa kamaratovi ci je tucny ,chudy ,pomahat mame...atd ja uz mam velke deti ale mna by tiez potesila nejaka knizka pre moje krsniatko Moniku...🍀😊

hamaka
6. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie Farby...pre nášho je všetko modré.... 😊

cherrystone
6. aug 2020

mini kniha s jednoduchymi riekankami pre najmensich alebo dalsie spievanky by urcite potesili

lubimmisku
6. aug 2020

Ja som za spracovanie jedla, lebo to maju deti vacsinou problem. Ovocie, zelenina.. alebo potom taka minikniha o nástupe do skolky. Niektore deti chodia v 2-3r do jasli, skolok..

1kriosa1
6. aug 2020

U nás z týchto troch chýba v zbierke knižka "Domáce zvieratká" 😊 dcérka príbehy so Zuzkou, z knižky Denné činnosti zbožnuje. Dookola si púšťa pesničku z maľovania "dúúúúhu" 😊
Dokonca si ju aj pospevuje, keď si sama len tak maľuje 🤗

vonava007
6. aug 2020

Ahoj. Ja by som veľmi uvítala mini knihu s témou dopravných prostriedkov. Uz najmensie detičky zaujímajú vsetky tie autobusy, motorky,auta, ktore stretaju na prechadzke kočikom. Medzi prvé slova každeho krpca patria predsa slova ato, bus....mohli by si ich prostrednictvom miniknižky obzrieť pekne zblízka🙂